GTA SA spadki FPS?

Siemka!
Mam pewnie problem dotyczący GTA SA. Ostatnio znalazłem na strychu mój stary komputer.
Komputer być może i stary lecz jak 2-3 lata temu grałem w GTA:SA na nim to wiem że było ok. 40-50 FPS.

Lecz gdy chciałem sprawdzić jak gra teraz na nim działa to doznałem szoku…
Grając w GTA:SA zauważyłem że jest 25-30 FPS. Żadnych modów, nic nie zmieniałem, grafika na low, limit klatek wyłączony.
Moglibyście mi pomóc dlaczego GTA nagle ma takie spadki FPS?

Komputer:
Procesor - AMD Sempron 2600+ 1.61GHz
512MB RAM
Karta Graficzna - ATI Radeon X300/X550/X1050 Series 195.8 MHz, 128MB
Windows XP SP3

Pomożecie?

Sterowniki aktualne czy stare ?
Jak stoi komputer z przymusowym czyszczeniem po 2-3 latach na strychu ? Pasta nałożona ?

1 polubienie

Ostatnio jak aktualizowałem sterowniki to coś się zwaliło i musiałem przywrócić system. Komputer wyczyszczony z kurzu
@Edit
Dasz linki do sterowników?
@Edit v2
Co to ta pasta?

Zakładam, że gra oryginalna? Bo jeśli nie, to równie dobrze problem może wynikać z wersji jaką pobrałeś, ale tutaj raczej nikt nie pochwala piractwa, więc wówczas nikt Ci nie pomoże.

Komputer czyściłeś dokładnie, czy tylko powierzchownie? Kartę graficzną przedmuchaj sprężonym powietrzem z zamocowaną rurką, dokładnie wyczyść wszelkie wiatraczki w kompie.

lordjahu miał na myśli zapewne pastę termoprzewodzącą nakładaną pomiędzy procesor, a radiator. Stara pasta mogła wyschnąć i stracić właściwości, przez co komputer może się przegrzewać. Zmierz sobie ogólne temperatury za pomocą jakiegoś programu, np. Speccy.

A sterowników szukaj na stronie producenta, ewentualnie skorzystaj z jakiegoś programu do aktualizowania ich.

A no i czy sama gra ma zainstalowane najnowsze patche od producenta?

1 polubienie

Gra orginalna, pobierałem nawet pirata bo myślałem że to wina gry ale jednak nie.

Komputer czyściłem powierzchownie, a co do reszty to jutro przetestuje i dam znać

PS. O jakie patche chodzi? Jestem zielony w tych sprawach

Rockstar nie udostępnił łatek do gta Sa tylko do IV bardzo dużo

1 polubienie

Ostatnia latka i to najgorsza pochodzi jak czytam na necie z 2014 roku

Oczywiście, że udostępnił. Jest nawet na stronie Rockstar Games w zakładce Downloads > Patches.

1 polubienie

https://www.rockstargames.com/downloads/collection/9 - aktualizacje do San Andreas

1 polubienie

Aktualizacje też nic nie dały, w sensie sterowniki i ten patch… Ktoś mówił by zmierzyć temperaturę programem Speccy ,więc zmierzyłem i o to wynik - http://speccy.piriform.com/results/MRKq5vMZC1hf2DevnQzoOSE

Pomoże ktoś?

a jaką masz temperaturę podczas grania ?

Podaj wynik przez hwmonitor.