Gry wywalają na pulpit po minucie grania

Witam, otóż mam problem, gdy gram w gry to po minucie gra mi wywala na pulpit, ale działa, wystarczy kliknąć w ikone ale tak jest co minute, co mnie strasznie irytuje, tak samo czasami jest tak że gdy np. prowadzę rozmowę na facebooku to okno aktywne w windowsie nagle przestaje być aktywnym oknem i trzeba kliknąć by było aktywne, przeinstalowywałem sterowniki, i nic.

Mój sprzęt:

Asus GeForce GTX 670 DirectCUII

Intel Core i5 3570K

Chieftec 650W

Kingston Hyper-X 8GB

Płyta główna: GeForce Z77X-UD3H

Monitor: Flatron M2280D

Proszę o pomoc :frowning:

buebue44 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Wygląda na to jakby coś działało w tle, spróbuj wyłączyć antywirusa, powiedz jakie programy masz w trayu. Powyłączaj wszystkie gadżety.

To nie jest problem sprzętowy.

Odinstaluj niepotrzebne aplikacje działające w tle, toolbary itd.

Odpalone aplikacje w trayu: TP-LINK Wireless Configuration Utility, Xonar DG Audio Center, Bezpieczne usuwanie sprzętu i nośników(tutaj podłączona jest karta wifi, więc nie mogę tego wyłączyć), avast!, i Steam. Które z nich wyłączyć?

Jakie masz procesy działające w tle?

Nie wiedziałem czy zrobić screena podczas gry, czy nie, więc zrobiłem nie podczas gry

Najlepiej wywal lub całkowicie wyłącz Avasta

A ty podaje listę procesów które w pierwszej kolejności powinieneś spróbować zamykać pojedynczo żeby znaleźć sprawce problemu:

(kolejność przypadkowa)

  • obydwa procesy NERO

  • UNS.exe

  • KMserice.exe

  • LMS.exe

  • sitebar.exe

  • srvany.exe

  • TeamViewer

  • steam.exe

jeżeli żaden w powyższych nie zadziała to zamykaj procesy po kolei w najgorszym przypadku jeżeli zamkniesz jakiś ważny proces to komputer uruchomi się ponownie lub Ty będziesz musiał uruchomić go ponownie.

buebue44 ,

strasznie dużo masz tych procesów :slight_smile:

wydaje mi się że daemonu.exe program do aktualizacji sterowników Nvidia daje ciągle o sobie znać więc zaktualizuj sterowniki lub wyłącz ten proces

Start -> Uruchom -> services.msc

Znajdź NVIDIA Update Service Daemonu. PPM -> Właściwości

Tryb uruchamiania ustaw na Wyłączony

Najgorsze to, że miałem to samo na nowych sterownikach właśnie, ale zainstaluje…

edit: Po kiego wyłączać mam Steam skoro przez ten program odpalam gry?

edit2: Rozwiązałem problem, to wszystko wina programu TP-Linka, trzeba go wyłączyć, już mogę normalnie pracować :slight_smile: Do zamknięcia!

Witam, miałem taki sam problem jak buebue44 i usunięcie TP-Linka rozwiązało problem, ale jak grać teraz w gry gdzie potrzebny jest internet?

 

TP-Link —> Power Save Mode -> OFF