Gta San Andreas tricki


(Aston) #1

Witam zaprezentuje tu tricki do San Andreas które pochodzą ze strony http://gta.pl/tips.php#sa

× _ GRAND.THEFT.AUTO : SAN ANDREAS ×

» Minigry w San Andreas (podesłał: Pasyl)

* Jedną z minigier jest turniej low-riderów. Musisz w rytm muzyki operować hydrauliką, masz tam przeciwnika i musisz mniej pomyłek zaliczyć niż on.

* Okradanie domów. Okradanie dóbr mieszkańców nie jest takie łatwe, jak by się wydawało (okradanie jest jedną z pierwszych misji) Przy wparowaniu do domu, pojawia się wskaźnik ciszy (jak jesteś za głośno, mieszkaniec się obudzi i koniec misjii). W tej misji trzeba było ukraść pięć pakunków z bronią. Ja przy piątym obudziłem gospodarza chałupy i zaczął we mnie z Shotguna nawalać, ale nie ma jak dobry kopniak.

» Tuning (podesłał: Pasyl)

Już w pierwszych misjach, można zobaczyć nowości (w tym tuning). Pierwsza misja dla Cesara to konkurs low-riderów! Jedziesz do jego domu i wsiadasz do low-ridera z hydrauliką (który stoi przed garażem). Do dyspozycji masz tam:

* Vynle-są 2 ogniste i jeden inny

* Zderzaki-przednie i tylnie (dwa typy)

* Wnętrze-wybierasz kolor wnętrza

* Dach-możesz wybrać sobie dach (samochód który robisz jest kabrioletem)

* Rura z tyłu (zapomniałem jak się to nazywa)-dwa typy

* Hydraulika-możliwość założenia hydrauliki (samochód już był w to wyposażony)

* Nitro-3 typy nitro (obok skrzyni biegów pojawiają się butle (gdy nitro się skończy wystarczy poczekać, aż się załaduje.

» Multiplayer (podesłał: Pasyl)

Tak, Multiplayer jest w GTA SA! !!

» Pizza Boy w San Andreas

Wiele osób uważało, że pojazd Pizza Boy nie istnieje w San Andreas. Jest to jednak nieprawdą i zostało udowodnione przez Tim'a z grupy alt.games.grand-theft-auto. Kopię z naszego NewsForum przeczytać możecie pod tym adresem. Jest także screenshot zamieszczony na dowód tego twierdzenia (także poniżej). Jak napisał sam Tim - spotkał go przy wykonywaniu listy samochodów do dostarczenia przy dokach i tam właśnie spotkał kogoś przemieszczającego się Pizza Boy.

» Fakty z budowy

W San Fierro, obok mostu jest mała knajpa. Na parkingu jest mała tabliczka z danymi dotyczącymi budowy mostu Gant Bridge.

» Księżycowy trik

Tak jak w poprzednich częściach, tak i tu możemy zmienić rozmiar księżyca. Potrzebna do tego będzie snajperka. Wystarczy namierzyć księżyc i strzelić, aby nagle się powiększył lub pomniejszył.

» Lemmingi

Idź do siłowni w Las Venturas i rzuć bombą do garażu obok. Stań w alejce i popatrz do góry. Zobaczysz ludzi zeskakujących i schodzących z dachu. Trik działa tylko wtedy, gdy tam stoisz (przypomnienie: Rockstar North, wcześniej znane jako DMA stworzyło grę Lemmingi).

» Śpiewający CJ

Pozostaw CJ bez ruchu, a po chwili zacznie śpiewać piosenki. Najwięcej utworów będzie nucił z Twoich ulubionych stacji radiowych.

» Driv3r

Twórcy GTA lubią się naśmiewać z konkurencji. Tym bardziej chętnie to czynią, od kiedy Reflections, zespół od Driv3r’a, w swojej grze umieścili postać Timmy’ego V. (nawiązanie do Tommy’ego z Vice City), który nosił dmuchane rękawki do pływania. W misji Madd Dogs Ryhme Book, gdy będziesz się skradał za jednym ze strzażników grającym na konsoli, usłyszysz, jak krytykuje dzieło oraz same Reflections.

