Gry ze steam na ubuntu

Jako że znudziło mi się granie w tetrisa stwierdziłem że spróbuje zagrać w coś normlanego :stuck_out_tongue:

Zainstalowałem najpierw PlayOnLinux i przez niego steam.

No i … najpierw steam sie uaktualnił potem zawieszał się przy uruchamianiu, teraz zaczął ruszać :smiley: z tym że kiedy próbuje zmienić widok albo zaczac sciagać przez niego grę zawiesza sie totalnie i nie idzie nic zrobić poza wymuszonym zamknieciem aplikacji:/…

Na koncie steam mam Half-Life 1 z modami, Half-Life 2 z modami [orange box] , counter strike source, dod source , l4d , Call of duty modern warfare 2 … da sie pograć w cokolwiek z tego ? :confused:

Dodane 28.12.2010 (Wt) 16:16

ooo teraz o dziwo zaczał instalować dod source bez zawieszenia sie na amen … jest szansa stabilnej gry w to na ubuntu ? … próbował ktoś ?

Wygląda na to że tak. http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=4571

Artykuł deweloperów Steam na temat pracy na Linux’ie i jego integracji z systemem…

http://developer.valvesoftware.com/wiki/Steam_under_Linux

Wszystkie chodzą. DoD Source, CS Source, Half-Life 2 sam odpalałem i chodziły pięknie. Odpaliłem również CS 1.6 więc HF 1 powinien pójść. Nie wiem tylko czemu po ostatniej instalacji Ubuntu (10.10 dokładnie) nie chodzi mi nic na Steam ;/

taa fest… odpaliłem DOD:Source … czcionka rozwalona … no ale dobra find server jakoś znalazłem … znowu czcionka rozwalona na czacie nic nie przeczytam , w grze fpsy spadaja do 20 co chwile nie idzie grac… chcialem sprawdzić wyniki to gra sie całkiem zawiesiła :confused:

Modern warfare nawet nie sciagam

Masz pakiet msttcorefonts?

No sciagało jakieś czcionki …

Można wiedzieć jaki masz sprzęt oraz liczbę FPS w grach na Windows?

Pewnie ze można :stuck_out_tongue:

Intel core 2 duo E8500 3.16 ghz

radeon 4850

2gb ram

W grach na silniku source miałem pod windowsem ponad 200fps , czasem nawet max 300 , chociaż zazwyczaj ustawiałem limit fps_max 70 zeby grafiki nie grzać :stuck_out_tongue:

Instalowałeś sterowniki do grafiki?

Tak pobierałem dodatkowo sterowniki przez menadzera, jakbym tego nie zrobił to grafika by mi ciągle buczała jak dzambodzet :stuck_out_tongue:

To może pokaż wynik:

glxgears

Uruchominego przez około 20s

19384 frames in 5.0 seconds = 3876.634 FPS

19397 frames in 5.0 seconds = 3879.245 FPS

19277 frames in 5.0 seconds = 3855.269 FPS

22384 frames in 5.0 seconds = 4476.658 FPS

29340 frames in 5.0 seconds = 5867.871 FPS

29454 frames in 5.0 seconds = 5890.696 FPS

29359 frames in 5.0 seconds = 5871.688 FPS

29367 frames in 5.0 seconds = 5873.232 FPS

29339 frames in 5.0 seconds = 5867.775 FPS

Już wiem co zrobić, by gry na Steamie działały :smiley: Instalujemy Steam przez PlayOnLinux, a resztę ściągamy. Tak chodzi mi wszystko, a PlayOnLinux ładuje czcionki i nie ma problemów.

tak wlasnie zrobiłem

I czcionki rozwalone? Przecież PlayOnLinux instaluje czcionki windowsowe.

Napisze jak to dokladnie wygladalo.

Odpalam gre pierwszy raz , intro zaraz pojawiły sie jakieś mazaki , pojawiło sie menu … czcionka rozwalona, po omacku znalazłem opcje i zmieniłem rozdzielczość no i patrze czcionka ok, po ponownym uruchomieniu gry czcionka rozwalona znow …

Tak playonlinux pobierał i instalował czcionki

Co do czcionek, to w Puzzle Quest, ale na starszym Wine i wbudowanej karcie Intela, miałem je rozmazane. Tzn. wyglądało to tak, jakby ktoś włączył bufor akumulacji i animował napisy. Pewnie jakiś problem z kopiowaniem danych z jednej części ekranu do innej/obsługi kanału alfa czy cokolwiek takiego. Po zaktualizowaniu Wine problem zniknął.

Chodzi o podobny problem, co opisałem?

Hm… nie moge sie doszukać folderów steam ze screenami - -’

No ale np w grze jak masz teksty wyświetlane po lewej stronie to zamiast

Ktośtam:pisze cośŧam

to jest

K_____________________________________t____________________________________o_____________________________________________Ś__________________________

_ - puste miejsce tylko tu spacje usuwa ; P

tak że sie nawet na ekranie nie miesci i nawet nie przypatrzyłem sie czy to są dokladnie te litery i w takiej kolejnosci bo wyświetla sie dosłownie z 6 liter na cały ekran …

Jaka jest wersja wine z która występuje problem?