Grzanie sie komputera

Witam wszystkich, mój problem polega na tym, że gdy mam zakrytą obudowe komputera to obudowa jest gorąca, komputer się grzeje, a gry lagują, natomiast gdy jest odkryta temperatura jest znacznie mniejsza, gry chodzą płynnie, czy ktoś może powiedzieć dlaczego tak sie dzieje? Czy mam zostawić odkryta obudowe? Czytałem o tym na innych forach, ale zdania są podzielone.

Sznel97 na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Dlatego też proszę skorzystać z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty postu.

Dzieje sie tak dlatego, ze masz obudowe ktora kiedy jest zakryta ma (a wlasciwie - nie ma) prawidlowej wentylacji.

Dzieje się tak dlatego, ze masz obudowę która kiedy jest zakryta ma (a właściwie - nie ma) prawidłowej wentylacji.

Zrób porządek z kablami wewnątrz żeby nie blokowały przepływu powietrza (im więcej wolnej przestrzeni tym lepiej), dołóż wentyla na tylnej ściance budy tak aby wydmuchiwał powietrze na zewnątrz. W budzie z dobrym przepływem nawet latem nie powinno być problemu z przegrzewaniem się proca czy grafy.

zakup dobrego wentyla np z serii tb enermax. są ciche i b wydajne

A dopóki nie kupię dodatkowego wentylatora mogę pracować na odkrytej obudowie?

A kto ci zabroni ?

trzeba zmienić w biosie zasilanie domyślnie ustawione jest s3 zmień na s1

Nikt mi nie zabroni, ale czy są jakieś konsekwencje odkrytej obudowy?

Nie ma, może tylko kurz będzie szybciej zbierać się w wewnątrz. No i musisz być ostrożny, by nie kopnąć nogą, albo wody do środka nie nalać.

 

Dzięki takiemu zabiegowi zrobi się chłodniej?