Gry w 800x600 a monitor 19"

Noszę się z zamiarem zakupu monitora 17 lub 19" LCD (nie panorama).

Zastanawiam się tylko czy gry w rozdzielczości 800x600 będą miały mocną pikselozę na monitorze 19" czy może lepiej do takich wybrać monitor 17"? W nowsze gry będę grał sporadycznie dlatego chcę kupić monitor głównie pod starsze gry np. Fallouta (zdaje się że on działał nawet na jeszcze niższej rozdzielczości).

Proszę o odpowiedzi osoby które grały w starsze gry na monitorach 19", fajnie by było gdyby miały one porównanie z monitorami 17" :slight_smile:

Z góry dzięki

Raczej 17", 800x600 na monitorach +19" wyglądają cienko a szczególnie strategie/rpg. Zresztą większych rozdzielczości w nowych grach też nie uzyskasz na takim sprzęcie jaki masz w opisie :slight_smile: Więc raczej we wszystkie lepiej grać 800x600 :stuck_out_tongue:

Tzn, pikseloza hmm , ja przezucilem sie z 14 na 20 , a tez gram tylko stare gry StarCraft , Call of Duty JEDYNKA! (zeby niebylo waptilowsci :P). I problemu raczej niedostrzegam :wink: gra sie normalnie, wcale takie wszystko wieksze nie jest jak by sie moglo wydawać :wink:

Ja mam monitor 17" i gram m.in. w cs’a, wiem, że obsluguje większe rozdzielczości, ale przez pewien czas uzywałem 800x600 i nie zauważyłem wielkiej różnicy niż na 1280x1024. Co do jeszcze starszych gier to nie wiem, ale być może również będą mogły obslugiwać większe rozdzielczości (WIII: FT, RTW).

a mógłby ktoś posłać screena z monitora 19" ze starszej gry? czy raczej nikt w takie nie gra :slight_smile:

Screen nawet z monitora 19" będzie miał 800x600 więc tu będzie malutki, ale w dobrej jakości :slight_smile: ale jeśli chcesz zobaczyć jak to się prezentuje na takim monitorze poszukaj w Google jakiegoś screena 800x600 czy nawet tapetkę, wrzuć do jakiegoś programu graficznego i zmień rozdzielczość na 1280x960 :slight_smile:

W starsze gry polecam mnijeszy monitor. Na mojej 19 gdy chce zagrać w starsze gry (np. Diablo II) na niskiej rozdzielczości ucina mi odziwo sporą część obrazu (np nie widze ile mam życia).

Chodzi o to,że gry nie są często zoptymalizowane do wyższych rozdzielczości,po wybraniu wyższej sie dzieją cuda z obrazem,rozciąganie,ucinanie,itd.,a spróbuj przestawić system w miejszą rozdzielczośc i zobacz jak obraz będzie wyglądał

cs 1.6 to ogólnie jedna wielka pikseloza :stuck_out_tongue:

Według mnie to wszystko zależy od oczekiwań danej osoby, mi tam nie przeszkadza gra w rozdziałce 800x600 na 19’

Tak jak Saeros napisał, screena się nie da, ale zdjęcie zawsze można zrobić aparatem. Zrobiłem teraz fote gta sa w rozdziałce 800x600 na 19 calowym monitorze.

http://www.f4a.eu/uplGRA/12092383657897.jpg

Dzięki za screena. Wydaje mi się więc że skoro w GTA widać piksele to w Falloucie, Starcrafcie i innych starociach będą jeszcze bardziej wyraźnie. Granie może stać się mniej przyjemne.

Dzięki wszystkim za opinie, zdecyduję się na 17".

Hmm rob jak uwazasz ale powtarzam ja 5 lat uzywalem 14… tak 14 to jest dopiero małe, potem dostalem darmo :smiley: monitor HP ergo 1600, 20 cali :wink: i nic mi sie niespłacza, niezminiejsza, niezwieksza niemam nigdzie zadnych czarnych pasków itp itd:). Wydaje mi sie ze grunt to zeby monitor dobrze obslugiwal wlasnie te nizsze rozdzielczoscu 800x600 i w doł. I skoro starcraft gra ma 12 lat juz… dziala mi dobrze… tak samo diablo jeden… to…

Bo to wszystko robota speców od marketingu,nigdzie nie ma słowa,że z zalet dużych monitorów skorzystają tylko nowe gry i programy,dodatkowo dochodzi jeszcze konieczność posiadania silnej karty grafiki obsługującej tak dużą rozdzielczość,możliwe,że karta obsłuży najwyżej 19 cali - musi mieć dużą ilość pamięci,niech pamiętają o tym ci,którzy chcą sobie kupić 22 cale,rzadko która gra obsłuży tak dużą rozdzielczość

