GTA IV - wrażenia, wady i zalety, problemy etc

Gra na prawdę warta uwagi, jak już włączę to siedzę dość długo…

Tylko po wgraniu zalecanych sterowników przez nvidia zauważyłem, że często podczas jazdy droga np robi się szara przez chwilę, chodzi o to, że nie ma szczegółów ani nic. Czy ktoś też tak ma przez te zalecane stery 180.XX ?

Aha, kierunkowskazów się nie da włączać ? Słyszałem o jakimś zapinaniu pasów lub coś jeszcze ale nic nie mogę znaleźć. I w ogóle czy po wyjściu z samochodu mogę go zgasić? Bo zawsze silnik chodzi ;p Chciałbym bardziej realnie grać w tą grę :wink:

Miałem tak w GTA SA, problem powodował joystick podłączony pod USB, podłączaj wszystkie pady,joystick i inne podobne urządzenia i zobacz.

samochód da się zgasić. Po prostu jak wysiadasz to dłużej przytrzymaj guzik F i zgasi…

Destroy jak Ci chodzi? Chodzi mi o detale.

Na wielu forach są ludzie z 8800 GTXAMI którym GTA łazi na high , zresztą wystarczy na youtube zobaczyć, tam też tego pełno jest.

Wiem, że na Radkach GTA okropnie chodzi, za to na GF jak zwykle lepiej.

Ja już sam nie wiem. Na forach Rockstara jedni mówią że mają w CrossFire dwa radki 4870 i im klatkuje, a inni wyjeżdżają z 9800 GTX i płynną grą… >_>

Co do samej gry :

Zastanawiam się jak Wy ludzie graliście w GTA . Czy kupiliście grzecznie w sklepie czy była ostra jazda na torrentach. Bo wiecie, jak ktoś mi pisze, że gra jest źle zoptymalizowana i ma pirata. To mnie krew zalewa. Jeśli ktoś by miał oryginała i zechciał się podzielić opinią.

A tak btw. To patch niedługo. Poprawia głównie adresowanie pamięci oraz płynność silnika graficznego.

W 1680x1050 mam 20 FPS, daje radę, karta standardowo 9600GSO 384Mb, Dual Core kręcony na 3,0. Texture low i 20fps spadki do 17. Ale daje radę grać, niższe rozdzielczości porażka na moim monitorze więc biorę największą.

juz jest

mi na 88gs i e2160@2,5ghz chodzi dobrze, nie instalowałem patcha i sterów specjalnie dla gta

1280-1024

tektury : medium

Render: higgest

View distance: 36/100

Shadow: 16/16

Pozostałe 100/100

Rozdzielczość : 1680x1050 60hz

graficzna: GF 9600GT

PROC: Intel Core 2 Quad Q9300 @ 2.5ghz (4 CPU’s)

RAM : 2GB 800mhz

I chodzi mi około 30FPS czasem lepiej a czasem gorzej (podczas burzy w nocy mam niewiele ponad 15fps, ale na szczęście taka burza nie zdarza się często)

Gra oryginalna i czasem są problemy np: znikają textury, wszystko takie szarawe, płaskie się robi (na chwilę), i niestety czasem gdy nacisnę przycisk ESC żeby zobaczyć mapę to wywala mi grę z błędem RESCU10…

P.S.

Podobno na wersji przepalonej nie ma tego błędu bo to błąd pliku LunchGTAIV.exe a w przepalanej zastąpione to jest Crackiem który działa… Ehh piraci zrobili lepszego autoruna niż Rockstar Games…

P.S.2

Skoro jest patch to może ktoś podać link ??

Jakieś zauważalne zmiany po patchu? Pytam bo GTA mi jeszcze nie przyszło :F

http://www.bigdownload.com/games/grand- … v-patch-1/

Tu jest link do patcha offline.

http://pl.youtube.com/watch?v=Q1ntOt_QE … l/b/227840

Przyłączam się do pytania: Co zmienia ten pacz ? opłaca się ? nie zepsuje mi gry ?

Gdzieś na internecie pisało że aby gra lepiej działała należy wgrac nowe sterowniki karty graficznej. Zrobiłem tak (mam GF 9600GT) i gra nawet na minimalnych mi zacinała. Myślałem że tak będę miał zawsze i że to wina mojego sprzętu (sterowniki wgrałem dzień przed tym jak kupiłem GTA). Ale jakoś wpadłem na pomysł że to te sterowniki bo nawet GTA 3 mi rwało. Przywróciłem stare i gr śmiga bez przycięcia (najwyżej Framerate czasem spada).

