Gry zacinają się podczas ruchu myszą


(Oskosan) #1

Podczas ruchu myszką w niektórych grach fps spadają do 0 jednak gdy tylko zatrzymam kursor natychmiast wraca do 60 fps. Jak rozwiązać ten problem?


(pstrowsky) #2

Jakie gry? Jaką masz specyfikację kompa? Czy problem wystąpił niedawno np po instalacji nowych sterowników?


(Chillout) #3

https://www.google.com/search?client=ub … 01&bih=650


(Oskosan) #4

Komputer jest nowy więc ogólnie niedawno zainstalowane sterowniki.Nie wpisujcie bezsensownych linków do google.Myślisz, że nie próbowałem?

Jakie sterowniki powinienem spróbować zainstalować? Zacina się w grach typu Call of duty, mincectaft i zax.Nie występuje ten problem w League of legends Gta i Risen.


(pstrowsky) #5

Trochę mało danych żeby coś z sensem odpisać. Nie wiadomo jaka to mysz, może bezprzewodowa? Na początek spróbuj zainstalować biblioteki Directx, oraz podłączyć inną mysz, lub tę samą do innego portu, możesz jeszcze jeśli to możliwe podłączyć przez przejściówkę PS2

ps2_usb.jpg

Zainstaluj sterowniki do płyty głównej ze strony producenta.

Podaj temperatury pod obciążeniem - program HWinfo zakładka Sensors.

Czy zawieszki występują również podczas normalnej pracy?

Linki podane przez kolegę powyżej nie są z pierwszymi lepszymi linkami z Google, tylko z naszego forum i chyba dość trafnie wyszukane więc warto wziąć to pod uwagę i przeszperać.


(Oskosan) #6

Temperatury w normie.Co jest oczywiste gdyż gry 3d na full detalach działają na 40 fps a gry z widokiem izometrycznym zacinają się.Myszka jest przewodowa( Gxt25 Gaming Mouse) Po włożeniu do innego portu dalej się zacina.Nie posiadam innej myszy.Proszę nie piszcie linków do innych tematów czy też do google, dla mnie pisanie na forum jest ostatecznością jak już nie mam pomysłu co zrobić.Który sterownik pobrać? URL=[http://imageshack.us/photo/my-images/138/sterownikig.jpg/]](http://imageshack.us/photo/my-images/138/sterownikig.jpg/]) sterownikig.jpg


(pstrowsky) #7

Nie jest to oczywiste w każdym przypadku i nie zależy od ilości FPS w grach.

Niestety dla Twojej myszy nie ma żadnych dostępnych dodatkowych sterowników teoretycznie powinna działać po włożeniu do portu USB.

Najważniejszy jest sterownik do Chipsetu. Jeśli nie masz zainstalowanego sterownika od Realteka to też warto to zrobić.

Zainstalowałeś ponownie DirectX’a?

Masz możliwość sprawdzenia tej myszy na PS2?

Sprawdź jeszcze czy w menedżerze urządzeń nie masz jakichś żółtych wykrzykników itp.

W celu wykluczenia awarii samej myszki warto ją sprawdzić na innym sprzęcie.

Sprzedano Ci nowy komputer ze Starym XP? Trochę bez sensu.


(Oskosan) #8

Przeinstalowałem direxct i sterowniki niestety nic to nie dało. Nie mam możliwości sprawdzenia myszy na PS2. Za 3 dni będę mógł sprawdzić mysz na innym sprzęcie. Nie mam żadnych wykrzykników w menedżerze zadań.Sprzedano mi podzespoły, nie cały komputer a xp sam zainstalowałem.