GTA IV - wrażenia, wady i zalety, problemy etc

Cześć wszystkim.

Chcę aby każdy podzielił się tu swoimi wrażeniami z GTA IV. Opowiadajcie o tym co odkryliście, co wam się podoba a co nie, co mogliby poprawić. Podzielcie się swoimi problemami.

Ja jak na razie nie powiem nic ponieważ moja gra dojdzie do mnie dziś po 16. Czekam z niecierpliwością…

Więc gra jest okropnie zoptymalizowania. Wygląda tak jakby wogole nie były AA, a w opcjach nie ma opcji ustawiania AA. Jest bardzo wiele problemow. Ja na sprzecie E8400@4GHz, 3GB A-DATA 1066MHz i GeForce 9600GT grałem na najnizszych detalch w rozdziałce 1280 x 1024 miałem 30FPS, ale tylko w zacienionych miejscach, gdy wyjechałem w miasto to spadało do 15 - 20FPS. Chciałbym zeby poprawili optymalizacje gry, zeby gra chodziła na słabszych configach i zeby była opcja ustawiania AA oraz zeby nie znikały tekstury. Dziekuje.

Wadą jest to,że w ogóle wydano ją w takiej postaci.Nie ma to jak zarobić na “napalonych” graczach,którzy kupowali ją w ciemno długo przed premierą.

hevet , Axel1224 , dokładnie! Przeglądając Allegro widziałem mnóstwo aukcji z przedpremierową licytacją i z mnóstwem ofert. Wszyscy kupowali w ciemno bo miał być to wielki hit zimy a jest zupełnie inaczej. Ja na swoim sprzęcie w benchmarku na 1680x1050, high i 30/100/16 mam 33fps, lecz zauważyłem, że benchmark wbudowany w grze nic nie daje i nie sprawdza sprzętu na max, bo nie widać tam cieni i nie ma w ogóle ruchu na ulicy. Mam nadzieje, że zapowiedziany przez RS patch poprawi grafikę i każdy będzie mógł w to zagrać płynnie. Oczywiście podoba mi się np. to w jaki sposób nico otwiera samochody :), ogromne miasto.

Wystarczy procek podkręcony już do 3,8Ghz / 2Gb ram / 8800GT 512mb 700gpu i shadery 1650 i spokojnie 40-45fps wyciąga

ja sie nie zgadzam. mam na Hightest 1168x760 i zero zacięć. Mój sprzęt jest w opisie :wink: Pozatym gra mi się bardzo podoba. Początkowo trochę za proste misje ale jest OK.

Błażej , może i wyciąga ale nie na najwyższych detalach. :slight_smile:

Co wam dają te max detale…na minimalnych czy średnich też wszystko dobrze wygląda. Nie za bardzo rozumiem was jak mówicie, że “oooo a mi to crysis chodzi na minimalnych detalach”…bez sensu…Cieszcie się, że w ogóle wam coś działa…

Sorki za OT… :slight_smile:

poza tym, ważna jest fabuła, grywalność, a nie grafika, czy włączone wszystko na full…

przynajmniej dla mnie

Podpisuje się pod Goodprogramem.

gra wyglada, tak samo na low jak i na highest IMO, a co do tematu, to mnie tak jak kazdego wkurza optymalizacja, i praca kamery, no i dodatkowo co mnie osobiście w tej grze denerwuje to fizyka pojazdów, sposób ich prowadzenia, no i to że prawie wszystkie samochody maja napęd na tył :confused:

Zdziwiło mnie ogrniczenie, które nie dopuszcza do zmiany rozdziałki i detali, jeśli jest za mało pamieci. Muszę grać na 800x600 i detalach na med, ale w sumie nie narzekam. Grałem już na Xboxie i wiedziałem, jak mniej więcej będzie się grało.

co do pojazdów zgadzam sie… Bez przesady, ale przy prawie kazdym zakręcie wale w mur, bądź musze bardzo ostro hamować.

Np. w NFS Undercover nie było takiego problemu :stuck_out_tongue:

no to chyba dobrze że musisz hamować :wink:

no dobra ale zeby wyrobic praktycznie musze sie zatrzymac…

To ja powiem tak. Mnie denerwuje praca kamery : za wolno się obraca. Nie wiem czy każdy tak ma ale u mnie na monitorze 22" 1680x1150 wydaje się (a nawet tak jest) że samochód jest lekko z prawej strony ekranu a cała kamera jest lekko z lewego boku. Denerwuje mnie też że czasem gra mi wywala i mam błąd RESC10. jak ktoś wie jak naprawić ten błąd to niech da znać.

Zaletą jest na pewno grafika. W porównaniu do San Andreas Jest Super, w porównaniu na dzisiejsze czasu także Świetna. Fizyka gry jest bardzo ciekawa (wypadki itp) zaś sam model prowadzenia samochodu lekko przesadzony… Szkoda tylko że na moim sprzęcie (patrz opis) mam niewiele ponad 30fps a podczas burzy to nawet 20fps…

Grałem w to u kolegi, jego Radeon 4850 na 1280x1024 przy średnio wysokich detalach czasem nie wyrabia i fps spada.

Jednak w porównaniu do san andreas jest bardziej realistyczne np. przy wypadkach wypada się przez szybę(szyba się rozlatuje), drzwi wszystkich samochodów już nie są otwarte jak w poprzednich częściach itp. jedyną wadą jest praca kamery, może wkrótce to poprawią.

przecież od ruszania kamerą jest myszka, wiec w czym problem ?

Może w tym że nie każdy umie jednocześnie jechać i poruszać kamerą… To czasem sprawia problem… Kamerka troszkę za wolno się porusza (przy jeździe samochodem).

Bez patcha nie miałem problemów. Po instalacji patcha - tak. Otóż chodzi o to, że po instalacji patcha kamera zaczęła obracać się i tak jest cały czas. Mam 8600GT, aktualizacja sterowników nic nie dała.