» True Crime

Activision też się oberwało. W Los Santos udaj się do Unity Station, stań na wprost tunelu i popatrz w górę. Zobaczysz billboard reklamujący firmę zajmującą się czyszczeniem ulic: True Grime Street Cleaners.

» Tablice rejestracyjne

Większość z wozów sprowadzonych w dokach San Fierro ma tablice rejestracyjne ze śmiesznymi napisami, np. our fergie czy disco stu. Możecie się również natknąć na tablicę z napisem ea sucks (ea ssie). Czyżby elektronikom oberwało się za nadchodzącego The Godfather?

» Napis na moście

Pamiętacie tajemniczy napis w GTA3, dokładniej za murem na Stounton Island? Podobny znajdziecie w San Andreas. Wystarczy udać się na most Gant Bridge w San Fierro i za pomocą Jet Packa wlecieć na górę. Znajdziecie tam napis There are no easter eggs up here. Go away. (Tu nie ma żadnych easter-eggsów. Idź sobie).

» Wygaszacz ekranu

Pozostaw CJ bez ruchu na dłuższy czas. Znikną wszelkie ikony, a CJ zacznie się przyglądać otoczeniu. Kamera przechodzi do widoku FPP. Gdy przechodzi jakaś kobieta, CJ zaczyna się przyglądać jej atrybutom.

» Jesus Saves

Pamiętacie? W GTA2 save’y robiło się w budynkach z takim napisem. Możecie go znaleźć w Los Santos na jednej ze ścian.

» Mokry Cement

W jednej z zewnętrznych ścian Caligula’s Casino znajduje się wcięcie. Wejdź w nie, po czym powoli zacznij chodzić do przodu i do tyłu. Po chwili CJ zanurzy się aż do kolan. Przechodnie również mogą się w cemencie zanurzyć. .

» Wysadzanie pojazdów

Lecąc helikopterem, możesz wysadzić dowolny samochód, strzelając do niego z działa maszynowego bez zdobywania żadnych gwiazdek. Nie działa to oczywiście na pojazdy policyjne, czy też gdy trafisz jakiegoś przechodnia.

» Odzyskanie samochodu

Policja złapała Ciebie w fajnym/rzadkim samochodzie? Po wyjściu z komisariatu udaj się na parking policyjny w najbliższym mieście. Wjedź do środka radiowozem i zjedź na dół, gdzie odnajdziesz swój zarekwirowany wóz.

» Vibrator

Udaj się na posterunek policji w Los Santos. Tam pod prysznicami znajdziesz różowy wibrator, którego możesz używać jako broń.

» Łódź podwodna

Między El Quebrados a opuszczonym lotniskiem znajdziesz poduszkowiec Vortex. Wsiądź do niego a następnie rozpędź się i wyskocz z małej rampy. Tutaj jest unikalny skok, więc zmieni się kamera. Po wylądowaniu Jedź prosto w kierunku tamy (na lewo od kamery). Po chwili znikniesz z pola widzenia, ale nie przejmuj się, tylko jedź dalej. Pod koniec, gdy kamera wróci do normalnej pozycji, pojawisz się pod wodą, gdzie będziesz mógł sterować Vortexem niczym łodzią podwodną.

» AT-400

W grze znajduje się jeden, ogromny odrzutowiec pasażerski wzorowany na Boeingu 747. W Las Venturas udaj się na południową część lotniska i podejdź pod ogromny hangar. Zacznie się otwierać. W środku czasami, nie zawsze, pojawia się wielki AT-400. Miłej zabawy.

» Pożyczka u gangstera

Zdobądź wysoki poziom umiejętności hazardowych i strać wszystkie pieniądze w Caligula’s Casion, po czym trać pieniądze dalej, zaciągając tym samym pożyczkę w kasynie. Po jakimś czasie zadzwoni do ciebie gangster, mówiąc, że wisisz mu sporo kasy. Po dłuższym czasie, otrzymasz kolejny telefon od gościa, tym razem z informacją, że jego gangsterzy jadą do Ciebie. Po chwili rzeczywiście się zjawią i spróbują Ciebie zabić.

