Grzeje sie radiator przy radiu

Jak w temacie… tak mniej wiecej po 30 minutach sluchania radia w samochodzie nagrzewa sie radiator od wzmacniacza ktory jest w radiu… nie wiem o co chodzi zupelnie… czy moze cos sie spalic w ten sposob? uszkodzic ? i co moze byc przyczyna tego nagrzewania :?

No i po to ten radiator tam jest aby odprowadzić ciepło od koncówki mocy , tym sie nie przejmuj u mnie w samochodowym sonym juz ponad 3 lata sie grzeje a w lecie po dłuższym graniu zwłaszcza głośno to sie go nie da dotknąć palcami taki jest gorący.

no wlasnie tak po dobrej godzinie jak slucham prawie na max tak ze mi tablica rejestracyjna z tylu sie trzesie to jest cieply ze no 1-2 sec. mozna go dotkanc normalnie bo jest taki cieply :wink: aha no czyli wszystko ma tak byc :slight_smile: w takim razie mozna zamknac :wink:

sprawdz jeszcze zgodność impedancj głosników oraz koncówki mocy czasami to jest przyczyna grzania sie układu i często prowadzi to do uszkodzenia

na radiu jest od 4-8 ohm i sa wszystkie 8ohm’owe…

U mnie też się bardzo grzeje, tak że nie można dotknąć.

Ale raz jechałem z włączonym radiem przez 11 godzin i jakoś się nic nie spaliło ani nie uszkodziło. Widocznie tak ma być.

Jeszcze raz napisze że jest to normalne, czym większa moc wyjsciowa radia tym większe montowane są radiatory , niektóre modele kenwooda mają montowany nawet wentylator na radiatorze, ale są to drogie modele raczej dla fanów “adiotuningu”, takie różne podróbki jak pionier czy kenwod czy jeszcze kilka innych kryjących sie pod podobnymi nazwami jak radia firmowe w zasadzie wcale nie posiadają radiatorów a jak już mają to jest to kilka listków z puszki po piwie i do takiego radia nie polecam podłanczać głosników dużej mocy , oczywiscie że można ale należy wtedy nie przesadzać z głośnością , czym głosniej tym większy pobór mocy i tym samym koncówka mocy dostaje większe napięcie przez co sie mocniej nagrzewa.

No ja mam Panasonica 4*40 W a radiator widac na boku :stuck_out_tongue:

http://img228.imageshack.us/my.php?imag … 6319zt.jpg

dobra zamknijcie temat bo juz odpowiedz jest ze tak ma byc :stuck_out_tongue: niepotrzebnie sie co niektorzy jeszcze rozpisuja i zamet robia i strasza mnie no :wink: :smiley: