Grzeje mi się dysk w laptopie

(Uphate1) #1

Witam co mam zrobić jak grzeje mi się dysk w laptopie, aż plastik jest strasznie gorący, trzymam go tak, żeby miał wylot powietrza i przestrzeń na dole a mimo wszystko się grzeje.

Mam HP Pavilion dv

(kk23) #2

Taki już urok laptopów, zwłaszcza w lato. Generalnie należy przeczyścić laptop i wyloty z kurzu, nie trzymać go na kolanach. Niekiedy zmiana sterowników karty graficznej obniża jej temperaturę, a pośrednio i dysku. Ewentualnie podstawka chłodząca, aczkolwiek w mojej opinii nie są one skuteczne.

(LonngerM) #3

Cóż... w laptopie wiele nie da się zrobić... warto jest przedmuchać wiatrak, a jak laptop nie jest na gwarancji to rozkręcić tylną obudowę i wtedy przeczyścić (przedmuchiwany kurz czasami się gnieździ gdzieś głębiej w laptopie). Warto zastanowić się nad jakąś podkładką chłodzącą - zawsze pomaga obniżyć o te parę stopni, ale to też nie jest rewelacja.

W ostatecznym wypadku jeśli laptop ma trochę latek można spróbować pastę termoprzewodzącą na procesorze.

W laptopie ciężko zbić temperatury, dlatego ciężko nazwać laptopa urządzeniem uniwersalnym, bo przy grach czy przetwarzaniu grafiki, może naprawdę zacząć się grzać... a jak zacznie się przegrzewać, ciężko spowodować by przestał...

(Uphate1) #4

A jakbym przedmuchał laptopa sprężarką co wy na to?

(igrek) #5

Może być , tylko zablokuj jakoś wiatrak procesora żeby się nie kręcił, podczas przedmuchiwania.

(Uphate1) #6

MAM HP PAVILION DV6000 możesz wskazać jak to mogę zrobić, żeby niczego nie uszkodzić? I oprócz podkladki chłodzącej czy mogę dokupić jakoś wiatrak lub radiator?

(system) #7

najlepiej byłoby rozkręcić dół obudowy i tego kurzu się pozbyć niż "wdmuchiwać" ten kurz do środka:D

(igrek) #8

Niestety to bolączka tej serii Pavulona. I nic z tym nie zrobisz prócz częstego czyszczenia.

(Uphate1) #9

szkoda ze nie da sie dodać jakiegos wiatraka czy jakos poleszpyc chlodzenia

(igrek) #10

Ta seria miała źle zaprojektowane układy chłodzenia, jest jeszcze jedna opcja, jak wiatrak nie chodzi ci na maxa to odłącz żółty przewód od wentylatora, tyle że to będzie tak zimny = cisza, gorący = suszara, z powodzeniem to stosuję w swoim laptopie z podpisu.

(Uphate1) #11

a którą część laptopa mam rozebrać, żeby przeczyścić układ chłodzenia?

(igrek) #12

To ci powinno pomóc jak-rozebrac-pavilion-dv6000-t295953.html