Grzeje się geforce 9600 gt

witam na starym komputerze niegrzała się tak a po wymianie zaczeła osiagac wyższe temperatury 50 stopni jak jest właczona przeglądarka a jak włącze np. grida to pochodzi troszke i temperatura podchodzi pod 80 a po jakimś czasie niewidać monitora tylko jest włączony i potem poł godziny sie wietrzy

czy to niewina zmiany komputera bo mam:

Płyta: Crosshair IV Formuła

Procesor: AMD Phenom II X4 955 black box

Ram : 2 GB

i tak to wszystko ze starego komputera

i jeszcze jedno czy zmienić karte graficzną tak aby działały mi jedne z nowszyh gier?

oo, przy takim kompie to ta grafa z lekka wymięka.

Ja bym zmienił grafę od razu. Zależy jaki budżet.

Z opłacalnych kart to teraz bym brał HD5770 lub GTX 460 (NVIDIA obniża ceny!)

Wtedy każda gierka CI pociągnie na FULL.

no teraz to mi niewyjdzie wezme na stypendium wrzesień-listopad a przez ten czas jakoś po 15-20 minut w gry będe grywał

Morrowinda w tym czasie się da przejść :wink:

teraz zostaje mi instalować gry z 2007 bo one się niewyłaczaja wczoraj grałem w piraci nowego świata 2 dwa skarby z cd-a i półtorej godziny i temp. 84 @ ale musze z miesiąc przeczekać i dopiero wtedy będe wymieniać

Dołóż wiatrak wyciągający powietrze z karty,to temperatury spadną,bo nie sama wina leży po stronie słabego wiatraka,lecz jego konstrukcji która gorącego powietrza nie wywiewa z obudowy a zostaje w obudowie i podnosi temperaturę powietrza co tak naprawdę daje mizerny efekt gdyż chłodzenie wieje ciepłym powietrzem.Dlatego moja rada zamontuj gdzieś wiatrak 80 mm albo większy by wywiewał ciepłe powietrze z karty i temperatury powinny znacznie spaść.

obok karty graficznej są 3 wiatraki plus ten na niej oryginalny

Może zwyczajnie już pasta wyschnęła?

sprawdzałem właśnie i pasta jet wporzadku a jak coś to jeden wiataczek za około 20 zł świecący jest z lewej strony i 2 na dole takie leżą mniejsze bo kiedyś kupiłem do starego dlatego że tam nie było miejsca na wiatraki więc leżały se na dnie i wietrzyły