Gry z laptopa podłączonego do TV wyświetlają się w okienku

Hejka, mam problem odnośnie obrazu z laptopa i tv.
Mianowicie, kiedy podłączam laptopa pod tv kablem hdmi obraz systemu, przeglądarka i filmy wyświetlają sie normalnie na pełnym ekranie. Kiedy jednak chce pograć sobie w jakąkolwiek grę obraz jest mały i wysrodkowany. Dzieje sie tak na każdym tv a ja nie wiem co zrobić żeby gry były rozciągnięte na cały ekran tv. Na laptopie gry wyswietlaja sie normalnie.

Laptop to hp 250 g3 win 8.1

Może coś ze skalowaniem obrazu w grach ?.

Zajrzyj do panelu sterowania karty graficznej Intel którą masz w laptopie i poszukaj ustawienia dotyczącego skalowania obrazu.

Obecnie masz pewnie ustawioną opcję Wyśrodkuj obraz i dlatego na TV obraz jest „mały i wyśrodkowany”.
Ekran twojego laptopa ma rozdzielczość 1366x768 a telewizor zapewne 1920x1080 (lub większą) i stąd taki efekt.
Wybierz opcję Zachowaj współczynnik proporcji lub Skaluj pełny ekran żeby mieć obraz na całym ekranie telewizora. W sekcji „Wybierz wyświetlacz” nie zapomnij wybrać z listy swojego telewizora.

Jeśli w twoim modelu laptopa jest dodatkowa karta graficzna NVIDIA to w nim również musisz poprawnie ustawić opcję dotyczącą skalowania obrazu.

Nie posiadam opcji zastąp ustawienia aplikacji.
Zmieniłam opcje skalowania na zastap współczynnik proporcji bo innej opcji nie posiadam a w grach nadal to samo :confused: w call of duty 2 ekran jest pelny a w innych gierkach jest wysrodkowany.

Opcja Zachowaj współczynnik proporcji powoduje, że jeśli gra (jakiś starszy tytuł) jest uruchomiona w rozdzielczości o klasycznych („kwadratowych”) proporcjach 4:3 to obraz będzie miał czarne pasy po bokach ekranu.

Zwróć uwagę czy dana gra uruchamia się w trybie pełnego ekranu (w niektórych grach nazywa się to ekskluzywny pełny ekran) czy w trybie okienkowym bez ramek. W miarę możliwości wybieraj zawsze tryb pełnego ekranu.

Czy masz w swoim laptopie dodatkową kartę graficzną od NVIDII czy jest tylko zintegrowana Intela? Możesz to sprawdzić w Menedżerze urządzeń.