GTA 4 zacina na dobrym sprzęcie

Więc GTA 4 mi się tnie na dość dobrym sprzęcie. Sprawdzałem w frapsie ile mam fps to ok. mam 30, najniżej 23, najwięcej ok. 50. Najnowsze sterowniki do karty (13.6 beta). Na windowsie XP mi w ogóle nie zacinało ale teraz mam win 7 i przycina. Mam patch 1.0.4.0 ponieważ na nim mniej zacina niż na 1.0.7.0. Proszę poradźcie coś :smiley:

Specyfikacja PC:

Radeon HD 6850 gigabyte

AMD phenom II 955 be 3,2 ghz x4

Good ram 2x2 gb ddr 3

modecom 620 W

MOBO: GA770TD3L

Dysk WD caviar green

GTA4 to bubel i optymalizacja leży albo pobaw się ustawieniami graficznymi albo daj sobie spokój z tą piracką wersją

Tyle że ja mam oryginałkę nie pirata

Zoptymalizuj system ,wgraj patcha 1.0.7.0 polepsza działanie gry - do tego jak wspominałem porzadna optymalizacja każdego systemu Windows daje kopa w wydajności

na piracie wersja 1.0.7.0 była zamulona i sporo ludzi wracało do 1.0.4.0 a oryginał powinien pobierać aktualizacje automatycznie

Mam 1.0.7.0 i gra po obniżeniu detali (średnie, draw distance na 60-70 - na początku ścina, ale później nie musi co chwilę doczytywać tekstur z oddali) i troszeczkę rozdzielczości (1366x768 na 1280x720) gra działa w miarę normalnie, o ile nie mam 10 wybuchów i 20 strzelających giwer :lol:. Ale poza tym da się normalnie grać :wink: Sprzęt z podpisu (laptop). Tak, czy siak, GTA IV była i jest porażką optymalizacyjną - Black Ops II, które też ma niezłą grafikę, działa u mnie na niemal maksymalnych ustawieniach graficznych (poza V-Sync i cieniami, nigdy nie widzę różnicy przy VS, a cienie mi niepotrzebne). Pokombinuj z ustawieniami, każdy sprzęt, mimo tego, że jest dobry/bardzo dobry, ma przy GTA IV swoje “ulubione” ustawienia, przy których działa płynnie. Nie mówię tu oczywiście o filmikach na YT, gdzie ludzie jeszcze polepszają grafikę modami, bo za słabą mają…