Grzejacy sie procesor w laptopie

Cześć

Od jakiegoś tygodnia laptop zaczął mi się grzać.

Kupiłem go z 3 miesiące temu :slight_smile:

Gdy odpalę sobie jaka kolwiek grę PC temperatura dochodzi do 75 + st. C (procesor) nic złego się nie dzieje ale buczy i się nie pokoje…

Na świeżo gdy sobie odpocznie ma ok. 55-60 st. C (procesor)

Aktualnie jest włączony dokładnie 5 godzin już będzie i ma 65 st. C (procesor)

Przy grach jak to laptopa kładę sobie na biurko.

To mój sprzęt :

ASUS K54HR

Procesor##### Intel Pentium 2.20 Ghz [2 rdzeniowy]

Karta Graficzna##### Radeon HD 7470M 1GB

RAM#### 4GB

HDD###### 640 GB

Screeny:

bez-tytulu2.jpg

bez-tytulu1.jpg

Dodam że odpalam tylko aplikacje: GG i Skype bo więcej mi nie trzeba aha… i miałem włączona tylko przeglądarkę internetowa przy Screenach :stuck_out_tongue:

Bardzo proszę was o pomoc :slight_smile:

Liczę na szybka pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

PUDŁO ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Jak na moje to przy nie używaniu powinien oscylować w granicach 40-55, a nie 67 :slight_smile:

sprawdź, czy nie masz do niego nowego biosu, bo on może “oszukiwać” w pomiarze temperatury. poza tym sprawdź dla pewności radiator procka - może jest zakurzony, albo źle założony (zaopatrz się w odrobinę pasty termoprzewodzącej)

Jak na włączoną samą przeglądarkę to twój proc utrzymuje zużycie około 20% a to nie jest normalne, ja mam teraz od 0-14% i też mam samą przeglądarkę. Spróbuj wyłączyć gg bo one czasem lubi zwieszać kompa, ostatnio wyszła nowa wersja, zainstalowałem ją na firmowym komputerze to tak mi go zwiesiła że nie dałem rady nic robić.

Co do temperatur podczas grania to ja na i5-2430M i GT540 miałem po 72-80% i to jest raczej normalne bo w laptopie masz jeden wiatrak a dwa źródła ciepła (procek + grafika) które się wzajemnie podgrzewają, ciężko osiągnąć dobre chłodzenie małym wiatraczkiem i to zamkniętym w “puszce” jaką jest obudowa laptopa.