» Pozbywanie się długów

Jeżeli chcesz się pozbyć łatwo zaciągniętej w kasynie pożyczki, znajdź jakikolwiek unikalny skok, którego jeszcze nie wykonałeś i zalicz go. Będziesz wtedy mieć równo 0$.

» Chillad Chalenge

Oto sposób jak łatwo i przyjemnie przejść dość trudne wyścigi na górze Chillad. Normalnie, gdy zaatakujesz swoich przeciwników z jakiejkolwiek broni palnej, zostaniesz zdyskwalifikowany. Lecz nie działa to na granaty. Tak więc, na początku wyścigu zejdź z roweru i rzuć granaty przed siebie. Gdy załatwisz wszystkich rowerzystów, wsiądź na rower i spokojnie pokonaj całą trasę.

» Chillad Chalenge II

Jeżeli nie wychodzi Ci posługiwanie się granatami, zawsze możesz spróbować innej metody. Dojedź do mety jako ostatni, ale nie przekraczaj jej. Zejdź z roweru i ze snajperki zabij wszystkich uczestników wyścigu, którzy czekają na mecie. Z racji, że uczestników jest coraz mniej, będziesz zajmował coraz wyższą pozycję w rankingu, aż do wybicia wszystkich. Potem wracaj na rower i przekrocz metę.

» Łatwy Highscore

W grze na automatach They Crawled From Uranus możesz bardzo łatwo zdobyć wiele punktów. Wystarczy, że będziesz cały czas trzymał jeden przycisk kierunku, a przeciwnicy nigdy Ciebie nie trafią (Ty oczywiście możesz do nich strzelać i likwidować ich).

» Podwyższanie statystyk dla broni

Jeżeli chcesz szybko osiągnąć wyższy poziom w posługiwaniu się bronią, namierz na koła dowolnego samochodu i zacznij strzelać. Po pewnym czasie podskoczy poziom posługiwania się daną bronią.

» Podwyższenie statystyk rowerowych

Jeżeli chcesz szybko i łatwo podwyższyć statystyki w jeździe na rowerze, musisz udać się tym dwukołowcem na stację kolejową i zaczekać, aż przyjedzie pociąg. Wskocz na dach pojazdu, ustaw się w kierunku jazdy i zaczekaj. Gdy pociąg ruszy, rower zacznie się ześlizgiwać w tył, więc zacznij lekko pedałować. Rower powinien zacząć się unosić nad pociągiem w jednym miejscu. Koła będą się kręcić, a wraz ze wzrostem szybkości, szybciej przybywa doświadczenia rowerowego. CJ oraz rower mogą stać się nie widzialni, gdy pociąg ruszy, ale wrócą do normalności, gdy zeskoczysz z pociągu..

» Darmowe malowanie

Dzięki temu trickowi będziecie mogli pomalować samochód w dowolne wzorki w jednym z warsztatów tuningowania. Podświetl jeden z dostępnych stylów malowania i jednocześnie wciśnij X i trójkąt (wersja PS2)/klawisze odpowiedzialne za wybór oraz za cofnięcie (wersja PC). Samochód powinien zostać pomalowany za darmo.

» Darmowa amunicja

Wejdź do amunations i rozpocznij misję Shooting range, po czym wyjdź z niej. Dostaniesz maksimum amunicji do każdej broni.

» Łatwa kasa

Udaj się do klubu Pig Pen, niedaleko domu CJ’a. Zaraz po wejściu wskocz podwyższenie, gdzie tańczy tancerka. Goście rzucają po 20 dolarów tancerce, ale skoro Ty tam stoisz, to sam wszystko zgarniesz.

» Lepsza randka

Trik działa tylko w wersjach na PS2/Xbox, potrzebny będzie również drugi kontroler. Udaj się do domu swojej dziewczyny i zaproś ją na randkę. Pod koniec spotkania, na chwilę pojawi się ikona trybu dla 2 graczy. Szybko wejdź w nią i aktywuj. Jeżeli randka była udana, dostaniesz 2 razy więcej punktów, niż normalnie. Analogicznie działa to w drugą stronę, gdy randka zakończyła się klapą.

