Grzanie sie laptopa z kartą pcmcia

Mam laptopa toshibe a110. Mam kartę telewizyjna pcmcia avermedia. Jak ogladam tv to grzeje mi się głównie miejsce tam gdzie jest waitrak, (wiem ze to brzmi dziwnie) i komputer mi się wyłącza a jest na zasilaczu. ale jak wczesniej tego nie było. dopiero jak wróciłam po wakacjach i włączyłam kartę to po pewnym czasie niespodziewanie laptop się wyłączył. komputer ma 1.5 roku więc to chyba raczej nie wina wiatraka bo jak nie mam włączonego tv to jest wszystko oki… nie wiem dlaczego tak jest. Może ktoś mi pomoże??

Pozdrawiam

Może to wina wiatraka - tzn jest zapchany i wymaga przeczyszczenia, laptop sie przegrzewa dlatego się wyłącza (zwieksza się użycie procesora czy coś i temperatura wzrasta)

to trzeba tylko rozkręcić płytkę oo spodu?? czy lepiej oddać do sklepu aby tam zrobili ?? jeszcze nie rozkręcałam laptopa…

Masz gwarancję jeszcze? Są plomby gwarancyjne gdzieś na spodzie?

właśnie jeszcze nie wiem ile mam lat gwarancji rok lub dwa. napisałam do serwisu ciekawe co mi odpowiedzą… Szukałam informacji ile mogę lat mieć gwarancji wszędzie pisało rok lub dwa w zależności od modelu i daty kupienia…

A jak z plombami? I widać coś przez szparki te plastikowe?

Plomby są. Z serwisu jeszcze nie odpisali ile mam gwarancji. Jak się patrzy na wiatrak to widać, że jest tam trochę kurzu… jest szaro… a nigdy się tak nie grzał…

No to albo ostrożnie odkurzaczem próbujesz wyciągnąć, albo czekasz na to co odpiszą Ci ze sklepu. Możliwe, że będziesz mógł zerwać plomby nie narażając się na utratę gwarancji, ale to jest różnie, więc musisz się dowiedzieć.

Z serwisu mi chyba jutro odpiszą… Bo wcześniej odpowiedzieli po dniu. U mojej koleżanki tak się nie dzieje laptop jest zupełnie chłodniutki podczas pracy i nie trzeba go dodatkowo chłodzić na parapecie :slight_smile: A ustawienia wiatraka można sprawdzić tylko w Biosie?? Czy innym programem??

Ustawienie wiatraka czyli aktualny rpm? Speedfan

dzięki. zaraz to sprawdzę. dowiedziałam się, że mój laptop nie jest już na gwarancji :slight_smile: można go rozkręcić :d chyba jeszcze do kupie taką podstawkę chłodząca zawsze o też coś pomoże.

Najpierw rozkręć, przeczyść i przedmuchaj, a potem zobacz jak z temperaturą, bo nie ma co kasy w błoto pakować…