Grzanie się Athlona 2400+

Mam problem z tym procesorem po ok 5min. od włączenia temperatura procesora osiąga 55C, “listki” coolera są chłodne. Cooler to PENTAGRAM FREEZONE QV-100 AlCu+ płyta główna to KOB KT266A FDSX. Procesor używany(nie wiem jak długo) cooler używany jakieś 3-4 miesiące. Co może być przyczyną takiego grzania się procesora.

ps.Jeśli to coś pomoże to ten metalowy stelaż zamontowałem na sockecie strzałkami w stronę tyłu obudowy.

Mam tego procka, u mnie aktualnie 44’C. Mam zwykły miedziany wiatrak 2800 obr.

Na allegro wyczytałem, że ten wiatrak pracuje z prędkością 2800RPM a u mnie ma 3250RPM !!

z temperaturą nie jest jeszcze tragicznie, ten procek ma wytrzymać do 85 st., ale prawdopodobnie nie ma dobrego odprowadzenia ciepła na styku procesor-radiator, trzeba po prostu od nowa przesmarować pastą ze srebrem i po kłopocie, może poluzował się radiator?sprawdź temp. w biosie i jakimś programem np. Everest, Aida32, CPUfan

u mnie srednia temperatura to jakies 55 stopnie wiec nie masz co sie martwic

Lopio przesmaruj procka pastą termoprzewodzącą.

i zwiększ do min. 60stopni granice niebezpiecznej temperatury.

Procesor posmarowałem pastą, a przyczyną tak mocnego grzania się procesora było złe zamontowanie coolera. Stelaż musi być zamontowany strzałkami w kierunku przodu obudowy, w przeciwnym razie jądro procesora tylko w połowie styka się z radiatorem (to było przyczyną grzania się procesora) teraz jest wszystko dobrze :mrgreen: Dziękuje wszystkim za zainteresowanie moim problemem.

:smiley:

ps.Proszę o wykasowanie postu. (Problem rozwiązany)