Gry w Viście za wolne

Na razie próbowałem tylko dwie, ale taki World of Warcraft działa mi o ok. 50% wolniej niż pod XP! Czy to normalne? Czy to ulegnie zmianie pod wpływem jakichś łatek czy też po premierze?

Było o tym wiele tematów.

Jak na razie najlepszy do gier jest jednak XP.

A jaka masz konfigurację kompa ?? Wiesz chyba jakie wymagania ma Vista i ile ramu pożera :smiley: ??

Wiem, Radeon 9800 PRO, 1,25 GB RAM. Ale bez przesady, WoW nie jest jakąś super wymagającą grą, poza tym - nie w RAM-ie tkwi problem, bo gra się wcale nie doczytywała.

A uruchamiałeś ją w trybie zgodności z Windows XP ??

Nie, sprawdzę wieczorem, ale czy to ma sens, gdy gra się uruchamia? Emulowanie jakiegoś środowiska też pożera zasoby, więc się zastanawiam czy czasem nie dostanę jeszcze większego pokazu slajdów. :slight_smile:

No, trudno powiedzieć. Może i tak być.

Ale taka jest kolej rzeczy. A pamiętasz może przesiadkę z 98 na XP ?? Niektóre gry w ogóle się nie odpalały. Wiem to była trochę inna sytuacja ale zawsze takie zmiany ciągną za sobą takie konsekwencje. :smiley:

Pamiętam, ale te, co się uruchamiały to działały jak trzeba. :]

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być to, że nie ma jeszcze sterowników zoptymalizowanych pod Windows Vista.

wybież tryb zgodności windows 98, powinno być lepiej, wyłącz aero glass, nie wiem jaki masz też build, stery zainstalowałeś do karty graficznej sam , czy działasz na tych dwm dostarczonych z vistą ?

No i jaki numerek builda ?

Mam RC1, to jest chyba 5800, ale nie chce mi się teraz przelogowywać :slight_smile: Zainstalowałem betę Catalystów przeznaczoną dla Visty. Glassa nie chcę wyłączać, za bardzo mi się podoba. :stuck_out_tongue: