GTA 4 -wymagania do max details wg graczy

Wszyscy wiedzą, że wymagania podawane przez producenta mają się nijak z rzeczywistością. Jaka jest naprawdę wg graczy wymagana konfiguracja do płynnej gry na max detalach i rozdziałce najwyższej. Bo na YouTube widzę, że nawet na kartach typu GTX 260 (216) gra działa płynnie na max detalach i rozdziałce 1680x1050. Kolega twierdzi, że gra wymaga 1 GB pamięci na karcie dla średnich detali i 1400 MB dla max. Podobno takie informacje są w ustawieniach gry. Jak to jest naprawdę?

Tak dokładnie jest jak napisałeś. Ja posiadam karte graficzna Gigabyte Ati Radeon 4870x2. Ale GTA IV nie pojdzie mi na Full detalach ponieważ gra nie wykrywa drugiego rdzenia w grafice. Aby gra poszła na Full detalach potrzebna jest karta Graficzna która ma minimum 1.5 GB pamięci RAM

http://www.youtube.com/watch?v=tkUb1ljFbys jak to jest możliwe?? albo że na grafie gtx 260(216) ten model ma 868 MB pamięci chodzi na max w 1680x1050.

Ciekawa jest ta wypowiedź "jak ty to zrobiłeś ja mam windowsa 7 64bitowego nvidie gforce9600gt 512 mb ddr3

i tak na średnin nawet nie bardzo chodzi po mimo najnowszych sterowników. a tak już po zatym u mnie w gta nie jeżdzą autobusy czemu? "

Dowiedziałem się, że żeby znieść ograniczenie grafiki w GTA 4 to trzeba zrobić pik commandline.txt i w nim wpisać -norestrictions -availablevidmem=4 i wkleić do katalogu z grą

No to widzisz tez mam najnowsze stery i windsw 7 64 bity i za cholere nie pojdzie na full. Nie chce mi się z tym urzerać więc obniżyłem w jedne detale tylko i chodzi pieknie jak narazie. a co do tego filmiku to watpie zeby to działało na full. moze wybral takie miejsce gdzie jest mały ruch itpd itd i sie pochwalił

  1. W głównym katalogu gry zrób plik commandline.txt

Otwórz go i wpisz:

Zapisz i odpal grę.

GTA IV będzie wykrywało 2 GB pamięci na grafie-pozwoli Ci ustawić high detale nawet na najgorszej karcie :slight_smile:

i naprawdę gra będzie wyglądać i działać jak na dobrym sprzęcie pod tę grę??

To na radeonie 9200 spróbuję na full detalach :lol:

Ciekawe czy pójdzie na GeForce4? :stuck_out_tongue:

pójść pójdzie, ale wiesz będzie się cięło bardzo :smiley:

ja na swoim kompie jade na maxa z 30fps.

tyle że distance mam na 50 i cienie wyłączone.

BTW: Proszę, moje ustawienia:

gtaiv2009082218473621.th.png

Dodam jeszcze że zrobiłem test by sprawdzić jak GTA IV działa na różnych systemach.

Poprostu grafika ustawiona tak samo i stawałem zawsze w tym samym miejscu i sprawdzałem ile fps, po kilka razy

WIN XP - Za nic nie mogłem gry uruchomić na XP…

Win Vista x64 - 27fps

Win 7 x64 RC - 36fps

I na prawdę było zauważalnie szybciej na Win 7

jak juz podajesz sreena to powiem co mam obnozone :smiley: obniżyłem w GTA IV tylko reflekcje reszta jest na Full wymaganiach nawet z Cieniami :stuck_out_tongue: musze jeszcze wypróbować tą wasza metode na odblokowanie :smiley:

Chłopaki a jak zrobic ten Plik commandline.txt

mój komp : Radeon 9250 Procek Intel Pentium 4 3.20 ghz 512 mb ram

prosze o szybką odpowiedz z góry dzięki :slight_smile:

Chcesz grać w GTA IV na 512ramu?

Jesteś Hardcorowym Hardcorem

http://forum.gtasite.pl/index.php?topic=49898.msg692890

a moge zagrac ?? bo jak wkleje ten plik commandline.txt i wlącze gre o mi wyskakuje błąd FATAL ERROR RMN40

Dodane 06.09.2009 (N) 18:11

NIE Z BŁĘDEM SERVICE PACK 3 SOBIE PORADZILEM :smiley:

ALE TA OPCJA NIE DZIAŁA NA RADEONIE 9250 PONIEWAŻ WYSKAKUJE MI BŁĄD fatal error DD3D50 I NIE IDZIE :smiley: NIEWIEM CZEMU

nie mam czasu analizować tego błędu ale masz za słabego kompa an gta…

radek 9250 za słaba wersja shader model

ja Ci radze dobrze-nie kombinuj. I tak Ci nie pójdzie na 100% to jeszcze możesz prxy takiej grze łatwo jakiś podzespół spalić…

Witam serdecznie Posiadam Aktualnie taki sprzęt komputerowy jak :

Gigabyte MA770-UD3

g-force zotac gtx260

4gb ram ddr2 2x2gb 800mhz pc2 6400 patriot

500gb dysk samsung

amd athlon II x4 64bit 2,61

zasilacz jakiś dziwny … słaby niestety ale kupiony pod ten komputer i działa i radzi sobie z kompem dodam ze jest o mocy 600wat gembird

zmienione chłodzenie na procku … i to wszsytko

system operacyjny to Windows XP sp3

podstawowe orginalne sterowniki do karty graficznej i innych podzespołów …

proszę powiedzcie mi czy na tym złomie ruszy gta4 w jakiś przyzwoitych wymaganiach ? z góry pozdrawiam i dziękuje a jeśli macie jakieś interesujące propozycje co do sterowników czy systemu operacyjnego czy jest sens zmiany na coś innego to proszę też o jakieś podpowiedzi dziękuje i pozdrawiam !

ruszy ale radze wyemigrować na Viste lub win7 x64

niby czemu ?

żeby system pochłaniał więcej zasobów ?