GTA 4 a Windows 7 x64 Directx 11 problem

Czesc.

Pisze, bo moze ktoś spotkał sie z podobnym problemem i znajdzie rozwiazanie.

Platformna to : Phenom 2 945 3 GHZ, 4 GB ramu, i NVidia Ge Force 260 GTX .

W zeszłym tygodniu zanabyłem w drodze kupna Windows 7 Ultimate.

Zainstalowałem pieknie ładnie , a tu od poczatku pojawiły sie “cuda”

Przy probie instalacji sterownika grafiki, z autorun pojawila sie tylko pusta plansza (brak jakiejkolwiek opcji wyboru)

  • bylem twardy zainstalowalem recznie. Brak konfliktów etc.

Nastepnie zainstalowalem GTA4. Poszlo bez problemu. System ustawil grafike, rozpoczalem gre. I tutaj czarna rozpacz, z ktora nie moge sobie poradzic.

Gra smiga na 1280X1024, wszystkie ustawienia na high, jest plynnie i ok, ale… wystarczy spojrzec na cienie ktore padaja z drzew lub wjechac pod most kolejowy, - rozpacz- Cienie wygladaja jakby wogoole nie byly obrabiane. Są w kształcie krzyzyków czy liter x, i tak w calej swej okazalosci, do tego bariery na wiaduktach, detale samochodu, zalamania … czyli to co powinno byc zaokraglone- wyglada koszmarnie.

Te nieszczesna 7 ka, wyposazona jest w directx 11, czy to moze byc przyczyna tych problemow ?? Czy da sie realnie zmienic dx 11, na dx10 ??

Wczesniej mialem viste i gra smigala pieknie, a teraz to koszmar.

Jesli ktos ma jakies rozwiazanie. prosze o pomoc.

Oczywiscie wszystkie najnowsze stery dx, czy do karty graficznej juz zainstalowalem- i nadal lipa :frowning:

Pozdrawiam

Instalowałeś sterowniki z płyty? Hm, zaktualizuj je na potrzeby W7 ze strony nVidii (ale uprzednio usuń swoje). Oto link:

Najnowsze oficjalne sterowniki nVidia dla W7x64

A potem zaktualizuj DirectX’a, bo to, że W7 ma 11 nie znaczy, że posiada pełną współpracę ze wcześniejszymi komponentami. Oto link:

Najnowszy pełny DX

Jak zrobisz co powiedziałem, przekaż nam jaka sytuacja :wink: Pozdrawiam.

Dziekuje za odp.

Tak instalowałem stery z płyty, a w dalszej fazie poszukiwan rozwiazania , pobrałem dokładnie te stery które mi podałes.

Dzisiaj zainstalowałem sterownik, twoja metoda. Czyli odinstalowalem recznie sterowniki i :

  • po usunieciu sterownika grafiki, i probie jego instalacji - wyswietlił sie komunikat ze sterowniki nie moga byc zapisane poniewaz instalator nie znalazł urządzenia na którym mógłby zostac sterownik zainstalowany :expressionless:

  • uruchomilem ponownie komputer, i zanim zdazylem wlaczyc instalator Nvidia, to juz “MR. Windows” zdązyl mnie przywitac komunikatem ze juz znalał sobie sterownik i go zainstalowal . Ehhh, wiec uruchomilem instalator Nvidi, zainstalowało sie poprawnie , uruchomilem Gre… I to samo.

Maly Off Top. - Jesli ktos moze polecic jakis program ktory potrafi zrobic screenShot w GTA- bylbym wdzieczny, wtedy podziele sie z Wami tym co widze w grze- moze bedzie prosciej znalezc przyczyne.

Ewentualnie, czy jest mozliwosc downgrad’u DX11 do DX 10 ??

Pozdrawiam

tothic:

Nie wiem czy płakać czy śmiać się z takich jak ty. Sorry ale niech ci będzie po raz enty będę się powtarzać.

Wgrywasz najnowsze drivery ze strony producenta a nie stare z płyty. Pierwsze do chipsetu potem od AHCI/RAID potem od Grafiki i reszta.

DX11 jest kompatybilny w dół ale zalecane jest aktualizacja bibliotek DX przez narzędzie udostępnione przez MS.

Hm, aby windows sam nas nie zaopatrzył w sterowniki to możesz zrobić tak:

  1. Usuń pierw swoje sterowniki

  2. Użyj Driver Sweeper aby wyczyścić pozostałości po sterownikach

  3. Uruchom ponownie komputer

  4. Zainstaluj najnowsze sterowniki, które podałem w moim pierwszym poście

  5. Uruchom ponownie komputer

  6. Zainstaluj paczkę DirectX’a, którą też podałem w pierwszym poście.

  7. Sprawdź jak działa

(8. Ewentualnie zaktualizuj dodatkowo swoje GTA4 do najnowszej wersji!)

Co do DX 11. Przypomnę, że on nie ma nic wspólnego z grą. To jest tylko informacja, że system obsługuje najnowsze biblioteki DX’a, ale jednocześnie jest w pełni kompatybilny (działający wstecz) z innymi wersjami. Więc nie ma żadnego sensu downgread’a jego bibliotek. Po prostu zaktualizuj go (patrz: punkt 6)

Pozdrawiam. george32801 :wink:


P.S - Z Driver Sweeper’em radzę ostrożnie. :roll:

ja też mam problem ;/ a mianowicie mam karte grafy radeona 5670 1 gb i dx 11 procek to amd phenom II 965 4x 3.75 przy odpalaniu gry cały komputer się zacina i nic się nie da zrobić to występuje nawet gdy po instalacji klikam next… mając starą karte radka 3650 1 gb nie mam tego problemu :frowning: moglibyście pomóc? :frowning:

temat trochę stary ale liczę na odpowiedzi :stuck_out_tongue: system mam win 7 ultimate x64