Grzejący się procesor - sugestie?

Witam. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość.

Otóż, problem polega na tym że obojętnie co robię, temperatura procesora jest strasznie duża. 45 stopni gdy używam internetu to minimum. Przy graniu jest gorzej 75-85 stopni.Czy to Fifa, czy Simsy, czy BF. Chociaż, ostatnio temperaturę podchodzi bardziej pod 100 stopni. Więc się zacząłem zamartwiać. Mój procesor to Intel core 2 Duo E8400. jest na nim radiator i wentylator. Mam jeszcze jeden wiatraczek na obudowie który wdmuchuje zimne powietrze i to tyle. Dość dawno nie wymieniałem pasty, wręcz bardzo dawno, może kilka lat temu więc pewnie nie dużo zostało. Już nie wiem co robić, czas zmienić procesor, czy pasta i dodatkowy wentylator na tył pomoże i zmniejszy temperatury tak, że nie będę musiał się martwić podczas grania? Dzięki za odpowiedzi ;).

Na początek wyczyść komputer z kurzu i zmień pastę.

Przydałby się wentylator na tyle obudowy do wydmuchiwania ciepłego powietrza.

Zdejmij tylko wentylator z radiatora na CPU i sprawdź czy nie jest zatkany kurzem.

“Mam jeszcze jeden wiatraczek na obudowie który wdmuchuje zimne powietrze” Gdzie on jest przykręcony? Na pewno nie wdmuchuje zimnego powietrza tylko takie jaką masz temperaturę otoczenia :slight_smile: Uporządkuj kable tak, żeby mieć jak najwięcej miejsca w obudowie. Możesz wyciągnąć zasilacz, rozebrać go i wyczyścić bo on też jest odpowiedzialny za wyciąganie gorącego powietrza z obudowy.

On jest przykręcony zboku obudowy, i mówiąc “zimne powietrze” chodziło mi właśnie o powietrze z otoczenia. Mój błąd. Kablami właśnie dzisiaj się zająłem, zasilaczem się zajmę jakoś w tygodniu. A tak przy okazji, jaki wentylator by był dobry na wydmuchiwanie ciepłego powietrza z obudowy na tył, 120 mm? Dzięki za odpowiedzi :).

im większy tym lepszy

No ale jak? Mam miejsce tylko na 120mm… Ale dobra, zna ktoś jakiś dobry wiatraczek który wydmuchuje powietrze?

bitfenix, NZXT