GTA Online i przycinanie się obrazu

Witam forumowiczów i na starcie dzięki za wejście w ten wątek :smiley:

Mam problem z zacinającym się obrazem w GTA Online. RTX 2060 z i3-10gen sprawiają, że gra działa mi płynnie w ponad 60 FPS na najwyższych ustawieniach. Wszystko byłoby super gdyby nie fakt, że gra się zacina. Mam tutaj na myśli stop-klatki na 1s, czasami na 3s, rekord to około 10 sekund.

Mam 8GB pamięci RAM, a grę na dysku HDD.

Osobiście uważam, że mam za mało RAM’u, więc możliwe, że gra korzysta z pliku stronicowego na HDD’ku (a HDD najszybszymi dyskami nie są no i są przerwy na doczytanie danych). Patrzyłem na RivaTuner i wykorzystanie karty graficznej wynosi ponad 90%, a procesora od 50-70%. RAM 4500 MB około.

Jeśli moja teoria jest prawdziwa to czy macie jakieś rady? Jeśli chodzi o kupno 16 GB RAM to jest w planach, ale w najbliższym czasie muszę się wstrzymać. Może jakieś ustawienia graficzne?

Z góry dzięki za pomoc!

To nie wina ramu, sam fakt posiadania HDD na windowsie 11 może być powodem przycinania się obrazu (gra nie potrafi wyrobić z ładowaniem gry co może skutkować w ten sposób)
Najlepiej by było gdybyś kupił SSD’ka
Skoro gra korzysta z 4500mb z 8000 dostępnych to nie musisz kupować więcej pamięci ram.

Jestem za. Choć OS na SSD, a gra na HDD nie może być?

Vsync? (synchronizacja pionowa)
Lub ustawienia w sterowniku
Thermal throttling?

Tak właśnie mam.

Tak może być, ale nie bez powodu piszę GTA Online. Bo - co ciekawe - w GTA V nie mam tego problemu (mam na myśli fabułę), podobnie mam w innej grze Rockstara - Red Dead Online. W innych grach problem nie występuje, a jak tak to niezwykle rzadko.

Kiedyś miałem laptopa z GTX 1050 oraz i5-8gen na pokładzie. Również miał 8 GB RAMu, ale działał na 1TB dysku SSD. Taki problem na nim również występował. Więc to może być o dziwo ten RAM, no ale jak pisałem - póki co zwiększenie odpada.

Inne propozycje? :expressionless:

Jeżeli RAM jest zajęty tylko chwilowo w ilości 5GB to plik stronicowania jest już uruchamiany. Jeżeli nigdy nie dochodzi do wykorzystania podanej ilości RAM to przyczyny szukaj prawdopodobnie w wydajności dysku twardego lub słabego chłodzenia grafiki i (lub) procesora (kurz). Zakładam, że komponenty są sprawne elektrycznie. Nie zaszkodzi także sprawdzić szybkość i stabilność połączenia internetowego.