GTA IV nie przełącza z Intel HD 4600 na Geforce GTX 960

Ja mam znów inny problem - też GTA IV na laptopie Lenovo y70-70, mianowicie przy starcie aplikacji nie przełącza mi z Intel HD 4600 na Geforce GTX 960. Próbowałem:

  1. uruchom z procesem graficznym -> grafika nvidia o dużej wydajności [zero efektu]
  2. panel sterowania nvidia -> ustawienia programu -> program do dostosowania GTA IV -> prferowany procesor graficzny nvidia [zero efektu]
  3. panel sterowania nvidia -> ustawienia physx -> procesor physx -> geforce 960 gtx [zero efektu]
  4. panel sterowania nvidia -> ustawienia programu -> program do dostosowania: każdy *.exe z folderu z zainstalowanym GTA IV -> prferowany procesor graficzny nvidia [zero efektu]

Wyczerpałem opcje…

GTA V, Wieśminy 1-3 i ESO działają jak należy. GTA IV nie chce. W jaki sposób ZMUSIĆ exeka GTA IV do używania geforce?

Miałem to samo. Wymusiłem użycie drugiej karty komendami. Poniżej podaję link do poradnika:

Hej,

Ustaw obliczenia na procesor główny.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Myślę że powinien @Battlegrim utworzyć nowy temat ponieważ jego wtrącony wpis nie ma wiele wspólnego z oryginalnym problemem

Rozwiązany.
Trzeba było poprostu dodać linijkę: -availablevidmem 20.0 do skrótu od apki GTA IV tak jak na pierwszym zdjęciu oraz w głównym folderze gry utworzyć plik commandline.txt i w nim wpisać zaznaczony powyżej tekst tak jak na drugim zdjęciu, wtedy skrót będzie uruchamiał grę z tymi ustawieniami.