GTA IV nie działa na Windows 10

Witam,

wczoraj zaktualizowałem Windows 8.1. do Windows 10. Generalnie wszystko działa bez zarzutu oprócz GTA IV. Gra zakupiona przez steam. Włącza się bez problemu. Wybieram rozgrywkę, pojawia się ekran ładowania z postaciami z gry i dalej nic się nie dzieje. Ekran nie znika, gra nie może się załadować. Postacie z ekranu ładowania zmieniaja się w nieskończoność. Odinstalowałem grę i zainstalowałem ponownie ale nic to nie dało. Jakieś pomysły co może być nie tak?

Czekaj na oficjalnego patcha uprawniającego do grania na Win10.

Czyli nic innego nie pomoże? Ok to będę czekał. Na steamie pojawi się jaka informacja?

Nie mam jeszcze tego systemu.

W Windows 10 nie ma uruchamiania programów/gier w innych trybach zgodności ?

Jest ale to nie pomaga. Może problem leży w Games for Windows Live, który teoretycznie działa, ale może go trzeba odinstalować i zainstalować jeszcze raz?

 

I właśnie dlatego powinno się zawsze robić clean install :wink:

Ponowna instatalacja Games for Windows Live nic nie daje.

 

Co ten Rockstar, przecież GTA IV działa na Windows 10. Instalujesz aktualną wersję Games for Windows Marketplace Client ze strony: http://www.xbox.com/en-GB/Live/PC/DownloadClient . Warto też wpisać w opcjach uruchamiania gry komendy: -norestrictions -nomemrestrict -availablevidmem 2048.0

Dzięki temu gra się uruchomi i nie będzie już wisiała na ekranie ze zmianą postaci, a komendy dodatkowo podniosą płynność rozgrywki:) Sprawdzone, bo sam miałem kłopot z uruchomieniem gry na W10, a teraz działa jeszcze lepiej niż na W8 i szybciej się wczytuje. Mam nadzieję że pomogłem, chociaż wiem że temat z sierpnia:)

Zainstalowałem Games for Windows MArketplace Client, ale nie mogę zainstalować Asystent rejestrowania za pomocą identyfikatora Windows Live w wersji 6.5 bez którego aplikacja Games for Windows nie chce działać.