Grzanie się chipsetu i brak obrazu

Witam.

Mój sprzęt to:

Microsoft Windows 7 Ultimate 6.1.7600 Kompilacja 7600

Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+, 2984 MHz, Rdzenie: 2,

Wersja/data systemu BIOS American Megatrends Inc. V2.6, 2008-03-11

Wersja SMBIOS 2.5

MSI K9N Neo v2 (MS-7369)

NVIDIA GeForce 9600 GT (512 MB)

4x1GB Patriot ddr2 800Mhz

Dysk WDC WD7500AADS-00L5B1

Przyszło lato a mój chipset grzej się do temp nawet 70 stopni czasem jak wylacze kompa i włączę go po np.2min to nie ma obrazu,lecz słychać dźwięk logowania do Windowsa.Czy brak obrazu jest tym spowodowane? Lub ram sypie błędami i czy od tego tez może zanikać obraz?

Wyczyść kompa (w sensie fizycznym). Kup sprężone powietrze, odkręć bok obudowy i do dzieła!

sunbeam96 , komp wyczyszczony na cacy:D jakie chłodzenie i pastę najlepiej kupić na chipset?

Zalman STG 1 lub 2

Coollaboratory Liquid Pro

Arctic Cooling i tutaj dowolnie albo MX’a albo V, z tańszych a bardzo dobrych ceramique.

Jeżeli zaś chodzi o chłodzenie chipsetu to wszystko zależy od tego jakim budżetem dysponujesz, za aktywnych proponowałbym Revoltec Pipetower,

z pasywnych aczkolwiek wydajnych ZalamanZM-NBF47. Warto byłoby sprawdzić czy istnieje możliwość dołożenie wentylatorów do obudowy, jeżeli dało by się wstawić jakąś jedną lub dwie 80mm byłoby to na pewno z korzyścią dla Twojego zestawu, przykładowo 2x coś takiego:

http://www.gral.pl/NoiseBlocker/NOISEBL … or_85.html

jeden na przód drugi na tył i cyrkulacja powietrza wewnątrz obudowy o wiele lepsza.

smoq5 , chłodzenie w obudowie jest idealne mam w nim z tylu wiatraczek z regulacja obrt. i temp normalnie wynosi 25 st a a latem 30st

tylko chipset sie grzeje i na niego wlasnie musze zamontowac nowe chlodzenie.zalezy mi na ciszy czyli raczej pasywne chlodzenie

To tak jak zaproponowałem chłodzenie Zalmana i pastę najlepiej również STG :slight_smile: Cieniutka warstwa, po około 3 dniach(czas na wygrzanie pasty, przy normalnej pracy) temperatura powinna się ustabilizować i masz chłodno i cicho :slight_smile:

Pozdrawiam

smoq5 , Zalman ZM-NBF47 ten jest idealny:D pastę tez jakaś wybiorę:D dzięki