GTA 5 - Dropy FPS, mimo w miarę wydajnego sprzętu i ustawień

Dysk możesz zabrać do nowego PC, a w nowym i tak będzie to must have, więc najwyżej nie będziesz kupował :wink:

Dropy są cały czas, nawet podczas zwykłego chodzenia. I w LS i w PB i wszędzie. Zaraz pobiore ten program

No to skoro CPU i GPU nie są obciążone w 100% czyli nie są wąskim gardłem to trzeba sprawdzić obciążanie dysku przez grę. Jeśli ora ona dysk w 100% to zapewne on jest problemem.

Podczas gry w FiveM i otwartego youtuba na HD, obciążenie waha się przy ok. 5-20% :stuck_out_tongue:
Za to zauważyłem, że podczas gry - procesor znacznie obciąża proces “System”, niż sama gra! (ok. 90% obciążenia razem)

Trochę to dziwne, temperatury dość wysokie, czas pracy dysku dziwnie niski do tego bardzo duża ilość włączeń dysku w stosunku do przeprowadzonych godzin. U mnie jest to 3632 włączenia, ale przepracowane 23604 godziny.

Testy rób na grze która powoduje problem, a nie na jakiejś innej bo to nic nie mówi. Poza tym pytałem o obciążenie dysku a nie CPU.

Zrób testy dysku drugim programem.

Masz jeden dysk czy więcej?

Jeden dysk
Piszę czasami GTA 5, czasami FiveM, ale to bez różnicy, bo i tu i tu ten sam problem

A ja tak zapytam, o co w sumie dokładnie chodzi, z tymi “dropami FPS”? Chodzi o okazjonalne spadki z np. 40-50 fps do 20? Czy bardziej to są kompletne zacinki gry na sekundę czy dwie?
Jeżeli to są naprawdę tylko spadki - ciągłość gry zachowana, a prostu spada Ci framerate - zwyczajnie słaby CPU. Ten FX osiąga w GTA 5 podobno max 35 fps w 1080p i wysokich ustawieniach! Nie można tu oczekiwać cudów. A z oczywiście niezoptymalizowaną modyfikacją, do tego online? Zdecydowanie większa ilość danych do przetwarzania przez CPU, niż tylko rozgrywka fabularna offline.

Nie chodzi o okazjonalne spadki, tylko o ścinki - jak pisalem wyżej - co sekundę, dwie. Nie gram w 1080p. Wiec mam te 30-40fps, ale są ścinki

Rozdzielczość nie ma wielkiego znaczenia dla CPU, to czysto graficzny element. Ustawienia tj. fizyka, zasięg rysowania itd. to może odczuć CPU.

Sprawdź w takim razie jak Ci działa czyste GTA offline.

Naprawdę, nie chcę się unosić, ale wyraźnie napisałem parę razy, że na offline jest to samo!

Temat uważam za rozwiązany :slight_smile:
Pogrzebałem w rejestrze o DVR i dropów brak.

Rozwiniesz?

chyba nie grałeś w gta iv na pc.

Grałem na moim wiekowym niezbyt drogim laptopie i nie było najmniejszych problemów.

Tak sobie to czytam i nie dowierzam. Jednak na prawdę są dwa obozy graczów gta 4 i 5 :popcorn:

fix:

Pomogło czy fake / scam?

Chyba pomogło, z tego co po filmie widać to problemem jest tak zachwalany i promowany tryb jak game mode w Windows10. Czyli kolejny dowód na to, że jak masz problem z komputerem i masz Windows 10 to problemem jest Windows 10.

Problemem nie jest sam Windows 10 tylko bezsensowny tryb Gamę Mode, który dodaje parę dodatkowych opcji jak np. nagrywanie rozgrywki (do powtórek czy kij wiele czego). Takie dodatkowe operacje zapędzają tylko procesor do dodatkowej pracy i dlatego zamiast skupić się na grze, procesor dzieli swoją moc pomiędzy grę, a program do kompresji audio/wideo.