» Nieskończone zdjęcia

Zapisz grę mając aparat fotograficzny. Potem zrób i zapisz tyle zdjęć, na ile pozwala film. Po czym, wczytaj zapisaną grę. Zdjęcia nadal będą zapisane, ale odzyskasz cały film. To raczej mało przydatny trik.

» Brak czasu w misji Quarry

W jednej z misji dla Woozie’go, gdzie udajesz się do kopalni odkrywkowej, masz ograniczony czas na kradzież dynamitu. Wystarczy udać się do centrum, gdzie na szarej scenie znajduje się postać obok dynamitu. Zabij go, a czas się zatrzyma.

» Wybuchający rower

Jeżeli uda Ci się przewrócić rower do góry kołami, zapali się i eksploduje niczym normalny pojazd. Podobnie dzieje się z przyczepami ze schodami z lotnisk.

» Komórka z ostrą amunicją

Rozmawiając przez telefon komórkowy, zakończ ją a potem szybko przełącz na broń Tec9. W efekcie będziesz mieć komórkę, która strzela.

» Bez gogli

Załóż dowolne gogle i włącz je. Potem włącz grę wideo. Gdy skończysz grać, CJ będzie chodził w goglach, lecz zniknie ich efekt.

» Nieskończone zdjęcia

Rozpocznij misję Photo Oppurtunity, ale przegraj ją. Teraz będziesz mógł robić nieskończenie wiele zdjęć.

» Bez spadania z roweru

Podobny błąd, jak ten z Vice City. Udaj się na górę Mt. Chiliad i weź spadochron. Następnie rozpocznij wyścig Chiliad Challenge. Skieruj się w lewo i wyskocz z rampy. W powietrzu zeskocz z pojazdu i otwórz spadochron. Po tym CJ powinien nadal siedzieć na rowerze. Po wylądowaniu możesz robić różne akrobacje bez obaw, że spadniesz z roweru.

» Brak ruchu ulicznego

Rozpocznij misję dla OG Loca z tańcem na plaży. Podejdź do DJ i odpowiedz pozytywnie. Gdy powie lets dance zamiast rozmawiać, wróć do miasta. Żaden samochód nie będzie jeździł po ulicach.

» Wszystkie sklepy na starcie

Aby mieć dostęp do wszystkich sklepów zaraz po rozpoczęciu gry, gdy Tenpenny wyrzuci CJ’a z samochodu, wklep kod na Jetpack. Po paru chwilach pojawi się ekran Wasted! a Ty wyjdziesz ze szpitala. Od tej pory wszystkie sklepy z ubraniami będą otwarte.

» 2 malowania w cenie 1

Ustaw jeden samochód w Pay’n’Spray, tak, aby drzwi nie mogły się zamknąć. Następnie weź drugi i wepchnij ten pierwszy, wjeżdżając do garażu. Oba pojazdy zostaną przemalowane za cenę 1.

» Napełnianie Nitro

Jeżeli nie chcesz czekać 2 minut, aż po wyczerpaniu nitro się napełni, wyjdź z samochodu i wejdź do niego. Nitro będzie napełnione.

» Zmień piosenkę

Jeżeli w radiu gra utwór, którego nienawidzisz. Zmień stację, po czym szybko wróć do poprzedniej. Gdy napis, informujący o nazwie stacji, zmieni się na żółty, ale muzyka nie zacznie grać, zmień stację jeszcze raz, po czym wróć do niej. W radiu będzie inna piosenka.

» Super skok

Będąc na rowerze, natychmiast po puszczeniu przycisku skoku, naciśnij przycisk strzału. CJ powinien wyskoczyć 2 razy wyżej, niż normalnie.

» Super holowanie

Weź pojazd z hakiem do holowania (np. traktor) i podczep pod duży i ciężki pojazd (np. Buldożer). Gdy ruszysz powoli i skręcisz lekko w prawo lub lewo, pojazdy zostaną wystrzelone do przodu z dużą prędkością.

» Odczepianie naczepy

Jeżeli do tira masz podczepioną naczepę, możesz łatwo się jej pozbyć. Wystarczy wyjść, wybrać aparat, nakierować na tira i zrobić zdjęcie. Naczepa powinna się odłączyć.

