Gry z DOS'a - Problemna Win Vista (Zakazana Operacja)

Jak chcę uruchomić grę z dosa wyskakuje mi ciąg errorów, że program wykonał niedozwoloną operację! Co masm z tym zrobić?

To może i w viście zadziała.

Złączono Posta : 01.09.2007 (Sob) 11:10

http://www.staregry.pl/forum/viewtopic.php?t=8999

Jeżeli masz płytę jednego z systemów Windows, na którym gra chodziła poprawnie, to jest na Twój problem rozwiązanie. Ściągnij ze strony Microsoftu program “Virtual PC 2007” (jest on darmowy). Program ten umożliwia tworzenie tzw. wirtualnych komputerów, na których można zainstalować dowolny system. Gdy już utworzysz wirtualny komputer w tym programie, włóż płytę z wersją systemu Windows, na której gra chodziła poprawnie, do napędu. Uruchom wirtualny komputer. Powinna rozpocząć się instalacja systemu z płyty. Wszystko wykonuje się tak jakby to był prawdziwy komputer. Może to zadziała, ale aby uruchomić “Virtual PC 2007” potrzebny jest wydajny komputer, najlepiej z procesorem, który obsługuje sprzętową wirtualizację.

jakie są takie procesory tzn modele

Z tego, co wiem, są to wszystkie procesory Intel Core 2 Duo (oprócz E4300 i E4400) oraz wszystkie AMD Athlon 64 na podstawce AM2. Czyli Twój ma tę technologię :slight_smile:

ale ja mam jakas gre w skoki narciarskie zapomnialem nazwy (ale iinnaa niz dsj) i jest ona dla dosa i jak uruchamiam w winowsieto mi pize ze wykonalo zakazana operacje a w dosboxie ze brak jakiejs biblioteki i co mam zrobic (opprocz instyalacji freedosa)

długo używałem Virtual PC 2007, ale ze względu na brak oficjalnego supportu dosa, nie we wszystkich programach działał dźwięk.

natomiast w dosbox dźwięk działa zawsze, choć czasem gry przycinają.

Nie rozumiem. Gierki DOSowe pod koniec pierwszej dekaty XXI wieku. No ludzie opanujcie się. Czas zapomnieć o czymś takim. albo po prostu kupić cobie komputer-złom, z zainstalowanym Win95 i sobie na tym grać w te archiwalia rozrywki komputerowej.

teraz już nie robią takich gier jak kiedyś, tamte gry miały miodność, a teraz… tylko grafikę.

poza tym fajnie jest zagrać w coś, z czym się zaczynało swoją przygodę z komputerem :wink:

zdecydowanie polecam Dosbox zamiast złoma, dosbox jest bardziej elastyczny, tylko mam problem ze zrobieniem w nim emulacji glide’a.

A na złomie, mrooveq , nie miałbyś żadnych problemów.

ale musiałbym z piwnicy wygrzebać jakieś p200, poskładać, znaleźć na to miejsce w mieszkaniu i kupić sobie kartę z 3dfx’em.

dla samego miejsca w mieszkaniu odżałuję glide’a :wink:

przemczar1993 proszę popraw tytuł tematu na mówiący konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby, temat poleci do kosza.

konkretnie mi chodzi o ta gre dziala tylko na lnucie i dosie panie SCPx

przemczar1993 , to nie jest poprawnie nazwany tytuł. Proszę popraw go na mówiący konkretnie o problemie.