GTA IV - gra się uruchamia, ale nie działa

Istnieje pewien problem. Zainstalowalem oryginalne GTA IV, gra po zainstalowaniu jakiegoś dodatku od windowsa działa na mojej ósemce windowsa :). Jednak po wejściu do gry wstęp ląduje się bardzo długo, a raczej nie ląduje, tj. pojawiają się ciągle postacie z gry. W ogóle nie wlacza się pierwsza misja, ani wstęp. Mam wiec pytanie - co robic w tym wypadku?

Patch 1.0.7 wgrany? Co prawda mniej udany od 1.0.4 ale może pomóc w tej sytuacji.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Jak go instalowałem, to występowały błędy, i nie wiem, czy ostatecznie coś się zainstalowało, czy nie.

To w końcu masz GTA IV czy Episodes from Liberty City? Bo to różne gry są. Co do błędu źle to oznacza, bo główny instalator GTA to praktycznie 2-3 pliki wielkości kilku gigabajtów, jeśli któryś wgrał się z błędem (często jest tak gdy płyta jest kopiowana, chyba że oryginalna to może już się mocno porysowała) to może być właśnie problem z poprawnym działaniem.

Patcha 1.0.7 udało się wgrać?

Możesz jeszcze spróbować uruchomić w trybie zgodności z Windows 7 lub Vista.

Mam GTA IV, po próbie instalacji patcha dochodzi mi menu jakby z EFLC. Grę mam oryginalną, kupioną świeżo po premierze i używaną raz, gdy instalowałem ją na komputerze stacjonarnym z SP3.

GTA IV nigdy nie działało dobrze na integrach, możliwe że to właśnie specyfikacja odgrywa tutaj kluczową rolę.

Na prawdę nie macie pomysłów co zrobić z tym fantem? Nakrecilem się niemożliwie na przejście ponowne IV przed V, i po zainstalowaniu nowego GFWL wszystko się włącza prócz tej piekielnej gry po tym filmiku.

https://www.youtube.com/watch?v=B3uHqY5NGEs łap, to powinno rozwiązać problem chociaż na win 8.1 nigdy tego problemu nie miałem :wink:

@Lamerq2

Na filmie jest 32MB , wiec komenda to availablevidmem 30.0.

Co jeśli ja mam 128MB? Jaka wtedy wchodzi komenda?
Zrobiłem sobie mod RAGE na GTA IV (GTA VC na silniku z IV), tyle ze ekran ładowania to wszystko na co mogę liczyć, a bardzo chciałbym w to pograć. Jakieś pomysły?