» Wejście do podziemi

Tak jak w Vice City, tak i tu można zwiedzać całą mapę od dołu. Potrzebny będzie jetpack. Udaj się na wschodni klif Las Venturas obok Sobell Rail Yard. Teraz leć nad wodą tuż przy ścianie. W jednym miejscu powinno Ci się udać przedostać pod ziemię. Możesz również udać się do kryjówki w Vinewood. Podejdź do rogu tuż przy basenie i zacznij iść w kierunku ściany pod różnymi kątami. Powinieneś się dostać pod ziemię tym sposobem. Dalej, dzięki jetpackowi, możesz łatwo zwiedzać podziemia San Andreas.


(123448) #2

mam pytanie. czy oprócz trików jakie podał aston są dostępne kody? niektóre by mi się przydały :stuck_out_tongue:


(>Ziom<) #3

w Las Venturas. Jak odkryjesz mapę to nazwy kasyn będą się pokazywały jako nazwy dzielnic.


(Aston) #4

>Ziom< znalazłem, ale powiem tak nic specjalnego po prostu niewidzialny dołek :expressionless:

+++ Dla gracza: +++

Uzbrojenie/zdrowie:

LXGIWYL - Pierwszy zestaw broni

PROFESSIONALSKIT - Drugi Zestaw broni

UZUMYMW - Trzeci Zestaw broni

HESOYAM - Odnowienie zdrowia i pancerza + $250 000

PROFESSIONALKILLER - Masz poziom "Hitman" we wszystkich statsach broni

BAGUVIX - Nieskończone zdrowie

ROCKETMAN - Dostajesz Jetpack`a

FULLCLIP - Nieskończona amunicja, nie trzeba przeładowywać

OUIQDMW - Automatyczne namierzanie podczas jazdy

GOODBYECRUELWORLD - Samobójstwo

IAVENJQ - Mocne Uderzenie

AIYPWZQP - Dostajesz spadochron

Poziomy

BTCDBCB - CJ jest grubszy

KVGYZQK - CJ jest chudy

BUFFMEUP - Maksymalny poziom umięśnienia

NATURALTALENT - Maksymalny poziom prowadzenia wozów

WORSHIPME - Maksimum Respect`u

PROFESSIONALKILLER - Masz poziom "Hitman" we wszystkich statsach broni

HELLOLADIES - Maksimum SexAppeal`u

CVWKXAM - Nieskończona ilość tlenu, gdy nurkujesz

AEDUWNV - Nigdy nie będziesz głodny

Policja/Gangi

AEZAKMI - Policja nigdy Cię nie będzie ścigać

ASNAEB - Zerowy poziom "Wanted"

TURNUPTHEHEAT - +2 do poziomu "Wanted"

BRINGITON - Masz 6 poziom "Wanted"

ONLYHOMIESALLOWED - Wszędzie są członkowie gangów

BIFBUZZ - Kontrolujesz gangi w Los Santos

ROCKETMAYHEM - Możesz zrekrutować każdego (dostaje on wyrzutnie rakiet)

SJMAHPE - Możesz zrekrutować każdego (dostaje on uzi 9mm)

Różne

KANGAROO - Mega skok

CJPHONEHOME - Większe skoki na BMX'ie

CRAZYTOWN - Wygląd Funhouse

NINJATOWN - Wygląd Ninja

ANOSEONGLASS - Adrenalina Mode

BEKKNQV - CJ jest oblegany przez kobiety

JCNRUAD - Zdemoluj i wal (?)

