Gta 4 nie chodzi poprawnie

Naj pierw mój komp :slight_smile:

amd radeon hd 6450 512mb direct 11

intel core 2 duo 2.2ghz

ram 2,5 gb

windows vista sp 1 x32 home edition

zasilacza itp nie znam :stuck_out_tongue:

tak jeszcze wymagania gta 4 aby nik nie mówił za słaby bebebeb itp itp…

Wymagania minimalne:

* Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1

* Intel Core 2 Duo 1.8 GHz lub AMD Athlon X2 64 2.4 GHz

* 1,5 GB RAM

* 16 GB miejsca na dysku twardym

* nVidia GeForce 7900 lub ATI Radeon X1900 (256 MB)

Wymagania zalecane:

* Windows XP - Service Pack 3 / Windows Vista - Service Pack 1

* Intel Core 2 Quad 2.4 GHz lub AMD Phenom X3 2.1 GHz

* 2 GB RAM (XP) / 2,5 GB (Vista)

* 18 GB miejsca na dysku twardym

* nVidia GeForce 8600 lub ATI Radeon HD3700 (512 MB)

jak widać spełniam :stuck_out_tongue:

Czasy kiedy miałem jeszcze xp to gta chodziło mi na średnich i rozdzielczości 1280-720 czy coś :smiley: a przy viście minimum taka sama rozdzielczość maaaaaaasakra 17fps średnio !!

mam nadzieję , że pomożecie :smiley:

Po pierwsze, HD 6450 to grafika do filmów nie do gier. Po drugie wymagania spełniasz, ale MINIMALNE do uruchomienia gry w najniższej rozdzielczości na najniższych detalach. Ilość pamięci RAM też mała, dla XP owszem może i wystarczająca ale Vista sama w sobie na podstawowe usługi bierze z 4x tyle co XP (być może przesadzam, ale fakt faktem o wiele wiele więcej niż xp), procesor też masz słaby jak diabli zwłaszcza do gry, która ma tragiczną optymalizację silnika, a w zasadzie to w ogóle jej nie ma. Wystarczy sobie poczytać wiele wiele starych tematów czy artykułów na temat tej gry.

PS: Jeśli już koniecznie chciałeś przesiadki z XP trzeba było wybrać Win7 - jest lżejszy i stabilniejszy od Visty.

Nowszy procesor, 3-4 rdzeniowy + 1 GB RAM i można było by teoretycznie w GTA IV pograć.

No i karta, jak nadmienił kolega wyżej. Jej specyfikacja trochę odstrasza.

A całkiem osobna sprawa to sama optymalizacja gry a bardziej jej całkowity brak.

Bez dokładania proponuję powrót do jednego z udanych produktów M$ czyli Windows XP i instalacja najlepiej łatki w wersji 1.0.4.0.

Ehh,sam pamiętam te czasy - stary sprzęt,i pieprzenie się ze zmianą rozdzielczości(320x420 :D),niższej rozdzielczości tekstur,commandlinem itp. , itd.

Wszystko do załatwienia - wystarczy wygooglać :).Choć ostrzegam że jakość gry będzie strasznie ale to strasznie uboga.

Ewentualnie - http://www.dobreprogramy.pl/Game-Booster,Program,Windows,26748.html ,zawsze coś tam da.

Np. to - http://forum.gtasite.pl/index.php?topic=67091.0 - Cały Poradniczek(z softem i narzędziami do optymalizacji owej gry),tak jak mówiłem - wystarczy po prostu poszukać :).

Wspominałeś że na XP,gra Ci chodziła na średnich,a na Viście już nie.

Wynika to z tego że Vista potrzebuje więcej RAM`u do odpalania aplikacji/gier.Nawet z tyłu opakowania(gry) to pisze ;p.

just cause 2 chodzi na średnie/wysokie 1620-1280 czy ileś 40 fps bf 2 bad company full detale ta sama rozdzielczość dx9 35fps więc nie cuduj ^^

Co do tego ramu to se dokupię 2 gb i mam spokój :stuck_out_tongue:

Vista dlatego bo mi leżała i też ma dx 11 więc zamiast kupić 7 zainstalowałem vistę :smiley:

Karta ta w grach zła nie jest 8)

Powiem tyle, na sprzęcie jaki mam w miniaturce nie odpalę GTA4 na pełni możliwości przy średnich AA, wygładzaniu krawędzi itd.

Twoja karta jest kartą niskobudżetową, wrzucana w komputery do pracy, a nie do grania, chyba, że w starsze gierki. Poza tym silnik GTA4 jest bardzo źle zrobiony (nieudolny port z konsol) i na to wielu ludzi już narzekało. Poza tym nie wymagaj, żeby z tym systemem chodziło to nie wiadomo jak dobrze na dodatek z 2,5GB RAM’u. Wymagania minimalne w większości gier nie pozwalają na komfortową grę przy słabym sprzęcie. Nie wiem czego od nas w ogóle oczekujesz skoro masz za słaby sprzęt, jedyne co możesz to powyłączać większość elementów wizualnych w systemie, odchudzić gierkę z modów i tyle. Pozdro.

Możliwe że to dlatego mam takie lagi bo nie mam patcha #-o i tak co do karty http://www.youtube.com/watch?v=n2fQjsK4-9s i http://www.youtube.com/watch?v=cFteGCruwiE

Radzę spojrzeć na opisy sprzętu i samych filmików zanim się na nie powołasz. Nie pomożemy Ci jeśli masz gdzieś nasze opinie, nie ześlemy Ci 5 chomików w kołowrotkach do Twojego kompa żeby go przyśpieszyć.

Właśnie zainstalowałem patcha i gra mi chodzi bez lagów tekstury bardzo szybko się ładują więc te chomiki możesz zabrać ze sobą :stuck_out_tongue: