Grzejący się SE C905 pomocy!

(Tomson 13ck) #1

Witam

Posiadam SE c905 i mam pewien problem z nim. Pewnego dnia, gdy wymieniałem taśmę LCD nie składałem go do końca w celu zobaczenia rezultatu, żeby nie rozkładać go drugi raz jak by nie działał. I od tamtego czasu zaczął mi się grzać. Gdy robię coś na tel. zaczyna robić się gorący. Można to odczuć na klawiaturze lub baterii. Gdy puszczę muzyczkę i nic oprócz tego nie robię to już przestaje się grzać. Co może się z nim dziać? Zwarcie się zrobiło na płytce jakieś i dlatego teraz tak się dzieje? Dodam że tel ładuje się normalnie.

Pozdrawiam,

Tomsonis

P.s: Serwis odpada itp.

(system) #2

Znajdź element, który się grzeje i go wymień. W czym problem? Skoro serwis odpada, to musisz sobie poradzić sam.

(Tomson 13ck) #3

Właśnie nie jest to zbyt proste bo nie mogę za bardzo tego elementu znaleźć, bo jak się nagrzeje to w około też jest wszystko ciepłe.

(fiesta) #4

tomsonis , Proszę o konkretne zatytułowanie wątku, oraz dostosowanie posta do wymogów zawartych w temacie:

viewtopic.php?f=16&t=394978

Zignorowanie prośby topic :arrow: Śmietnik.

(Tomson 13ck) #5

Witam

Mój kolega ma taki sam tel. i nie działa mu coś LCD jak i w moim. Dzisiaj je wziąłem i sprawdzałem co jest uszkodzone. Wymieniłem taśmę LCD i taśmę z klawiszami nawigacyjnymi. Na dwóch płytach głównych niezależnie od założonych części, tych starych i nowych za każdym razem było to samo. W jego był obraz ale nie było podświetlenia, a w moim ani obrazu i podświetlenia. Taśm LCD miałem 4 i nawigacyjnych 3 i na każdej tak samo było. Czy to jest wina LCD czy może jakiś filtrów które przepuszczają obraz czy coś takiego

Pozdrawiam

(rubin714p) #6

Zeby wymienic jakis element na plycie musisz miec stacje HotAir.Moze tasma jest uszkodozna i robi gdzies zwarcie lub uszkodziles cos przy wymianie tasmy.