GRY -> tematy zbiorcze

Dawno mnie nie było na forum ale zauważyłem że jest bardzo duży nieporządek na forum w dziale GRY. Chodzi mi o to by pisać tematy zbiorcze o danych grach. Dla przykładu temat GTA 4 czy SA jest powielany wielokrotnie i trudno się odnaleźć. A tak gdyby był 1 wielki temat o GTA 4 lub SA i każdy by w nim pisał i byłby porządek. A wszelkie posty pisane poza tematem zbiorczym były by wyrzucane do kosza a posterzy nakierowywani na tematy zbiorcze.

Pomysł dobry, popieram.

Zrobić kilka tematów “Wszelkie kwestie związane z GTA San Andreas” i tam można wyżalać się, i pisać jak ma sie problemy :smiley:

Pomysł chybiony, żeby nie napisać bez sensu.

  1. Co miałoby by być w takim zbiorczym temacie? Rozumiem, że jak przejść gierkę i o problemach z jej użytkowaniem czy instalacją?

  2. Problem z daną grą, nie musi być tej samej genezy. Konfiguracja komputera jest różna, w związku z tym przyczyny są różne.

  3. Mamy problem x, po nim ktoś pisze o problemie y. W tym samym czasie ktoś pisze odp. do x bez cytowania i pojawia się pod postem y. Proste i przejrzyste.

  4. Userzy i tak nie używają wyszukiwarki czy czytają wcześniejsze posty. Doskonale to widać w tematach o poszukiwaniu stylów, gier, czy problemów z misjami w gta. Te same pytania pojawiają się co chwila, mimo, że odpowiedź na nie już dawno padła. Tu nie będzie inaczej.

  5. Przed zgłoszeniem pomysłu czy przemyśleń, warto je… przemyśleć.

  6. Tematy takie na forum już były i nie zdały egzaminu, choćby ten o problemach z GG.

Bywaj częściej. A jak uważasz, że jakiś temat kwalifikuje się do interwencji moderatora, to kliknij na raportuj ten post

Z mojej strony to wszystko.

Monczkin , ty to zawsze byłeś nastawiony negatywnie do wielu spraw. bardzo dobrze to pamiętam

co do tego co napisałeś to dobrze przemyślałem to i wiem że przy odrobienie chęci i współpracy użytkowników i ekipy to może się udać. Pomysł mój jest na 100% przemyślany bo wiem że może się udać. Może te tematy przykleić żeby były widoczne albo dać kolor jeśli to możliwe.

Niech wypowiedzą się także inni z ekipy

Tak i w dziale Gry zostaną same przyklejone tematy, bo w końcu każdy temat tam dotyczy jakiejś gry, więc dla każdej gry trzeba by założyć topic i go przykleić.

to był tylko przykład. Chodzi mi tylko głównie o to by były tematy zbiorcze.

Negatywnie? Jak coś jest bez sensu i nie przyniesienie większego pożytku, to mam pisać, że jest ok. i przyklasnąć? Zaproponuj coś z głową i co faktycznie będzie użyteczne, to wtedy można podyskutować. Zmiany tylko dla zmian czy dla tego, że wydaja Ci się one potrzebne odpadają. Jak myślisz, dlaczego takiego rozwiązania nie ma, mimo, że wcześniej były takie próby? Bo się nie sprawdziły.

BTW - nie bardzo rozumiem tego przycinku. Wyraziłeś swoje zdanie, jak napisałem swoje. To, że jestem moderatorem, to znaczy, że z definicji jestem przeciw komuś czy pomysłom? Więcej krytycyzmu przy pisaniu takich zdań.

Jeżeli przemyślałeś, to jak ustosunkujesz się do moich wątpliwości zgłoszonych wcześniej? Słucham. Jak chcesz przeforsować pomysł, to pokaz, że potrafisz udowodnić swoje racje i rozwiązać zgłaszane zastrzeżenia.

SCP , niestety muszę stwierdzić, iż Twój pomysł nie jest zbyt trafiony, ale i tak + za dobre chęci.

Nie ma sensu zakładać tematów - jak to sam nazwałeś - zbiorczych w dziale gry, z kilku ważnych powodów. Przede wszystkim należy zważyć na to, iż na rynku są dostępne ogromne ilości gier, a wedle Twojego rozumowania, dobrze by było aby dla każdej gry założyć jeden temat - to jest niewykonalne.

Kolejny ważny powód, o którym już wspomniał kolega Monczkin , jest możliwość bardzo szybkiego pogubienia się w odpowiedziach. Kilka osób może opisać swój problem, który może mieć różne podłoża. W przypadku kiedy zaczną pojawiać się odpowiedzi na opisane problemy, bardzo łatwo będzie się można pogubić w wiadomościach.

Po trzecie, tego typu tematy należy traktować z wyższym priorytetem, przez co należałoby je (przynajmniej) przykleić. Dlaczego przykleić? Sam przecież napisałeś, że w tych tematach mają pisać wszyscy userzy o podobnych problemach z daną grą. A co się stanie jeśli taki wątek wyląduje na drugiej stronie działu? Mało, który użytkownik cofa się w stronach.

Powyższy argument dowodzi, iż sam zaprzeczyłeś samemu sobie - w dziale miał być większy porządek, czego nie uzyskamy przyklejając masę tematów.

Cztery: pewnością jest, że 95% osób nie będzie przeglądać wcześniejszych stron danego wątku. Załóżmy, że temat będzie miał 20 stron - który to nowy użytkownik będzie szukał rozwiązania swojego problemu na wcześniejszych 19 stronach? To kolejny argument na to, iż tego typu tematy w dziale Gry, nie mają sensu.

Być może w tym momencie przytoczysz mi, że w dziale Linux jest już jeden tego typu temat. Prawda. Z całym sumieniem muszę stwierdzić, że ten temat cały czas spełnia swój obowiązek. Cała jego istota leży w tym, iż pytania dotyczące wyboru dystrybucji są bardzo częste i nie ma najmniejszego sensu ich tępić (co wcześniej robiliśmy). W dziale gry natomiast nie tępimy powtarzających się tematów, dotyczących danej gry. Na tym polega ta różnica.

Nie myśl proszę, że ja czy Monczkin jesteśmy przeciwko Tobie - nic z tych rzeczy. Chcemy Ci jedynie uświadomić, że ten pomysł niestety nie wypali. Ale tak jak wspomniałem wcześniej, wielki + za dobre chęci.

Pozdrawiam.

dzięki za odpowiedź :slight_smile:

A ja dodam że nie ma sensu już zakładać takie tematy, bo wszystko na forum (ja tak uważam) co dobre jest już zrobione.

Odpowiedź będzie krótka i konkretna - jestem na nie.

Argumentacji powtarzać nie muszę :slight_smile:

A być może sensowne byłoby założenie subforów dla najpopularniejszych gier? W taki sposób byłoby można bardzo prosto wyłapać tematy dotyczące np. GTA.

HarryPotter , od gier jest już Gamikaze :stuck_out_tongue:

No tak - więc po co w ogóle ten temat?

Także i to sprawiłoby dość wielki bałagan w forum “Gry”. Dlaczego? Pisałem o tym wcześniej. Poza tym, nie ma konkretnego wyznacznika popularności gier. Idąc za tym, takich “subforów” mogłoby być minimum kilkanaście…

Temat powstał, bowiem jeden z userów forum miał swoją koncepcję usprawnienia działu “Gry”. Niestety pomysł ten nie był do końca przemyślany, dlatego nie wypalił. Każdy ma prawo zgłaszać swoje propozycje.

Proponuję zakończyć już dyskusję w niniejszym wątku.

Amen.