Gry z Windows-a na Linux-ie

Witam,

poszukuję rozwiązania aby grać w gry np. World of Tanks  na systemie Linux (Najlepiej Mint).

Nie interesuję mnie za bardzo Wine i Play on Linux, ponieważ jest duże obniżenie FPS.

Może być nawet obok postawiony Windows, ale gry MUSZĄ być na Linux (Może być na drugiej partycji Windows, ale nie uruchomiony, Linux będzie korzystał z jego bibliotek itd.) 

Czy jest to wykonalne, aby grać w WoT-a na Linux-ie ale bez dużego zejścia na płynności gry?

Jestem w trakcie wyboru Linux-a, więc bez różnicy jaki to będzie.

W każdym mi wszystko pasuję oprócz obsługi gier.

Pozdrawiam 12chrapek12

Albo WINE na Linuxie, albo pozostaje grać na Windows.

I tak spadek wydajności będzie większy niż na WINE.

Zasadniczo po wyłączeniu vsync powinno dać się grać.

Niestety, wszystko co jest do odpalania gier i aplikacji z Windowsa jest oparte na Wine, nawet płatny CrossOver. Jeśli chodzi o gry, to te działające na OpenGL raczej działają bez wielkiego spadku wydajności, najgorzej jest z grami na DirectX, ponieważ jest to zamknięta biblioteka działająca na Windows, i nie istnieje jej implementacja na Linuxa. Gry oparte na DirectX działają na Linuxie tylko dlatego, że Wine ma mechanizm translacji wywołań DirectX na wywołania OpenGL który już bez problemu działa na Linuxie. Taka translacja w trakcie działania gry powoduje ogromny narzut, inaaczej się nie da, bo Microsoft nie udostępnił źródeł DirectX.

To noże wine-stagging? Ma to w sobie Commandstream Multithreathing, co powoduje, iż niektóre gry działają pod GNU/Linux szybciej niż pod Windows.

Najlepszą opcją jest chyba granie przez Steam bo jest najmniej problematyczne.Tylko trzeba zainstalować sterowniki do karty graficznej.A gier jest dużo i jest w co grać i to całkiem nowych produkcji jak Wiedżmin2,Tomb Rider,Metro,CS:GO,War Thunder,Grid,Middle Earth:shadow of mordor,Thorchlight i wiele innych.Jak widac jest w co grać.

http://store.steampowered.com/search/?term=&sort_by=_ASC&os=linux&page=1 

 

Co do samego WOT to są jakieś spolecznosciowe klienty

http://worldoftanks.eu/pl/content/soft/pc_programs/1311/ .

Z tym, że nadal część gier na Steamie dalej pyka przez Wine.

 

Wine nie zawsze oznacza spadek płynności. 

 

@GioWDS Żadna z wymienionych gier nie używa Wine, chyba, że się o jakiejś pomyliłem.

 

Autorze, próbowałeś chociaż jak to działa na Wine? Bo z tego co widzę, to przeczytałeś gdzieś, że “Wine jest powolny” i odrazu machnąłeś ręką. Spróbuj, może będzie dobrze, nie ma co odrazu machać ręką i z góry zakładać, że napewno będzie źle.

 

Bez Wine nie ma da rady. Jeżeli masz kartę AMD, to możesz użyć Gallium Nine, które mocno podnosi wydajność gier odpalonych na Wine. Jeżeli masz nVidie bądź Intela to nadal możesz użyć Wine Staging z CSMT, które również dobrze podnosi wydajność. U mnie Gallium Nine dał mi wzrost rzędu 20-30FPS. CSMT trochę mniej, ale też sporo.

Z tego co kojarzę Wiesiek 2 leciał przez wrapper działający podobnie jak wine.

Podobnie, ale nie było to dokładnie to samo co Wine.

Witam,
wielkie dzięki za pomoc.
Zakupiłem Windows 10 Home 64 bit BOX i mam problem z grami rozwiązany.
Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam 12chrapek12