Gry zawieszają się mimo spełnienia co najmniej minimalnych wymagań

Posiadam netbooka Acer AOD255. Zainstalowałem sobie NFS Most Wanted (2005).

 

Wymagania:

  • Procesor 1,4GHz lub szybszy (mam 1.6 GHz)
  • Pamięć RAM: 256 MB (mam 2GB)
  • Karta Graficzna: 32 MB (mam 256 MB)
  • Dysk: Ok. 3GB (mam 160 GB)
  • System: 2000 / XP (XP)

 

Wymagania spełnia ponad dwukrotnie a… mam maksymalnie 5 FPS w tej grze używając najniższej rozdzielczości i szczegółowości elementów. Czym to może być spowodowane? Wysuwam podejrzenie, że może procesor “odwala” robotę za kartę graficzną? System jest pozbawiony wirusów, świeżo zainstalowany po uprzednim formacie.

Sterowniki do karty graficznej zainstalowane?

Czy laptop nie przegrzewa się?

Sprawdź temperatury w HWMonitor

Sterowniki zainstalowane, pobrane ze strony Acera (przestarzałe)? 

 

Nie przegrzewa się, 60 stopni maksymalnie w stresie.

 

 

Edit:

Odczytane temperatury:

CPU 42 st.

Płyta główna (karta graficzna) 39 st.

Dysk 31 st.

Wymagania spełnia ten netbook tylko pozornie, ale jak się mu przyjrzeć to już nie bardzo bo taki atom z zintegrowaną kartą graficzną (która nadaje się do multimediów i prostych gierek) Intel Graphics Media Accelerator 3150, który tak właściwie pamięci swojej nie ma, a korzysta z pamięci RAM komputera to nawet tak starej grze nie da rady. Minimalne wymagania gier są podawane odnośnie komputerów stacjonarnych a nie mobilnych, a tu różnica w wydajności mimo takiego samego taktowania np. procesora jest znacząca na niekorzyść platform mobilnych.

Czyli nie ma szans zagrać w tą grę? World of Warcraft na najniższych detalach utrzymuje się w granicach 20 FPS (sam WoW zajmuje 29 GB). Z resztą, nawet jak korzysta z pamięci RAM to niech korzysta. Zużycie RAMu bez uruchomionych programów to ~150/2048MB. W sterowniku mam opcje konfiguracyjne, może tam można coś zdziałać?

Jakoś ja płynnie grałem na intel gma 3100 :stuck_out_tongue: w most wanteda .

No też jestem zdziwiony, bo jak spoglądam na filmiki na youtubie to nawet bardziej wymagające gry nie zacinają się.

Miałeś wersję pudełkową? Modyfikowałeś coś?

Przy takiej “grafice” to loteria jedna gra działa inna nie mimo niższych wymagań, próbuj może innych wersji sterownika, niekoniecznie nowszych, i przed uruchomieniem gry wyłącz wszystkie aplikacje które działają w tle.

 

 to sprawdź sobie specyfikację 3100 vs 3150 na przykład na notebookcheck.pl 8 @ 500MHz vs 2/0 cores @ 200MHz to co będzie wydajniejsze?

Numerek w nazwie to nie wszystko.