Grzejący sie i glosny komputer

witam mam taki problem a mianowicie złożyłem sobie nie dawno nowy komputer,

wszystko ładnie ok chodzi tylko jest on strasznie głośny oraz się mocno nagrzewa. przy wlaczeniu kompa temeratura wynosi 22 C jak troche pochodzi dochodzi do 26 C jak pogram do 28 C

jeszcze wcześniej stal on w biurku i temperatura dochodziła do 33 C no to go wyjąłem z biurka i temperatura jest taka jak na początku podałem. co mam robić? oto mój sprzęt

PŁYTA GŁÓWNA - ASUS M3N78

GRAFA- GEFORCE 9600GT 256BIT 512MB GIAGABYTE

PROCEK - AMD ATHLON 64 X2 6000+ dual core

RAM - KINGSTON 2*2GB CL5 ddr2 800mhz

HDD- SAMSUNG SPINPOINT F1 320GB

ZASILACZ- CHIEFTEC 360W

czy myslicie ze moze jest za slaby zasilacz?

temperatury są w normie, może masz uszkodzony jakiś wiatrak?

nie wszystkie chodzą.

Dodane 23.01.2009 (Pt) 0:07

nie, wszystkie chadza czyli wszystkie działają :wink:

wiesz temperatury naprawdę są ok ja mam w spoczynku 45-47 stopni jeśli chodzi o głośną pracę to obawiam się że może to być kwestia zasilacza procek pobiera ci od 130wat w spoczynku do 200 wat max stres a karta 100 spoczynek-190 stres a ten zasilacz daje ok 300 więc raczej bez obciąrzenia dostaje p tyłku i chyba to jest przyczyna głośnej pracy

acha rozumiem , czyli jaki byscie proponowali mi zasilcz , aby byl ciezki i pochodzil troche…

-pentagram cav-500-a12s

-Corsair TX500

-Chieftec GPS-550AB-A

mYOUsic

co ty tam mruszesz pod nosem, od kiedy ten procesor pobiera 130 czy 200 W a karta 190W w stresie, co to za bzdury.

kamil

jaki konkretnie to zasilacz CHIEFTEC-a, model i ilość Amperów na linii 12V jakie daje ten zasilacz. Tak w ciemno można powiedzieć że CHIEFTEC, robi dobre zasilacze i powinien ich produkt wytrzymać bez problemu nawet model 350W.

no wytrzymuje ale się męczy

to nie bzdury kolego tylko zgodnie z testami max chwilowy pobór prądu tych podzespołów oczywiście zdaję sobie sprawę i ty chyba też że nie cały czas np podczas grania karta i procek mają taki tylko przy wymagających tytułach średnio jest to 60-70 % czyli proc 120-140 wat w stresie a karta 110-120wat w steresieczyli podczas grania ogarnia mu to prawie 300wat czyli max tego zasilacza :stuck_out_tongue: bo skuteczność nawet jak on ma 84% w co wątpię to to masz 302 waty a pewnie ma 82% skuteczności czyli 295 wat a jeśli obciąrzenie jest duże dla danej jednostki to podaje ona wtedy prąd słabszej jakości ewentualność druga wadliwy zasilacz ale to raczej można wykluczyć

mYOUsic

bredzisz kolego jak najęty przeczytaj jeszcze raz testy tym razem z otwartymi oczami.

Jak może zżerać 300W zasilacza nie możliwe :stuck_out_tongue:

panowie chyba macie problemy z czytaniem ? napisałem bardzo wyraźnie szczytowy pobór mocy karta 190 proc 200 są to pobory szczytowe czyli zdarzają się przez ułamki sekund podczas grania np są to karta 120-140 proc 110-120 czyli w sumie w stresie podczas grania na wysokich ustawieniach w wymagający tytuł (nie mówię tu o pacmanie ) daje nam to pobór 230-260wat !!

Masz tu pobór zestawu z GF9600GT

http://pclab.pl/art31428-10.html

Tu masz resztę konfiguracji

http://pclab.pl/art31428-6.html

Intel Core 2 Extreme X6800 jest bardziej prądożerny od Athlona X2 6000+, chipset na płycie Intel 975X też pobiera więcej prądu od tego chipsetu co jest w Asusie M3N78.

albo ja pize bzdury albo ty ! ostani pc world test kart graficznych z poborem prądu z tamtąd mam wyniki a w przdostatnim są procesory !

więc kolego różne źródła a pclab nie jest dla mnie wyznacznikiem sorry ale tamci panowie nie robią testów tylko śmieszne przedróki a w pcw dostają sprzęt od dystrybutorów i go sprawdzają więc obstawiam że panowie mają tam rację a wyniki między moimi a tymi z tej tabelki to 17 wat różnicy więc jeśli to jest dla ciebie bzdura a 17 wat różnicy robi ci tak wielką różnicę to nie chce mi się z tobą gadać bo nie jesteś dość kumaty aby zrozumieć sens mojej wypowiedzi :expressionless:

Bzdurą jest to że Athlon 6000+ pobiera od 130W do 200W a GeForce 9600GT pobiera od 100W do 190W, to co podałem to nie pobór samej karty graficznej tylko całego komputera, nie tylko opieram się testem z pclabu ale i testami z innych stron zagranicznych.

więc 120+110=230 w twoim wykresie jest to 216 wat czyli różnica 14wat? no fakt jest to KOLOSALNA różnica nie czytasz albo nie rozumiesz nie ma sensun kłucić się o coś co jest off topic pomóżmy chłopakowi bo te 14 wat to kwestia źródła i nie jest to duża różnica jak widzisz kamilw.1994 jak masz możliwość odpal jakąś gierkę ustaw wysokie parametry grafy zdejmij bok obudowy i napisz skąd ten chałas się wydbywa i czy nasila się podczas obciążenia

Wcześniej pisałeś o 200+190=390W w stresie a 130+100=230W w spoczynku, teraz piszesz poprawnie bo te 230W to jest w stresie, 14W różnicy to nic bo to wszystko zależy od konfiguracji użytej w teście.

Wracajmy do tematu ten Chieftec 360W ma za słabą linie +12V tylko 17A co daje 204W jak wiadomo ta karta i procek są zasilane z tej linii, z tej linii zasilane są też napędy i silnik dysku twardego, to zasilacz może hałasować i grzać obudowę bo sam grzeje się od takiego obciążenia, dlatego zalecał bym wymienić zasilacz na mocniejszy z mocną linią +12V.

Z tanich zasilaczy polecam

Modecom MC400

Pentagram PSF 430-P12S 430W

Pentagram PSF 460-P12S 460W

Z droższych ale i dużo lepszych z wysoką sprawnością

Pentagram CAV-500-A12S 500W

OCZ StealthXStream rev.2 500W

Corsair CMPSU-450VXEU

Enermax PRO82+ 425W

to były szczytowe wskazania i wyraźnie to opisałem czyli stałego poboru bierzesz 60-70% i wszystko było opisane czytaj posty a potem sie kłuć :wink:

kamilw.1994 sprawdzałeś czy to napewno zasilacz?

tak sparwdzilem na pewno to jest zasilacz ( sorki ze dopiero teraz odpisuje)

ps. w poniedzialek albo jutro mam zamiar juz zakupic ten zasilacz max. cena 260zl to co mam wybrac? prosze o odpowiedzi

Coś z droższych, które wymienił Scorpio.

Corsair /OCZ da radę.