Gry w kooperacji-na czym więcej?

Jak w temacie. Chodzi mi o kooperacje w takich grach jak np. saint row, splinter cell, strzelanki fps itp. Patrzyłem na gry-online i tam jest bardzo dużo tytułów na każdy sprzęt. Chciałem się zapytać czy więcej dobrych gier co-op jest na konsolach czy na pc ? Czy może jest na równi, interesuje mnie wyłącznie gra na wspólnym/podzielonym ekranie bez internetu.

Jak na podzielonym ekranie to tylko konsola

Jeśli chodzi o podzielony ekran to zawsze i tylko konsola. Od pojawienia się kart sieciowych w PC rozgrywka przeniosła się na sieci lokalne, a potem przez internet. Oczywiście znajdzie się parę tytułów, ale to konsola jest do gry kooperacyjnej na jednym ekranie.

Ok. Bo dużo gier byłow z trybem kooperacji ale tylko przez internet, co mnie właśnie nie interesuje, bo jak ktoś do mnie przyjdzie to nie powiem mu, że ma wziąść ze sobą konsolę/laptopa i ma siedzieć w innym pokoju żeby pograć w to samo tylko że np. we dwóch.

Nie raz ja i moi koledzy robiliśmy lan-party - przynosili laptopy i graliśmy we 4 w jednym pokoju, ale to zwykle przeciwko sobie, bo ciężko było wtedy o kooperacje…