BAGOWPG - Masz *dar*(?) na głowie

+++ Pogoda/środowisko gry: +++

PLEASANTLYWARM - Słoneczna pogoda

TOODAMNHOT - Bardzo słoneczna pogoda

AUIFRVQS - Deszczowa pogoda

ALNSFMZO - Bardzo deszczowa pogoda

CFVFGMJ - Mblista pogoda

YSOHNUL - Czas szybciej leci

SPEEDITUP - Gameplay szybciej leci

SLOWITDOWN - Gameplay wolniej leci

NIGHTPROWLER - Zawsze jest wieczór

OFVIAC - Widać pomarańczowe niebo o godz. 21:00

SCOTTISHSUMMER - Sztorm

CWJXUOC - Burza piaskowa

+++ Otoczenie(na ulicy/ekranie): +++

Przechodnie

AJLOJYQY - Przechodnie atakują wszystkich oraz dostają kij golfowy

BMTPWHR - Pojazdy i przechodnie wyglądają jak ze wsi

FOOOXFT - Każdy jest uzbrojony

BLUESUEDESHOES - Każdy wygląda jak Elvis Presley

BGLUAWML - Przechodnie atakują Cię wyrzutnią rakiet

STATEOFEMERGENCY - Na ulicy wybuchają zamieszki

LIFESABEACH - Plażowy wygląd ulic i ludzi

Dla pojazdów

CPKTNWT - Wszystkie samochody na ekranie wybuchają

STICKLIKEGLUE - Doskonała przyczepność

ZEIIVG - Wszystkie światła są zielone

WHEELSONLYPLEASE- Niewidzialne samochód (widać tylko koła)

YLTEICZ - Kierowcy są agresywni

LLQPFBN - Wszystkie samochody mają różowy kolor

IOWDLAC - Wszystkie samochody mają czarny kolor

FLYINGFISH - Łodzie mogą latać

BMTPWHR - Pojazdy i przechodnie wyglądają jak ze wsi

EVERYONEISPOOR - Po ulicach jeżdżą same gorsze samochody

EVERYONEISRICH - Po ulicach jeżdżą tylko sportowe samochody

RIPAZHA - Samochody mogą latajć

SPEEDFREAK - Wszystkie samochody mają nitro

BUBBLECARS - Kiedy walniesz w samochód - on odlatuje

GHOSTTOWN - Zmniejszony ruch na ulicach

FVTMNBZ - Na ulicach jeżdżą tylko samochody ze wsi

VKYPQCF - Taksówki mają nitro

+++ Pojazdy +++

Samoloty i helikoptery

OHDUDE - Dostajesz Hunter`a

JUMPJET - Dostajesz odrzutowiec Hydra

FLYINGTOSTUNT - Dostajesz Stunt Plane`a

ROCKETMAN - Dostajesz Jetpack`a

Samochody(i nie tylko)

AIWPRTON- Dostajesz czołg Rhino

CQZIJMB - Dostajesz Bloodring Banger`a

JQNTDMH - Dostajesz Rancher`a

VROCKPOKEY - Dostajesz Racecar`a

VPJTQWV - Dostajesz Racecar`a

WHERESTHEFUNERAL - Dostajesz Romero

CELEBRITYSTATUS - Dostajesz limuzynę

TRUEGRIME - Dostajesz śmieciarkę

RZHSUEW - Dostajesz wózek golfowy

KGGGDKP - Dostajesz poduszkowiec Vortex

FOURWHEELFUN - Dostajesz Quad`a

AMOMHRER - Dostajesz cysternę

ITSALLBULL - Dostajesz buldożer

MONSTERMASH - Dostajesz Monster Truck`a

znaleziona na http://www.gtasite.pl/articles.php?id=160&PHPSESSID=3b6b27a3f7bf13592b80887f9825c00e


(Szeryf118) #5

Jednak używanie kodów powoduje błędy w grze i nieukończenie jej na 100%. Pewien człowiek wpisywał kody do GTA: SA (na PS2, oczywiście) i teraz mu ono nie chodzi.


(Bartekn77) #6

jak to możliwe?


(Aston) #7

Jesli wpiszesz kod to juz nie ukonczysz gry na 100%.


(Bartekn77) #8

Że nie ukończy sięgry w 100% to ja wiem tylko

i w to nie chce mi sie uwierzyć


(Del15piero) #9

raczej to nimożliwe przecież kod nie mógł zmienić zawartości płyty z gta


(Harry666) #10

chyba coś McCarloss przekrecił :? :shock:


(Del15piero) #11

możliwe że stany gry niechcą mu sie odczytywać i zapisywać dobrze na karcie pamięci bardziej to mi sie wydaje prowdobodobne


(Itamm1) #12

a może wiecie czy w sa można zakładać kaptur carlem?