Grzanie się procka AMD!


(rencista) #1

Zmieniłem procka AMD DURON 800 MHz na 1300 MHZ i zaczęło się ! Program Everest pokazuje mi po praktycznie 3 min. pracy na kompie już 60 stopni temp. procka. coś chyba nie tak! Mam cooler z miedzianą podstawką i wydajny wentyl. RPM pokazuje 4116-4219. Po 30 min. temp. podnosi sie do 70 stopni, zmieniłem pastę i nic. Płyta główna ma temp. 31-35 stopni tylko z tym prockiem chyba coś nie tak bo czuję lekki swąd z kompa. Co jeszcze może być przyczyną? :frowning:


(Michal Kolatek) #2

Zobacz na jakim napięciu pracuje, obejżyj mostki na procu może na jamimś są resztki pasty i podnoszą napięcie. Pasta jak jest kładziona, jaka to pasta i jakie chłodzenie?


(..Jack..) #3

wymieniałeś chłodzenie procka?


(Darth ReX) #4

Zobacz też, czy rdzeń nie jest lekko poobijany. Jak nieumiejętnie się z nim obchodziłeś, to mogłeś go z lekka uszkodzić. Procek naogół działa, ale się grzeje wtedy


(rencista) #5

Tak wygląda sytuacja po wyczyszczeniu starej pasty i nałożeniu nowej. Temperatura wzrasta z każdą chwilą. I zaczyna się resetować komputer. Rdzeń procka jest nienaruszony. Co jest grane?


(Ciupa Michal) #6

za mocno podkręciłeś :frowning:

spróbuj wrócić do poprzednich ustawień i zobacz co się będzie działo

a tak jaki zasilacz?


(rencista) #7

Procek nie jest podkręcony. Ustawienia ma domyślne 13x100! Zasilacz 300 W.


(Ciupa Michal) #8

sory po prostu wymieniłeś procesor na inny?

a tak podaj nazwę i model zasilacza


(Spectatorx) #9

Jeśli użyłeś jakiejś zwykłej białej pasty to nie ma co się dziwić, zakup i użyj pastę arctic silver 5.

Właśnie jej używam i jest naprawdę świetna, wydajna i w rozsądnej cenie.


(Jonek29) #10

Miałem procka AMD Athlon 800 Mhz przy max stresie nie wychodzi ponad 50 *C a po O.C. do 930 MHz (Po wyższym jest niestabliny) dochodzi do 54-55*C


(klopas) #11

nie nałożyłeś pasty termoprzewodzącej…


(Mateusz 931) #12

A wiec pastę na pewno nakładał :expressionless:


(rencista) #13

Dziwię się,że niektórzy to napisali takie informacje jakbym byl kompletnie całkiem laikiem w tych sprawach. Zmieniłem płytę główną na L7VMM3 i nic się nie grzeje ponad normę .A na płycie Soltek SL-KT 400 właśnie się grzeje procek a wszystko ustawione w biosie na default. Troche dziwna sprawa!


(Michal Kolatek) #14

Wygląda że na Solteku jest uszkodzony czujnik lub przekłamuje, płyty Gigabyte też często zagrzewają procki, czujnik pokazuje 70, a realnie proc 40 nie ma, sprawdzać ręcznie palcem.