GTA 3 - lekko się przycina


(ziom_jp) #1

Ostatnio kupiłem sobie premierową edcję gry - GTA 3. Gra chodzi w porządku, odpala się normalnie, zapisuje itp. Jest jedyna wada - jak gram w nią, to raz na 3-10 minut gra się zatnie na 2 sekundy, a potem dalej mogę grać. Niby nic poważnego, ale trochę to denerwuje, a zwłaszcza podczas misji. Wcześniej miałem tą samą grę z Kolekcji Klasyki (płyta nowa, odpalała się gra bez płyty) i działało wszystko jak należy. Owa gra "chodzi z płytą". Płyka jest trochę zarysowana. Myślicie, że to może być wina zarysowanej płytki?


(lordjahu) #2

Może być też wina aktualizacji - jaką masz wersję gry ?


(funbooster) #3

Po pierwsze podaj specyfikację komputera i system operacyjny jaki używasz.


(ziom_jp) #4

Zrobiłem reinstal gry, wgrałem najnowszego patch’a i nadal się przycina. Z tym, że to nie są “typowe” lagi, po prostu co jakieś parę minut (najczęściej przy zmianie stacji radiowej) gra się na 2-3 sekundy zawiesza, a dalej działa normalnie. Wtedy właśnie moja stacja dysków zaczyna głośniej pracować i “słychać płytę”. Specyfikacja techniczna to:

Widnows 8, 4 GB Ramu, Intel Core i5 2,6-3,2 Ghz, AMD Radeon HD 7650M 1 GB. No więc to trochę dziwne.


(Osa8) #5

Skoro przycina przy zmianie stacji radiowej to może jest coś nie tak z dyskiem może jest przeciążony i nie może zdążyć z doczytywaniem (ten sam problem może być też przez porysowaną płytę)


(ziom_jp) #6

No, chyba też tak uważam. Skoro nośnik głośniej w tym czasie pracuje, to zdedydowanie wina zbyt porysowanej płyty. No ok, temat uważam za zakończony i rozwiązany. Dzięki chłopaki :slight_smile: !