Gry zacinają się na laptopie

(Traktor93) #1

Witam,

kupiłem laptopa HP Pavilion 17-e045sw częściowo z myślą o pograniu w coś czasem. Zainstalowałem dzisiaj Fifę 13, jednak strasznie się zacina już w menu. To samo z niektórymi innymi grami. Niektóre działają dobrze, niektóre zacinają (nawet takie sprzed 10 lat). Nie mam pojęcia szczerze mówiąc jak zarządzać kartą dedykowaną, ale w opcjach Konfiguruj przełączanie grafiki Fifa ma zaznaczoną wysoką wydajność. Czy to jest normalne, że tak mi się zacinają gry?

(Crawd) #2

Witam

Laptop do gier się nie nadaje ale jak go już masz to spróbuj:

1.Wyłącz wszystkie aplikacje działające w tle,które włączaja się razem z systemem. Ccleaner posiada taka opcję.Sprawdź w menadżerze zadań lie masz włączonych procesów.Są procesy ,których się nie używa a ,które zżerają zasobów. Możesz je wyłączyć w uruchom ->  services.msc

2.Zaktualizuj biblioteki Directx 9

1. W BIOS-ie przestaw na grafikę dedykowaną

4.Zobacz w Catalyst czy karta nie wymusza dla każdej gry nadpróbkowanie, 8x antyaliasing oraz 16x filtrowanie anizotropowe ,jeśli tak to wyłącz albo przestaw na automatyczne (nie pamiętam jak tam jest).

Powodzenia :smiley:

(Traktor93) #3

A gdzie w BIOS-ie jest taka opcja? Nigdzie jej nie widzę.

(JNJN) #4

Wklej screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kart grafiki ( jak są widoczne dwie, to wszystko OK).

(Traktor93) #5

Tak, są widoczne dwie.

post-154141-0-39741200-1390898919_thumb.

(JNJN) #6

To obie pracują i nic nie trzeba szukać w biosie.

(Traktor93) #7

To co ten laptop jest aż tak słaby do gier?

(JNJN) #8

A nie możesz o nim poczytać w necie? nie wiem?

(Traktor93) #9

Heh, zainstalowałem trzeci raz te same sterowniki i śmiga wszystko jak marzenie. Nie wiem jak to się stało no ale jest ok już wszystko. Dzięki za pomoc.

(JNJN) #10

To dobrze, tylko zawsze wskazane w takiej sytuacji jest odinstalowanie starych, czyszczenie systemu, restart lapa i dopiero instalujesz nowe. To tak na przyszłość.

(Traktor93) #11

Chciałem to zrobić ale wyskoczył komunikat o tym, że zostaną usunięte wszystkie sterowniki łącznie z dźwiękiem itp