Więc teraz nie chcę instalować tego pacza bo może mi jeszcze bardziej zepsuje, a kto wie czy da się go usunąć. testował ktoś już pacza ?? może soc o nim powiedzieć ?

I to właśnie nazywa się realistyczny model jazdy. Trzeba tylko go obczaić lepiej i się przyzwyczaić. Ja np tak już wyczaiłem że każdy zakręt kończy się driftem, a na tej prostej w Algonquin slalomem mijam sobie samochodziki przy max prędkości;) Przydało by się tylko troszkę twardsze zawieszenie aut i troszkę mniejsze ciągnięcie samochodu podczas chamowania…

A ja powiem, że grałem w to u kolegi, ja nie mam zamiaru tego kupywać, byłem znużony tym po prostu. Każde GTA to kolejne Deja Vu.

u mnie gea chodzi ok na rozdzielce 1440x, na domy slnej dla monitora czyli 1680x1050 też chodziła ale w misjach czasem zacinał na sekunde i żle się przez to grało, dlatego gram na 1440 gdyż jest płynnie. Reszta detali na low ustawiona a itak nawet ładnie wygląda gra.

Jedyne co mnie denerwuje że na autostradach/mostach żadko jeżdzi cokolwiek i jak się rozwalę samochodem to moge czekać i czekać…

podoba mi się nowy sposób ucieczki przed policją :slight_smile:

A mój sprzęt to:

Intel Pentium D 2.8ghz

Geforce 7600GS 512mb

3gb RAM DDR2

reszta chyba nie potrzebna…

Mi grę popsuł patch 1.0.3.0 i teraz w single po kilku minutach zacina się. O dziwo multi działa dobrze. Więc gdy chcę pograć w single muszę usuwać patcha 3.0 :cry:

Widziałeś w prawdziwym życiu, by ktokolwiek wchodził setką w zakręt 90 stopni. NFS jest grą oderwaną od rzeczywistości. Tam pojazdy są przyklejone i poruszają się liniowo. GTA4 emanuje realizmem. Szkoda, że na moim sprzęcie nie pójdzie

Witam,

to jeszcze ja się wypowiem :slight_smile:

Mój konfig to (temat odnośnie wymiany sprzętu):

CPU: Pentium D 820 2.80 GHz,

MB: Asus P5L-VM 1394 (Intel 945G),

RAM: 2x1024MB Patriot Extreme Performance Bladed (800MHz, CL4),

GPU: Sapphire ATI Radeon HD3850 (512MB DDR3, 256bit),

PSU: Pentagram 430-P12S (430W),

OS: Win XP Home Edition PL.

LCD: Iiyama 19"

Instalując GTA4 nie miałem wielkich nadziei, ale postanowiłem zaryzykować. Dodatkowo zainstalowałem patch 1.0.3.0.

Oto ustawienia grafiki w grze:

45c9db5d0f47f4a7.png

Wiem, że mogę ustawić je trochę wyżej, ale wtedy rozgrywka nie jest komfortowa, a tak jest ok. Dodatkowo posiadaczom słabszych PC radzę wyłączyć cienie, gdyż bardzo zmulają grę.

Gra pod względem wizualnym prezentuje się znakomicie, świat wygląda przepięknie, a uszkodzenia pojazdów to po prostu bajka :slight_smile: (nawet na moim sprzęcie). Fabuł to również mocna strona tej produkcji. Ja czułem się tak, jakbym brał udział w akcjach rodem z filmów kryminalnych. Rewelacja.

Tak, gra jest bardziej realistyczna niż poprzednie części. Nareszcie samochód nie jest pancernym schronem, można oberwać przez każdą szybę, przebić oponę i jednocześnie kierować i strzelać. Można używać różnych obiektów jako osłon. Jest wiele nowości w stosunku do SA i każdy gracz powinien sam się o tym przekonać.

Polecam wszystkim fanom serii i nie tylko,

R.

gram na moim sprzęcie z wszystkim na maximum w 1280x1024 i nie schodzi poniżej 30FPS (no może czasami :slight_smile: ). Mam tylko patcha 1.0.1.0

Dla mnie nie ma gry o lepszej fizyce, misje są za***iste i w ogóle super giera. Naprawdę polecam wszystkim

Witam. Dla mnie fabula jest za krotka, nie mozna latac samolotami i nurkowac nie ma misji poza miastem,zdecydowanie gra za krotka,nie mozna cwiczyc na silowni. :twisted: :expressionless: