GTA 4 - tnie sie

Witam, mam problem z gta a zarazem pytanie.

  1. Zainstalwalem GTA 4 na komputerach:

PC Brata

Intel Core 2 Duo 2,1 Ghz (podkrecilem do 2,66)

Pamiec DDR 2 800 (4 GB)

GeForce 7900 GS 256 mb

I na tym jakos sie gta nie tnie komputer sie nawet nie zawiesza przy grze.

PC Mój

Intel Core 2 Quad 2,4 Ghz (podkrecilem nawet do 2,7)

Pamiec DDR 2 800 (4 GB)

Radeon 4870 HD 512 mb

I na tym kompie po pewnym czasie grania w GTA 4 sie zwiesza caly komputer (po podkreceniu). A bez podkrecenia sie tnie a konfikuracje sa automatyczne.

I teraz tak:

Na slabszym kompie pieknie gra chodzi a na mocnym sie tnie. Czy sa jakies mody/patche/dodatki/sterowniki itp. zeby gra chodzila plynnie ?? Jesli jakies istnieja to podajcie nazwe lub linka.

I to jest właśnie quad…

Na początek powyłączaj wszystkie programy działające w tle.

Nie sądzę, aby była to wina czterech rdzeni. Jeżeli nawet, to możesz uruchomić grę na jednym lub dwóch ustawiając koligację. Dzisiaj wyszedł już drugi patch do GTA4 i nowe sterowniki Catalyst 9.0. Pobierz i zainstaluj.

Nie przesadzajmy, ok :smiley:

Re: GTA 4 - tnie sie

przez adam749 » 30.01.2009 (Pt) 20:42

I to jest właśnie quad…

Na początek powyłączaj wszystkie programy działające w tle.

odezwał się znawca od 7 boleści.mi gta4 chodzi dosyć dobrze.tu wina bardziej sterowników do karty ati a nie że quad

To na 100% wina sterów

Dodane 31.01.2009 (So) 10:05

Poprostu nowsze stery ci są potrzebne.

Zainstalowalem nowe sterowniki do ATI, procesora podkrecilem do 2,61 i gta chodzi plynnie i sie nie tnie. I mam problem kolejny, gdy podkrecilem procesor do 2,7 to gta chodzi ale po chwili sie komp zwiesza. Czy to mozliwe ze juz nie moge go podkrecic, zeby gra chodzilo jeszcze lepiej ??

Pewnie to jest górna granica procesora. Zmniejsz do poprzedniego stanu i zobacz wtedy. Jak się nie zawiesza to tak jak pisalem jest pewnie.