Gry zawieszają się mimo spełnienia co najmniej minimalnych wymagań

(Xayano) #1

Posiadam netbooka Acer AOD255. Zainstalowałem sobie NFS Most Wanted (2005).

Wymagania:

• Procesor 1,4GHz lub szybszy (mam 1.6 GHz)
  • Pamięć RAM: 256 MB (mam 2GB)
  • Karta Graficzna: 32 MB (mam 256 MB)
  • Dysk: Ok. 3GB (mam 160 GB)
  • System: 2000 / XP (XP)

Wymagania spełnia ponad dwukrotnie a... mam maksymalnie 5 FPS w tej grze używając najniższej rozdzielczości i szczegółowości elementów. Czym to może być spowodowane? Wysuwam podejrzenie, że może procesor "odwala" robotę za kartę graficzną? System jest pozbawiony wirusów, świeżo zainstalowany po uprzednim formacie.

(LonngerM) #2

Sterowniki do karty graficznej zainstalowane?

(falcon89) #3

Czy laptop nie przegrzewa się?

Sprawdź temperatury w HWMonitor

(Xayano) #4

Sterowniki zainstalowane, pobrane ze strony Acera (przestarzałe)? 

Nie przegrzewa się, 60 stopni maksymalnie w stresie.

Edit:

Odczytane temperatury:

CPU 42 st.

Płyta główna (karta graficzna) 39 st.

Dysk 31 st.

(Kwalimir) #5

Wymagania spełnia ten netbook tylko pozornie, ale jak się mu przyjrzeć to już nie bardzo bo taki atom z zintegrowaną kartą graficzną (która nadaje się do multimediów i prostych gierek) Intel Graphics Media Accelerator 3150, który tak właściwie pamięci swojej nie ma, a korzysta z pamięci RAM komputera to nawet tak starej grze nie da rady. Minimalne wymagania gier są podawane odnośnie komputerów stacjonarnych a nie mobilnych, a tu różnica w wydajności mimo takiego samego taktowania np. procesora jest znacząca na niekorzyść platform mobilnych.

(Xayano) #6

Czyli nie ma szans zagrać w tą grę? World of Warcraft na najniższych detalach utrzymuje się w granicach 20 FPS (sam WoW zajmuje 29 GB). Z resztą, nawet jak korzysta z pamięci RAM to niech korzysta. Zużycie RAMu bez uruchomionych programów to ~150/2048MB. W sterowniku mam opcje konfiguracyjne, może tam można coś zdziałać?

(Fan Xp) #7

Jakoś ja płynnie grałem na intel gma 3100 :stuck_out_tongue: w most wanteda .

(Xayano) #8

No też jestem zdziwiony, bo jak spoglądam na filmiki na youtubie to nawet bardziej wymagające gry nie zacinają się.

Miałeś wersję pudełkową? Modyfikowałeś coś?

(Kwalimir) #9

Przy takiej "grafice" to loteria jedna gra działa inna nie mimo niższych wymagań, próbuj może innych wersji sterownika, niekoniecznie nowszych, i przed uruchomieniem gry wyłącz wszystkie aplikacje które działają w tle.

to sprawdź sobie specyfikację 3100 vs 3150 na przykład na notebookcheck.pl 8 @ 500MHz vs 2/0 cores @ 200MHz to co będzie wydajniejsze?

Numerek w nazwie to nie wszystko.