GTA IV nie działa na Windows 10


(el polaco) #1

Witam,

wczoraj zaktualizowałem Windows 8.1. do Windows 10. Generalnie wszystko działa bez zarzutu oprócz GTA IV. Gra zakupiona przez steam. Włącza się bez problemu. Wybieram rozgrywkę, pojawia się ekran ładowania z postaciami z gry i dalej nic się nie dzieje. Ekran nie znika, gra nie może się załadować. Postacie z ekranu ładowania zmieniaja się w nieskończoność. Odinstalowałem grę i zainstalowałem ponownie ale nic to nie dało. Jakieś pomysły co może być nie tak?


(lordjahu) #2

Czekaj na oficjalnego patcha uprawniającego do grania na Win10.


(el polaco) #3

Czyli nic innego nie pomoże? Ok to będę czekał. Na steamie pojawi się jaka informacja?


(XMan) #4

Nie mam jeszcze tego systemu.

W Windows 10 nie ma uruchamiania programów/gier w innych trybach zgodności ?


(el polaco) #5

Jest ale to nie pomaga. Może problem leży w Games for Windows Live, który teoretycznie działa, ale może go trzeba odinstalować i zainstalować jeszcze raz?


(Ninertominer) #6

 

I właśnie dlatego powinno się zawsze robić clean install :wink:


(el polaco) #7

Ponowna instatalacja Games for Windows Live nic nie daje.

 


(danyll) #8

Co ten Rockstar, przecież GTA IV działa na Windows 10. Instalujesz aktualną wersję Games for Windows Marketplace Client ze strony: http://www.xbox.com/en-GB/Live/PC/DownloadClient . Warto też wpisać w opcjach uruchamiania gry komendy: -norestrictions -nomemrestrict -availablevidmem 2048.0

Dzięki temu gra się uruchomi i nie będzie już wisiała na ekranie ze zmianą postaci, a komendy dodatkowo podniosą płynność rozgrywki:) Sprawdzone, bo sam miałem kłopot z uruchomieniem gry na W10, a teraz działa jeszcze lepiej niż na W8 i szybciej się wczytuje. Mam nadzieję że pomogłem, chociaż wiem że temat z sierpnia:)


(el polaco) #9

Zainstalowałem Games for Windows MArketplace Client, ale nie mogę zainstalować Asystent rejestrowania za pomocą identyfikatora Windows Live w wersji 6.5 bez którego aplikacja Games for Windows nie chce działać.