Grzanie się kompa przy mało wymagającej grze(mortyr4)

mam kompa

dual core 2.26

2 gb ramu

karta grafiki geforce 384mb asus

komp chodzi cicho nawet jak cały dzień(po 8h) pykałem w takie gierki jak wolfenstein 2009,fear 1

normalnie jak w coś pykam z 2004 roku to blacha zimna a w wolfie i fearze lekko ciepły

gdy udało mi sie odpalić Mortyr 4(musiałem zmienić zestaw kodeków z k lite na Codec Pack Advanced 7.9.0)

okazało się że gra odpala się standardowo na żłośnie niskich ustawieniach.Podkręciłem więc wszystko na full

po 10 min grania wszystko ustawiło sie na średnie a komp rzęził i był gorący jak nigdy(swoją drogą było by fajnie jakby laski się tak przy mnie grzały :wink: a nie komp)

przestawiłem na średnie i rozdzielczość zmieniła się na 800x600 i mialem czarny pas po prawej w monitorze

przestawiłem więc na 1024 x 768( domyślna monitora) i pykam ale po 30 min komp tak cierpiał iż skończyłem gre

na początku pisało że karta grafiki jest na niestandardowym,nieco fiksowała na domyślnych

gra nieco nawet za szybko chodzi,w walce nieco zwalnia

podsumowując gra za 20 zł

wymagania gierki to

cpu 2 ghz

512ram

graficzna 128 geforce 5700 lub radeon 9700

jak mam naprawić ten problem? :expressionless:

Witam

Czy sam składałeś tan komputer, czy był on kupiony w sklepie ??

Jeżeli sam go składałeś to powinieneś zadbać o takie sprawy jak wymiana pasty termo-przewodzącej na NB, GPU i CPU, oraz zapewnić odpowiednią wentylację obudowy.

Podaj z jakiego modelu obudowy i jakiej wentylacji korzystasz i najlepiej zapodaj jakiś link do fotki wnętrza twojego komputera.

Aby wygodnie zmierzyć sobie temperatury podczas grania i po zakończeniu grania zorientować się jaka była najwyższa temperatura poszczególnych elementów, skorzystaj z programu " HWMonitor".

A tak na przyszłość dużo lepsze będzie podanie konfiguracji np:

MB: MSI K8n SLI Platinum +PRIMECOOLER PC-NB3 CU

CPU: AMD 4000+ 2,4GHz +Arcitic Cooling Alpine 64

MEM: 2x512Mb 400Mhz CL2,5

GPU: 7300GT 256Mb DDR3 + Megacooler MP-70 Al

Obudowa: Sunbeam FreezingStorm +3x12cm Fan

PSU: Tagan TG600-U33II

HDD: Samsung 750GB Sata2

Tak wygląda mój komputerek do przeglądania netu i od razu wiadomo co tam jest i jak jest chłodzone. Jak bym jeszcze pamiętał jakie mam tam temperaturki to bym np. zamieścił informacje:

IDLE ( tryb standardowy ): CPU 35*C, NB 30*C, GPU 50*C HDD 22*C .

Stress ( pod obciążeniem typu gra ): CPU 42*C, NB 36*C, GPU 88*C, HDD 28*C.

Oczywiście podane wartości są przykładowe ale coś koło tego i od razu wiemy że szwankuje chłodzenie karty graficznej i należy coś z nim zrobić ( przeczyścić, przesmarować GPU inną pastą, zmienić chłodzenie itp. ).

Mam nadzieję że pomogłem trochę. A teraz idę w końcu spać bo to przeglądanie internetu po pracy i pisanie na forach internetowych za bardzo wciąga.

Pozdrawiam

składał sklep i nie wiem jak sprawa wygląda w środku :stuck_out_tongue: komp nowy więc pasty jeszcze nie powysychały

a grzeje się tylko przy tej grze kiedy indziej jest ok

No to jak składany był w sklepie, to zastosowane były fabryczne elementy, kable są w nieładzie, nie zmieniono oryginalnie aplikowanej pasty termo-przewodzącej która jest niskiej jakości, nie zastosowano dodatkowej wentylacji w postaci wentylatorów.

Czyli kicha. Grzeje się i będzie się grzał. Taki jest urok zestawów montowanych w sklepie.

Najlepiej kupić bebechy samemu i zmontować sobie sprzęt na poziomie.

Nic na to nie poradzisz do póki nie minie okres gwarancji i będziesz mógł zdjąć plomby i zrobić z tym porządek.

Pozdrawiam

Zawsze za opłatą możesz zanieść kompa do serwisu gdzie go składali i Ci to powinni zrobić o czym pisze Kencho.