Grzeje sie procesor Laptop HP G62t-250

Laptop HP G62t-250 został zakupiony w USA wraz z angielską wersją systemu windows 7 64bit. System zainstalowałem od nowa w wersji polsko języcznej Windows 7 63bit i od tego momentu procesory grzeją się same z siebie (na komputerze jest włączona tylko przeglądarka mozilla)

temp procesor 1 = 73 C

temp procesor 2 = 75 C

temp procesor 3 = 64 C

temp procesor 4 = 68 C

Użycie procesorów na poziomie 8-10%

Chłodzenie wentylatory słychać ze chodzą na wysokich obrotach

sprawdzone programem SpeedFan 4.45aa

Windows 7 64Bit

ATI Mobility Radeon HD 5400 Series

Intel® Core i3 CPU M 350 @ 2.27GHz

Prosze o pomoc jak to naprawić ?

Polecam wycieczkę na CPN pod sprężarkę :slight_smile: (mi pomogło) ale jeżeli to nie pomoże to proponuję wymianę pasty chłodzącej na procesorze oraz gruntowne czyszczenie… ew unikanie takich miejsc jak kołdra itp :slight_smile: to dusi komputer.

Laptop stoi na biurku nie używam go w łóżku, ale nie sadze aby kurz był przyczyną bo tak jak mówie zaczęło się to dziać dopiero po przeinstalowaniu systemu. Moze jakieś ustawienia w biosie trzeba zrobić albo po sformatowaniu partycji systemowej skasował sie jakiś sterownik, program odpowiedzialny za prawidłowa prace procesora

Poszukaj na stronie producenta programu do zarządzania energią. W moim przypadku jest to Toshiba PowerSaver (odpowiada za pracę wentlatorów oraz taktowania procesora). Nie wiem jak jest to w HP ale powinno coś być.