Gta IV nie działa poprawnie na Windows 7 Ultimate

Mam problem z grą GTA IV a mianowicie gra mi się bardzo przycina (wygląda to jak pokaz slajdów bardzo powoli) na windows xp gra działała normalnie aż do czasu formatu i instalacji windows 7 ultimate. Próbowałem patchować grę ale jak zainstaluję patcha to wyskakuje błąd i gra się w ogóle nie włącza.

Parametry Komputera:

Karta Graficzna: Nividia GeForce 9500GT

Procesor: Intel Pentium E5400

Pamięć RAM: 6GB

Płyta Główna: DP43TF

P.S

Gra jest oryginalna.

Sterowniki Nvidi są “skopane” pod Windowsem 7 i strasznie zamulają procesory 2 rdzeniowe. Musisz albo podkręcić procesor, albo wymienić na lepszy bądź wrócić do Windows’a XP.

pierwsze słyszę. Zainstaluj najnowsze sterowniki karty graficznej.

No to mało wiesz. Według nVidii błąd został naprawiony. Jednak nadal sterowniki nVidia mają bardzo duży narzut na cpu o dziwo sterowniki AMD mają bardzo mały narzut na cpu.

patche to podstawa

2 rzecz to w grze ustaw wszystko na minimum i zobacz jak chodzi

może komp Ci się grzeje i dlatego, sprawdź temperatury

Wszystko dlatego, że GTA IV to jedna z najgorzej zoptymalizowanych gier… Nawet na moim sprzęcie, na ustawieniach średnio-wysokich potrafi szarpać, a na mojej poprzedniej karcie, GF9800GT była niegrywalna. Więc coś jest na rzeczy z tymi sterownikami…

Co Ty gadasz??? Ja swojego czasu grałem na 8500gt i gra chodziła na minimum prawie bez przycinek, a teraz 9800gt na średnich bez przycinek

Poza tym do GTA4 potrzebny jest bardziej mocny procek niż grafika

jak ustawię na minimum to jeszcze bardziej się przycina (na windows xp gra śmigała na średnich bez przyciny) może to te sterowniki

A dlaczego patche psują mi grę

“Gadam” jak było… W moim poprzednim zestawie, czyli 2GB RAM zamiast 6 i 9800GT zamiast radka 6850 miałem na średnich 18-20FPS. Teraz mam na wysokich 40-45, ale w niektórych momentach też potrafi lekko zaciąć.

KamilxD , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze twój problem, w przeciwnym razie wątek trafi do kosza.

Wyłącz Dziennik Zdarzeń , zapewne w tym leży przyczyna.

też próbowałem

Dodane 29.03.2012 (Cz) 19:31

ale co z tymi patchami

Może miałeś jakieś mody ? lub spolszczenie ?

Pamiętaj że masz Pentium DC E5400 dlatego praktycznie każda gra pod W7 będzie ci biegać trochę wolniej niż pod XP.

wiem że mam lipny procesor ale kolega informatyk poradził mi żebym zainstalował patcha v1.0.4.0 gdy się go zainstaluje to jest większa zgodność z system i gra śmiga tak jak na windows xp (chyba tak to szło) ale ja jak zainstaluje tego patcha to gra mi się w ogóle nie włącza bo jest jakiś błąd

Dodane 31.03.2012 (So) 10:12

modów nie miałem ale spolszczenie tak ma to jakiś wpływ na patche???

Jaki błąd ? Czyżby gra była piracka :))

gra jest orginalna

wyskakuje tabliczka “Fatal ERROR” i tyle

Dodane 31.03.2012 (So) 18:06

dzięki wszystkim za pomoc doszedłem do wniosku że zainstaluje na kompie dwa systemy windows 7 i xp sp3

Instalacja XP to tylko półśrodek - nie rozwiążesz w ten sposób problemu.

Spróbuj zainstalować grę raz jeszcze i na nią najnowszego patcha.

ok spróbuje