GTA 4 a zintegrowana grafika

mój problem polega na tym że wspomniana gra uruchamia się na zintegrowanej karcie intela zamiast na geforce 310m i w żaden sposób nie mogę tego zmienić

w ustawieniach gry mam zasób pamięci na karcie 59 MB wiec grac nie mogę

czekam na jakieś wskazówki

konfigyracja laptopa

asus k52j

intel core i3 m350

4 gb ram ddr3

geforce 310m

Wejdź do ustawień Nvidii Optiums i przed uruchomieniem gry ustaw, by GeForce był zawsze włączony. Tam gdzieś musi być taka opcja.

jedynie gdzie coś zmieniałem to panel sterowania nVidia i ustawiałem żeby GTA odpalało na tej karcie ale nic to nie dawało

a jak wejść do tych ustawień?

Coś słabo szukałeś. Tu masz zrzut ekranu:

http://www.notebookcheck.pl/typo3temp/p … d43714.png

Nasz tam pokazane co i jak - wybierasz program, wybierasz z jakiej karty graficznej ma korzystać i klikasz w dodaj.

Zmieniłem ustawienia podobnie jak kamil_w , z ta różnicą, że przestawiłem globalne na NVIDIA żeby się nie patyczkować co chwile z ustawieniami. Na bateriach nie pracuję więc nie mam problemu z ich szybkim rozładowaniem.

Kliknij prawym klawiszem myszy na pliku .exe gry i wybierz z menu kontekstowego opcje włączając grę z kartą NVIDIA. :slight_smile:

co do panelu nVidia ustawienia mam takie same jak powyżej i nic się nie zmienia dalej odpala ze zintegrowanej

ustawienia globalne są dla nVidia i dla każdej gry osobno

spróbuje z menu kontekstowym

A masz najnowsze sterowniki NViDIA?

No i u mnie w nowym lapku uaktualniłem BIOS i jest lepiej.

sterowniki mam najnowsze a może ktoś wrzuci screen z tego menu kontekstowego bo nie mogę znaleźć tej opcji

Żeby mieć tą opcję musisz najpierw otworzyć panel sterowania NVIDIA i w menu Pulpit (na górze) zaznaczyć Dodaj opcję “uruchom z procesorem graficznym” do menu kontekstowego

niestety sposób z menu kontekstowym nie działa :frowning:

ma ktoś jeszcze jakieś propozycje rozwiązania problemu??