Grzanie sie płyty głównej MSI (90st. C)

Tak jak w temacie mam problem z plyta glowna firmy MSI model - MS-7267.

013611ba65d6413cmed.jpg

Oto wykaz z everesta jak widac up plyta glowna osiaga 90-100 st.C

Co do reszty temperatur chyba nie ma zastrzezen.

Wie moze ktos co moze powodowac taka wysoka temperature ? Zaznaczam, ze dotykajac radiator od plyty glownej osiaga na oko 50st. C (nie parzy).

Dodam tez, ze wymienialem paste z pod radiatora na nowa (Ceramique Arctic Silver) i nie dalo to zadnego efektu.

Zaznaczam rowniez, ze nic nie bylo podkrecane, procesor rowniez nie jest zbyt wymagajacy Dual Core Intel Pentium E2160 1800 Mhz

Sprawdź temperaturę w biosie, bo everest może źle pokazywać…

Pierwszy raz słyszę o takiej wysokiej temp płyty głównej

Być może używasz zbyt starej wersji Everesta, który może niepoprawnie rozpoznawać typ czujnika na płycie głównej.

Pobierz najnowszą wersję Everesta:

http://www.lavalys.com/sites/default/fi … ate550.exe

i sprawdź jeszcze raz.

Inną przyczyną jest wpływ jakiegoś sterownika lub innego programu monitorującego na wartości, z których Everest wylicza temperatury.

Pamiętaj, że właściwą temperaturę odczytasz z reguły w Biosie płyty głównej.

Ja ku potwierdzeniu włożyłbym rączkę do obudowy :slight_smile: - taką temperaturę byłoby czuć na znaczną odległość od źródła, natomiast w tym przypadku wartość, którą pokazuje Everest jest dla mnie niewiarygodna.

I do tego komputer by nie wlaczał sie jak jest taka temperatura, przy 70° juz chyba wylacza kompa.

Sprawdzilem w biosie temperatury i dokladnie nie wiem bo CPU temperature wynosi 31st. a System temperature 33st. innych nie znalazlem. Wiec CPU tyczy sie procesora a system plyty ?

Ustawilem CPU Smart Fan Target na 60st. jezeli dobrze zrozumialem to chyba chodzi o maksymalna temerature na procesorze po, ktorej sie wylacza komputer jezeli sie mysle to bym prosil o jakies opinie

Nie znam z doświadczenia opcji, którą wymieniłeś, ale brzmi to raczej jak docelowa temperatura procesora, która ma być utrzymywana przez “inteligentne” zarządzanie wentylatorkiem, zatem nie jest to dobre ustawienie i zostawiłbym to na Disabled, Auto bądź cokolwiek domyślnego. :> Opcje uruchamiające dźwiękowy (głośniczek systemowy) alarm przy przekroczeniu zadanej temperatury mogą nazywać się np. CPU/System Warning Temperature bądź podobnie, i to tam warto ustawić np. te 60 stopni.

System to płyta, jak Ci rąk nie parzy to najprędzej wina złego pomiaru programu, u mnie Everest pokazuje temp proca ponad 40 st, program dodany do płyty gł 29-33, bios podobnie. Nie wiem czy masz program od MSI (DualCore Center) lub podobny dodany do płyty gł, jak jest to nim zmierz, lub użyj np SpeedFana, Siw czy podobnego prog do pomiaru

To da 100% obroty wentylatora na procesorze przy 60 st, żeby się wyłączyło to musiał byś mieć opcje np Shoutdown Temperature, jak nie ma to zostaje automat w procesorze który przy 90-95 sam odetnie zasilanie bez wspomagania z biosu.

To rozumiem, ze temperatura plyty glownej jest wporzadku gdyz system temperature w biosie pokazuje 33st. wiec nie ma powodow do obaw. A co do pomiaru speedfanem rowniez pokazuje temperature 90-100st. przy plycie glownej.