Hmm, no to w sumie zależy jeszcze jaka gra :] na moim Radeonie, który podobno jest do niczego gry takie jak Battlefield II, Bitwa o Śródziemie II, Battlefront II, ogólnie nawet takie sprzed 2-3 lat chodzą spokojnie na 1280x960 (1024) i to bez obcinania szczegółów, ewentualnie w Battlefieldzie wyłączałem cienie żeby się szybciej ładowało :wink:

Co do systemu (Win XP) zaś, zaczynałem mając na pokładzie 512 MB ram i kartę GeForce 4 MX 64 MB - system spokojnie chodził bez przymulenia, na tej karcie nawet DVD bezproblemowo oglądałem, co więcej, mój kuzyn dostał ostatnio monitor 17" (który też ma rozdzielczość 1280x1024) i jemu XP spokojnie chodzi na jakiejś tam zintegrowanej grafice w kompie, który ledwo spełnia wymagania do XP :slight_smile:

Tzn eee, niewiem jak to jest w nowych monitorach i nowych kartach graficznych… ale do cholery? co ma rozdzielczosc do wilkosci monitora. Tzn troche ma ale na monitorze 14 cali , moge se ustawic 640x480, 800x600, 1024x758 itd to 1200 potem juz mi zaczynalo skakac (monitor 10 letni). Na 20 calowym HP ergo 1600 (tez stary monitor) tak samo moge od 800x600 smigac do az 2000 x 1500 ale… To rozdzielczosc gry wymaga wiecej pracy karty graficznej a nie wielkosc monitora jak na 14 walne nowa gre na 800x600 bedzie działac szybciej niz na 1200x1000, tak samo na 20 bedzie sie działo tak samo.

*-pisze to wszytstko bo wiem jak bylo ze starymi monitorami niewiem jak to jest na LCD (ale dziwnie by bylo gdyby bylo inaczej)

Nie wiem jak tam z CRT, ale na LCD nie da się ustawić większej rozdzielczości niż jego natywna :slight_smile: Poza tym, jeśli na LCD się używa mniejszej rozdziałki niż właśnie ta dla niego naturalna (17" i 19" mają 1280x1024 pikseli) to obraz jest nieostry, przy porównaniu gry na takim monitorze ustawionej chociażby na 1024x768 a 1280x1024 widać bardzo różnicę, myślę że dlatego każdy kto ma LCD woli grać na maksymalnej dla niego rozdzielczości, no w każdym razie ja :wink:

Ja mam monitor LCD 19 cali ale mam ustawioną rozdziałke 1024x768 i obraz jest normalny, jak ustawie na 1280x1024 to litery są za małe dla mnie, ale w gry wole grać przy 1280x1024.

Na LCD jak i CRT lepiej gry wyglądają na max rozdzielczości, nie ma znaczenia jaki to rodzaj monitora.

Ja mam 17 i jak nastawie na 800x600 to aż mi się grac odechciewa xdd

Chodzi o to,że jak w dużych monitorach ustawisz za małą rozdzielczość,będziesz miał paski i nienaturalne tekstury,co innego sam system,tu możesz często ustawić natywną rozdzielczość,zresztą zobaczcie sobie na swoich CRTkach,LCDkach,jak nienaturalny robi się obraz,spróbujcie dla 17 cali ustawić 800*600,a nie 1024*768,w samym systemie już jest utrata jakości nawet na CRT,w drugą stronę karty grafiki często nie dadzą rady,1280*1024 do tego chcecie efekty w postaci HDRów,antyaliasingu,szczegółowych tekstur,a pamiętajcie że dla 22 cali potrzeba jeszcze wyższych rozdzielczości,na końcu gracie z szybkością 20 fps,bo karta już nie wyrabia

hmm no to w takim razie, cofam co powiedzialem. Ha wiedzialem ze LCD musza miec jakies minusy ;p. BTW ja niemam nawet CRT :stuck_out_tongue: ja mam stary dobry wypukły kineskop i dobrze mi z tym i sie tego niewstydze! a to ze monitor ma dlugoc 60 cm i zajmuje całe biurko wogole mnie nieobchodzi ;p

800x600 w cs to najlepsza z możliwych rozdzielczości, wiem bo sam gram zawodowo. Można się tu kłócić ale z doświadczenia wiem swoje, a monitor 19’ + 800x600 = No comment poprostu szkoda gadać