Grzanie sie procka

Witam,

Mam procesor Pentium D 820 (wiem, wiem-staruszek :stuck_out_tongue: ), który jak wiadomo mocno się grzeje. Ale czy to możliwe żeby podczas normalnego użytkowania temperaura dochodziła do 60 stopni, a podczas grania do ponad 70?

Zmieniłem wentylator na AC Freezer Pro 7 no i temperatura spadła o jakies 5-10 stopni ale to i tak moim zdniem to duzo! Podczas grania zdarza się że obraz sie przycina- musze poczekac trochę, zdjąć pokrywę boczną i po paru minutach wszystko wraca do normy. Nie jest to raczej wina innych podzespołów(GeForce 7900gt i 1,5gb ramu).

Czy jest to może jakis defekt procesora i czy powinienem oddać go na gwarancję?

No i jeszcze jedno pytanie- czy jak zdjąłem oryginalny wentylator, sam, to jak oddam procesor na gwarancje, to mi go przyjma?

Z góry dzięki za jakąkolwiek poradę :slight_smile:

możliwe pentium D to okropny gdzejnik

podaj jeszcze model płyty głównej

ale ogółem to nie masz się czemu dziwić

a zasilacz?

Normalna temp, na coś co pobiera do 130,6W :shock:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di … 820_3.html

Nie ma defektu, po prostu jeden z wielu nie udanych wynalazków intela, na serwis nikt tego nie weźmie, PD to grzałki, żeby to chociaż wydajne było.

Zmiana pasty, chłodzenie na wydajniejsze, lub pozbyć się tego złomu.

W grach

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di … html#sect0

AMD mniej pobiera i jeszcze dużo wydajniejsze.

z jednym rdzeniem przy wolniejszym zegarze ;]

no właśnie. to jest najtańszy procesor dwurdzeniowy :stuck_out_tongue: . bardzo chcilabym go zmienic, no ale narazie nie mam kasy :frowning: . a dla “iwa nike” płyta główna to ASUS P5LD2 ,a zasilacz POWERTEC LC 400.

Coś śmierdzi Logicem (LC) i te ceny w sklepach 60-70 zł za 400W za tanio, niska jakość zasilacza = mała sprawność, mała sprawność = grzanie zasilacza. Radzę zmienić np Amacrox AX450 z wentylem 120mm, będzie wyciągał ciepłe powietrze widać w budzie robi się piekarnik, i można by zainwestować w wentyle do budy

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2034

chyba najtańszą rzeczą są właśnie wentyle do obudowy, prawda? musze sobie kupic…mam nadzieję, że to coś da…Ale jestem śwadom, że w najlbliższej przyszłości czeka mie wymiana procka :? . no nic, dzięki iwa nike , Tobi i piotrekplay za rady i zainteresowanie się tematem

10 zł arctica, na początek zainwestował bym w Amacroxa, na tym co masz to nie wiadomo kiedy i co się stanie z kompem.