Gry z PixelShadder 3.0 nie chodzą na 4.0?

Witam, otóż mam taki problem:

Kupiłem sobie grę Bully: Scholarship Edition no i wszystko ładnie cyka, przeszedłem 1,83% gry no i błąd wywaliło. No nic, wracam do gry i gram… Przeszedłem 3.43% gry i znów błąd…

Dowiedziałem się, że gra wymaga Pixel Shadder 3.0, ja posiadam GeForce 8600 GT z Pixel SHadder 4.0 i DirectX 9.0c .

Moje pierwsze pytanie: Czy jeżeli mam lepszy PS to może być to powodem błędów? (czyli że gra musi mieć daną wersję PS?)

Zainstalowałem DirectX 10 dla Win XP no i myka, ale nie wiem czy opłaca mi się instalować bully’ego aby sprawdzić czy pójdzie?

Z góry dziękuję za odpowiedzi… :slight_smile:

nie ma directx 10 na win xp

To że masz większe shadery to nie ma nic do gadania, gra powinna nawet lepiej chodzić ( ładniejsza, mniej pixelowata grafika)

Co do DX10, kiedyś tam pisali że wyszła jakaś wersja robiona przez ruskich, ale ja w to się nie bawię. I to ci też nie poprawi sytuacji, Zainstaluj najnowsze sterowniki od Karty graficznej, pierw usuń stare. No i spróbuj wcześniej zainstalować najnowszego path’a do tej gry, może to pomoże…

Pixel Shadder 3.0 to minimalne wymagania gry, to tak jak z procesorem wymaga P4 - 3.0GHZ, a Ty masz E8400 4Ghz (to tylko przykład) Lecz niestety twoja karta pod XP to i tak nie obsłuży w pełni DirectX 10 (zresztą zasłabła karta)

Hmm… Zainstalowałem DirectX’a (ruska) no i wchodze w dxdiag i pisze ze mam DX 10…

Moje pytanie: Jak dobrać stery do karty graficznej? (tzn. skąd wiedzieć, że akurat ta wersja pod moją kartę? Wiem że można przez everesta ale tam też na stronie trzeba jakieś parametry wybrać… Idę spróbować odpalic Bullka na tym co mam…) Czekam na odpowiedź.

to ze pisze że directx 10 to nie znaczy ze taki masz :wink:

Na wiki pisało, że do tej karty graficznej powinien być DX 10… więc pobrałem

ale nie istnieje directx 10 na win xp a te co niby ruski robią to tylko ci w dxdiag pokazuje inna wersje a w rzeczywistości to jest 9

… ale tylko na Windows Vista :slight_smile:

Dobra, a co do tematu to jak te stery zainstalować? Jakoś nainstalować na stare czy co?

//Edit

Może zainstalować te sterowniki co potrzebne były do GTA IV? (wydane specjalnie dla GTA IV)

//Edit 2

No i zainstalowałem stery tak jak pisało na jakiejś stronie czyli odinstalowałem stare i zainstalowałem nowe… Z tym, że usunęła mi się karta sieciowa i musiałem przywracać system :confused:

Wie ktoś jak je DOBRZE zainstalować?

http://www.nvidia.pl/object/winxp_182.50_whql_pl.html

Tutaj masz sterowniki, pamiętaj! Pierw usuń stare… A tak po za tym, to muszę was wszystkich zmartwić… Bo niestety istnieje DX10 dla xp, wydawało by się to niemożliwe, ale niestety jest! Nazywa się DirectX 10LV, u niektórych działa a u nie których nie działa… U mnie nie działa, bo mam za stara grafikę.

Mówiłem od początku że mam na XP’ku DX10 to niedowiarki …

Ale jak odinstalowuje stery do karty graf. to mi usuwa karte sieciowa i neta nie mam :confused:

Spróbuje je nainstalować na stare, najwyżej będzie źle :F

//Edit

Już sobie poradziłem ze sterownikami… Albo mam psychoz kompa albo farta… Nainstalowałem na stare, te nowe i działa… Teraz ide spr. czy działa bully, jbc. dam znać o zamknięcie tematu.

//Edit2

No niestety nic nie pomogło… Nadal gdy gram przez 30-40min i ide na jakąs misje lub jade na deskorolce i skacze nad barierkami/schodami to wywala mi raport o błędach lub czarny ekran i przymusowy reset ;/

No bo skoro pisze, że masz nie instalować sterowników na stare sterowniki to się nie instaluje, niedowiarku :wink:

Najprawdopodobniej masz kartę sieciową nVidii, taj jak mój Wujek xD Usuń całkiem te sterowniki (od k. sieciowej i k. graficznej), włączasz Driver Cleaner, wybierasz nVidia, clean. Restart systemu. Instalujesz sterowniki do karty sieciowej. Postępujesz zgodnie z tym. Instalujesz te sterowniki co Ci nVidia wybrała. Restart kompa. Cieszysz się, że Ci gra chodzi.

A z tym DirectX10 na Win XP to jest pic na wodę. Robili kiedyś Project Alky i to miłbyć ten magiczny DirectX, ale nie mogli zaimplementować w Windows XP bo to była nieodłączna część jądra Visty. Zrobili jakąś wersję Alpha, która nic nie dawała a niektórym mogła zaszkodzić. Teraz w sieci można znaleźć więcej wirusów albo fake’ i…