GTA IV spadki fps przy wciskaniu klawiszy


(Steelcorp) #1

Witam mój problem polega na tym że mam dosyć duże nagłe spadki FPS gdy wciskam klawisze na klawiaturze. Jak stoję lub biegnę/jadę cały czas prosto i nic nie robię mam ok 50-60 lecz gdy skręcam lub naciskam jakiś klawisz na klawiaturze przez jakieś 2 sek mam stop klatkę. Wie ktoś czemu tak się dzieję?

PC:

AMD athlon x2 3.2 ghz

ASUS GF 240 1GB

RAM 4GB

Windows 7 NOWO POSTAWIONY


(Szotek5) #2

Za wysokie ustawienia graficzne, stare sterowniki, nie najlepszy procesor i grafika, zaśmiecony system. Przyczyn może być wiele…

Na początek wyłącz niepotrzebne programy w autostarcie, wyczyść system ze śmieci, zdefragmentuj dysk zmniejsz ustawienia grafiki, zaktualizuj sterowniki grafiki i zastosuj commandline :slight_smile:


(underface) #3

jak na to tą grę to troche “słaba” grafika

a tak serio to chyba kazdy tak mial

gra zasłynęła z tego ze na PC miała/ma tragiczną wydajność


(Steelcorp) #4

Więc tak, bez różnicy czy jest na najwyższych czy na najmniejszych i tak ta “zwiecha” się pojawia. Zauważyłem że jest ona tylko wtedy gdy naciskam jakiś klawisz na klawiaturze NP. Skręcam. Jeżeli przytrzymam klawisz sprintu i shift to biegnę i biegnę i lagów nie ma. Co do kompa to ja rozumiem że to nie jest jakiś potwór wydajnościowy ale skoro radzi sobie bez problemu z Crysisem 2 i innymi grami z tego roku to chyba nie powinien zawieszać się przy GTA na najmniejszych możliwych ustawieniach. Wie ktoś może czym spowodowane są te “zwiechy” przy wciskaniu klawiszy?


(majcovsky) #5

Może to nie jest zalecana metoda, ale wyłącz dziennik zdarzeń.


(Newton) #6

Podobno sposób podany wyżej pomaga, ja miałem ten sam problem ale po zainstalowaniu łatek do gry, błąd ustąpił, bez wyłączania dziennika.


(Steelcorp) #7

Po aktualizacji nie wiadomo czemu mam strasznie mało FPS. Ale problem rozwiązany, dzięki.


(Ramirez1) #8

Zmień rozdzielczość w grze,wyłacz V-sync , zmień detale,wyłącz cienie , zrób defragmentacje dysku (gra chodzi po woli są spadki , sam stosowałem i polepszyło się)


(Steelcorp) #9

Zainstalowałem nowe sterowniki od grafiki, pogmerałem w ustawieniach i chodzi już dobrze. Problem rozwiązany - Dzięki!