Grzeje mi się dysk w laptopie

Witam co mam zrobić jak grzeje mi się dysk w laptopie, aż plastik jest strasznie gorący, trzymam go tak, żeby miał wylot powietrza i przestrzeń na dole a mimo wszystko się grzeje.

Mam HP Pavilion dv

Taki już urok laptopów, zwłaszcza w lato. Generalnie należy przeczyścić laptop i wyloty z kurzu, nie trzymać go na kolanach. Niekiedy zmiana sterowników karty graficznej obniża jej temperaturę, a pośrednio i dysku. Ewentualnie podstawka chłodząca, aczkolwiek w mojej opinii nie są one skuteczne.

Cóż… w laptopie wiele nie da się zrobić… warto jest przedmuchać wiatrak, a jak laptop nie jest na gwarancji to rozkręcić tylną obudowę i wtedy przeczyścić (przedmuchiwany kurz czasami się gnieździ gdzieś głębiej w laptopie). Warto zastanowić się nad jakąś podkładką chłodzącą - zawsze pomaga obniżyć o te parę stopni, ale to też nie jest rewelacja.

W ostatecznym wypadku jeśli laptop ma trochę latek można spróbować pastę termoprzewodzącą na procesorze.

W laptopie ciężko zbić temperatury, dlatego ciężko nazwać laptopa urządzeniem uniwersalnym, bo przy grach czy przetwarzaniu grafiki, może naprawdę zacząć się grzać… a jak zacznie się przegrzewać, ciężko spowodować by przestał…

A jakbym przedmuchał laptopa sprężarką co wy na to?

Może być , tylko zablokuj jakoś wiatrak procesora żeby się nie kręcił, podczas przedmuchiwania.

MAM HP PAVILION DV6000 możesz wskazać jak to mogę zrobić, żeby niczego nie uszkodzić? I oprócz podkladki chłodzącej czy mogę dokupić jakoś wiatrak lub radiator?

najlepiej byłoby rozkręcić dół obudowy i tego kurzu się pozbyć niż “wdmuchiwać” ten kurz do środka:D

Niestety to bolączka tej serii Pavulona. I nic z tym nie zrobisz prócz częstego czyszczenia.

szkoda ze nie da sie dodać jakiegos wiatraka czy jakos poleszpyc chlodzenia

Ta seria miała źle zaprojektowane układy chłodzenia, jest jeszcze jedna opcja, jak wiatrak nie chodzi ci na maxa to odłącz żółty przewód od wentylatora, tyle że to będzie tak zimny = cisza, gorący = suszara, z powodzeniem to stosuję w swoim laptopie z podpisu.

a którą część laptopa mam rozebrać, żeby przeczyścić układ chłodzenia?

To ci powinno pomóc jak-rozebrac-pavilion-dv6000-t295953.html