Grzanie się laptopa HP Pavilion Gaming 15

Witam, mam problem z przegrzewającym się procesorem w hp Pavilion Gaming 15. Po wejściu do gry Fortnite, Valorant moje temperatury na procesorze sięgają 103°. Mój laptop to HP Pavilion Gaming 15 z Ryzen 5 4600h i GTX 1650 ti. Laptop kupiłem 2 lata temu. Wczoraj wymieniłem pastę termoprzewodzącą, ale bez zmian. Próbowałem również uruchomić te gry na drugim czystym systemie operacyjnym, ale temperatury były nadal wysokie. Najgorsze jest to, że moje FPS spadają do 10-30 i nagle znowu rosną. Po prostu od czasu do czasu dropią. Zauważyłem również, że zegar mojego procesora przez większość czasu wynosi 4000 MHz - nawet na pulpicie. Zegar spada do 2000 na sekundę, a potem nagle skacze z powrotem do 4000 MHz. W grze praktycznie cały czas jest na 4000 MHz. Zauważyłem również w programie CPU NZTX, że użycie procesora jest niskie nawet w grach. Ktoś ma pomysł? Z góry dziękuję za twoje odpowiedzi.

Jak wyglądają temperatury w czasie spoczynku, gdy procesor nie jest obciążony? Przed zmianą pasty temperatury wyglądały tak samo? Jaką nową pastę nałożyłeś na CPU i GPU? Jak wyglądały termopady, wymieniałeś je lub coś z nimi robiłeś?

Spadkiem taktowania procesora w czasie spoczynku nie trzeba się przejmować.