Grzejący się procesor

Tak więc mnie poniosło i zabawiłem sie w overclocking w pięknej aplikacji jaką udostępniają AMD Catalyst Control Center.  http://postimg.org/image/48eyg6vt9/  Zmieniłem tu następujące wartości Ustawienia sterowania zasilaniem zwiekszyłem na 5% i włączyłem opcje reczne zarządzaniem wentylatorem na 60%. Zaznaczyłem opcje Graphic OverDrive i zrestartowałęm kompa. Odpaliłem potem gre Arma III i po 20 min komp sie zrestartowal, doszedlem do wniosku ze to był chyba zły pomysl i cofnąłem ustawienia na domyślne. W BIOSie kompletnie nic nie zmieniałem. Po cofnieciu wszystkiego wszystkiego na domyślne dalej to samo, po 20 min komp sie restartuje. Po sprawdzeniu temp prock’a okazało się że dochodzi nawet do 80stopni (kopara mi opadła). Teraz po chodzeinu po internecie pokazuje mi ze na wszystkich 4 prockach mam temp od 2 do 35 stopni.  Procesor do APU x4 A8-6600k. Wentylator cały czas chodzi, na pełnych obrotach, radiator gorący aż parzy podczas gry, a teraz chłodny. Możliwe, że uszkodziłem prcesor? Format może w jakiś sposób pomóc? Dodam że komputer jest nowy, składany z 2,5 miesiąca temu.

@Edit

Generalnie uszkodzić procesor dość ciężko, bo zadziałają zabezpieczenia zanim osiągnie krytyczną temperaturę.

 

Zresetuj ustawienia biosu poprzez wyjęcie baterii na 5 minut. Reinstalacja sterowników też wskazana… 

I tak wydaje mi się, ze tam gdzie grzebałem to ustawenia od karty graf. Jak wykonam to dam znać, dzięki za słowo nadzieji ;p

Następnym razem nie szalej z podkręcaniem APU, bo chyba nie o to chodzi w tych jednostkach, a jak widzisz czasem może sprawić to problem.

nie podkęca się programem tylko w BIOS po pierwsze