Gry zacinają się po czyszczeniu komputera


(Kikoslaw) #1

Witajcie Forumowicze  :)

 

Bardzo liczę na Waszą pomoc. Mój komputer stacjonarny ma już ok. 5-7 lat. Już przy niewielkich obciążeniach zaczynał bardzo głośno pracować wentylator, a że dawno nie był czyszczony to z kolegą postanowiłem go wyczyścić i wymienić pastę termoprzewodzącą na procesorze. 


(stream) #2

Karta graficzna ma zdecydowanie za wysoką temperaturę. Czy wentylator na karcie graficznej “kręci się”? Pastę zmieniałeś tylko na procesorze czy na karcie graficznej również?

Pozdrawiam!


(Kikoslaw) #3

Hej, a czy wentylatorek od karty graficznej powinien się kręcić zawsze? Jest w dość trudnym miejscu, ale przy włączonej przeglądarce internetowej z tego co na niego spojrzałem, wydaje mi się, że stoi w miejscu…

A czy w mojej karcie również można wymienić pastę? Wydaje mi się, że ten wentylatorek jest “wbudowany” w kartę graficzną :stuck_out_tongue:

Załączam zdjęcia :slight_smile:

http://fotowrzut.pl/E782KS2S6U


(stream) #4

Powinien się kręcić cały czas. Przy włączonej przeglądarce troszkę wolniej, a w grach szybciej :).

Oczywiście, że można: https://www.youtube.com/watch?v=7KkG3nCVfko

Ja na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw wyjąć tą kartę z komputera, dokładnie przedmuchać i sprawdzić czy nic nie blokuje wentylatora.

Pozdrawiam :slight_smile:


(Kamil Rudny) #5

Jak kolega wyżej - tak powinien się kręcić. Przeglądarka też wykorzystuje (w malutkim stopniu) grafikę. Jeżeli masz zintegrowaną kartę graficzną i dedykowaną spróbuj ją przełączyć na dedykowaną (AMD - https://www.youtube.com/watch?v=S8S9_Qeh1E4

(Nvidia - http://pomoc.cdp.pl/hc/pl/articles/203766348-NVIDIA-Optimus-gra-uruchamia-się-z-wykorzystaniem-karty-zintegrowanej)..) Być może zasilacz pada lub dysk. Ale na początek spróbuj przełączać grafikę. W moim przypadku (AMD) jeżeli chce mieć zintegrowaną to mam wysoką wydajność, a dedykowaną muszę mieć oszczędność w panelu AMD. Poszukaj i potem będziemy myśleć  


(Kikoslaw) #6

Hej, kwestia karty graficznej wydaje się być załatwiona. Wyjąłem kartę graficzną, przeczyściłem dokładnie wentylator, pokręciłem nim i chodzi już poprawnie, wymieniłem też pastę na karcie oraz zainstalowałem najnowsze sterowniki, których niestety Windows sam mi ich nie wykrywał (pobrałem je bezpośrednio ze strony producenta).


(Marcin1025) #7

Co do dysku to wrzuć screena z HD Tune Pro i CrystalDiskInfo.

Ja bym nie pakował do tego komputera więcej pamięci RAM,gdyż dużo to nie da.Reszta komputera nie jest już pierwszej młodości z tego co widzę.

Już nie wspomnę o płycie głównej to typowy wynalazek do komputerów biurowych.

Podaj jeszcze markę i moc zasilacza.


(Kikoslaw) #8

Zrobiłem zrzuty z tych programów, z tego co widać wskazuje OK, skany też robiłem HD Tune Pro i nic nie wykryło mi. Dokleiłem też tam zdjęcie zasilacza, mam nadzieję, że to o to chodziło :slight_smile:

http://zapodaj.net/a1e1a6a8694c0.gif.html

RAM zamówiłem za 99 zł, to chyba nie jest dużo, a 4 GB wydają mi się za mało, ja mam zawsze bardzo dużo kart otwartych w przeglądarce + jakieś inne programy. Spróbować chyba warto :slight_smile:


(Marcin1025) #9

Zasilacz w porządku ,jest firmowy.Dysk też wygląda na sprawny ma tylko wysoki przebieg w godzinach.

Co do RAM to możesz dokupić zawsze to trochę da w tych programach co napisałeś.