Gry w Viście za wolne

(Norbertkrajewski) #1

Na razie próbowałem tylko dwie, ale taki World of Warcraft działa mi o ok. 50% wolniej niż pod XP! Czy to normalne? Czy to ulegnie zmianie pod wpływem jakichś łatek czy też po premierze?

(ak6) #2

Było o tym wiele tematów.

Jak na razie najlepszy do gier jest jednak XP.

A jaka masz konfigurację kompa ?? Wiesz chyba jakie wymagania ma Vista i ile ramu pożera :smiley: ??

(Norbertkrajewski) #3

Wiem, Radeon 9800 PRO, 1,25 GB RAM. Ale bez przesady, WoW nie jest jakąś super wymagającą grą, poza tym - nie w RAM-ie tkwi problem, bo gra się wcale nie doczytywała.

(ak6) #4

A uruchamiałeś ją w trybie zgodności z Windows XP ??

(Norbertkrajewski) #5

Nie, sprawdzę wieczorem, ale czy to ma sens, gdy gra się uruchamia? Emulowanie jakiegoś środowiska też pożera zasoby, więc się zastanawiam czy czasem nie dostanę jeszcze większego pokazu slajdów. :slight_smile:

(ak6) #6

No, trudno powiedzieć. Może i tak być.

Ale taka jest kolej rzeczy. A pamiętasz może przesiadkę z 98 na XP ?? Niektóre gry w ogóle się nie odpalały. Wiem to była trochę inna sytuacja ale zawsze takie zmiany ciągną za sobą takie konsekwencje. :smiley:

(Norbertkrajewski) #7

Pamiętam, ale te, co się uruchamiały to działały jak trzeba. :]

(michalj82) #8

Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy może być to, że nie ma jeszcze sterowników zoptymalizowanych pod Windows Vista.

(aero) #9

wybież tryb zgodności windows 98, powinno być lepiej, wyłącz aero glass, nie wiem jaki masz też build, stery zainstalowałeś do karty graficznej sam , czy działasz na tych dwm dostarczonych z vistą ?

No i jaki numerek builda ?

(Norbertkrajewski) #10

Mam RC1, to jest chyba 5800, ale nie chce mi się teraz przelogowywać :slight_smile: Zainstalowałem betę Catalystów przeznaczoną dla Visty. Glassa nie chcę wyłączać, za bardzo mi się podoba. :stuck_out_tongue: