Gry zacinają się na laptopie

Witam,

kupiłem laptopa HP Pavilion 17-e045sw częściowo z myślą o pograniu w coś czasem. Zainstalowałem dzisiaj Fifę 13, jednak strasznie się zacina już w menu. To samo z niektórymi innymi grami. Niektóre działają dobrze, niektóre zacinają (nawet takie sprzed 10 lat). Nie mam pojęcia szczerze mówiąc jak zarządzać kartą dedykowaną, ale w opcjach Konfiguruj przełączanie grafiki Fifa ma zaznaczoną wysoką wydajność. Czy to jest normalne, że tak mi się zacinają gry?

Witam

 

Laptop do gier się nie nadaje ale jak go już masz to spróbuj:

 

1.Wyłącz wszystkie aplikacje działające w tle,które włączaja się razem z systemem. Ccleaner posiada taka opcję.Sprawdź w menadżerze zadań lie masz włączonych procesów.Są procesy ,których się nie używa a ,które zżerają zasobów. Możesz je wyłączyć w uruchom ->  services.msc

2.Zaktualizuj biblioteki Directx 9

  1. W BIOS-ie przestaw na grafikę dedykowaną

4.Zobacz w Catalyst czy karta nie wymusza dla każdej gry nadpróbkowanie, 8x antyaliasing oraz 16x filtrowanie anizotropowe ,jeśli tak to wyłącz albo przestaw na automatyczne (nie pamiętam jak tam jest).

Powodzenia :smiley:

A gdzie w BIOS-ie jest taka opcja? Nigdzie jej nie widzę.

 

Wklej screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kart grafiki ( jak są widoczne dwie, to wszystko OK).

Tak, są widoczne dwie.

post-154141-0-39741200-1390898919_thumb.

To obie pracują i nic nie trzeba szukać w biosie.

To co ten laptop jest aż tak słaby do gier?

A nie możesz o nim poczytać w necie? nie wiem?

Heh, zainstalowałem trzeci raz te same sterowniki i śmiga wszystko jak marzenie. Nie wiem jak to się stało no ale jest ok już wszystko. Dzięki za pomoc.

 

To dobrze, tylko zawsze wskazane w takiej sytuacji jest odinstalowanie starych, czyszczenie systemu, restart lapa i dopiero instalujesz nowe. To tak na przyszłość.

Chciałem to zrobić ale wyskoczył komunikat o tym, że zostaną usunięte wszystkie sterowniki łącznie z dźwiękiem itp